חג החנוכה כבר כאן, נדליק נרות נאכל סופגניות, נשיר מעוז צור ונקבל דמי חנוכה.

דברים מהלב

שלום ילדים,

חג החנוכה כבר כאן, נדליק נרות נאכל סופגניות, נשיר מעוז צור ונקבל דמי חנוכה.

את הנר הראשון של חנוכה אני אדליק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכת ראש הממשלה בירושלים כאורח של ראש הממשלה וזה מאוד מרגש. בשבוע הבא אספר לכם חוויות מהביקור.

אתם הילדים משגעים את ההורים שלכם בתקופה הזאת כי חופש זה דבר שיכול להוציא את ההורים שלכם מאיזון במיוחד כשיש הרבה אטרקציות באוויר כמו הצגות, פסטיבלים, מופעים שונים והרבה כסף שההורים שלכם צריכים לבזבז בזמן היציאה מהבית. אני רוצה להציע לכם משהו שאני בטוח שההורים שלכם מאוד יאהבו לשמוע: הילדים בדרך כלל רוצים לקנות את כל השטויות שמוכרים לכם ליד מקומות הבילוי, אני בטוח שאם תבטיחו להורים שלכם שלא תבקשו לקנות שום דבר בחוץ ותיקחו אתכם מהבית שתייה וחטיפים וסנדביצ'ים ובכך תחסכו להורים שלכם בזבוזים מיותרים והוצאת כספים מיותרת (תבינו, שאת מה שאתם קונים בחוץ במחיר משולש אתם יכולים להביא מהבית בשליש מחיר ואין הצדקה לשלם על בקבוק מים קטן 12 שקלים שבמחיר הזה בסופר אני קונה שישה בקבוקים גדולים של מים .או חטיף שבסופר מוכרים ב 2 שקלים בחוץ תקנו ב10 שקלים), בקיצור אם תתארגנו נכון מהבית תוכלו לעבור את חנוכה בבילויים רבים יותר.

אני מאוד אוהב את הדלקת נרות החנוכה עם משפחתי בכל ערב עם שירים ודברים טובים אבל חייבים להיזהר בחג הזה מהאש והנרות כי זה יכול להיות מסוכן וגם השמן הרותח שמטגנים בו לביבות וסופגניות חייב להיות רחוק מידם של ילדים כי כוויה משמן ואש זה לא נעים ואפילו מאוד כואב ולכן צריכים לטפל בזה מידית.

מאוד חשוב בנסיעות הרבות שלנו להקפיד להיות חגורים בחגורות הבטיחות כדי שנחזור הביתה בשלום.

אני הולך לבלות את החג בהופעות בכל רחבי הארץ ואפגוש הרבה משפחות שביחד נדליק נרות נשיר ונרקוד. חג החנוכה הוא חג של הנאה וכיף אז בואו נעביר את זה בשלום.

אז חג שמח, חג של אור ושמחה לכולם,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על ילדי גן יעל בתל אביב, שיחד עם הגננת הכינו מופע לקראת החנוכה והלכו למועדון הקשישים הקרוב לגן ושרו שירי חנוכה והכינו איתם לביבות ורקדו ביחד ריקודים שהוכנו במיוחד למסיבה.

הגננת יעל ספרה לי שזה נתן לילדים המון חיזוקים ולימוד של לתת כבוד לקשישים.

בכל פעם שאני שומע סיפור כזה זה מרגש אותי מחדש. כל הכבוד.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי מתן ואני בן 11. כל החברים קוראים לי מתן השמן וזה מרגיז אותי. אני אוהב לאכול ומצד אחד לא אכפת לי שהם צוחקים ומצד שני זה מפריע לי. אולי יש לך רעיון איך אני יכול להתמודד עם החברים שקוראים לי "מתן השמן" אני לפעמים מתבייש בבטן שלי ולפעמים כשאני קונה בגדים אני לא מוצא במידות שלי תעזור לי בבקשה בדחיפות עם עצה חכמה. תודה מתן. 

תשובה: למתן החמוד, לאחרונה אני מקבל הרבה מכתבים דומים לשלך, וכבר עניתי כאן על כמה מהם וגם הפעם אתייחס לזה. אני בהחלט מבין אותך כי מי שמכיר אותי גם אני תמיד הייתי ילד שמן ועד היום אני לא "רזה" במיוחד אבל להיות שמן זה גם לא בריא. לגבי החברים שלך לדעתי אתה צריך להתעלם מההערות שלהם וכשהם יראו שאתה לא מתעצבן מזה הם יפסיקו לבד וזה מניסיון אישי שלי ואם זה לא מסתדר תמיד אתה יכול לפנות ליועצת בית הספר לקבלת עזרה מקצועית. אני יודע שבבית חולים שניידר במחלקה לדיאטה יש סדנאות "קל על המשקל" שמיועדות בדיוק לילדים במצבך אתה יכול גם להתייעץ עם רופאת המשפחה שלכם ולקבל הפנייה לדיאטנית שתלמד אותך לאכול נכון. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "עלילותיה של סבתא בתיה" שכתבה צופית אופנגנדן, עם איורים של עמנואל גלעדי בהוצאת גוונים.

לסבתא בתיה יש בעיית זיכרון. בנה וכלתה מנסים לשכנע אותה שתיקח מטפלת, אבל סבתא – אישה חזקה ועצמאית - אינה מוכנה להכניס הביתה מישהי שתגיד לה מה לעשות.

יום אחד פורצת בסלון של סבתא שריפה. היא נאלצת להיכנע, ובניגוד לרצונה להכניס מטפלת לביתה. אבל כאישה של קונדסים והרפתקאות, היא מנסה להיפטר מהמטפלת, בכל דרך, עושה לה תעלולים, מתחבאת ובורחת לה.

לילה אחד מגיע לבניין של סבתא גנב והיא נחושה לתפוש אותו בעצמה. המטפלת שחרדה לשלומה, מונעת ממנה לצאת מהבית. סבתא שקצת מתבלבלת ומשוכנעת שהמטפלת עוזרת לגנב, קמה, למחרת בבוקר, ובורחת. יחד עם נכדה בן התשע, מיכאל, היא רודפת אחר הגנב ובסופו של יום מלא הרפתקאות, היא מצליחה להשיג את מה שרצתה – לגור לבד, באופן עצמאי.

 

הבדיחה השבועית

שאלה: מה קניבל עושה כאשר רואה את אשתו מתה?

תשובה: חוטף שוק, אוכל את הלב ובורח.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?