יותר ממחצית מההורים פותחים תוכנית חיסכון עבור ילדיהם: 51% מההורים מייעדים את החיסכון עבור לימודים אקדמאיים לילד, פחות מ-2.5% חוסכים עבורו לדירה. בעלי הכנסה ממוצעת חוסכים יותר מבעלי הכנסה גבוהה.

סקר חיסכון

למרות המצב הכלכלי הלא ברור, נראה שהילד הישראלי לא יכול להתלונן על ההשקעה של הוריו בו: מתברר שההורה הישראלי דואג לעתיד ילדיו ולמעלה ממחצית (53%) מהורי ישראל פותחים תוכנית חיסכון עבור ילדיהם - כך עולה מסקר שערך בנק מזרחי-טפחות.

 

בסקר נמצא כי 40% מההורים מחזיקים כבר היום בתוכנית חיסכון עבור ילדיהם ועוד כ-13% מההורים מתכננים לפתוח אחת כזו בקרוב.

מי שחשב שהתפיסות הקדומות על חשיבות הלימודים והחתונה חלפו מן העולם, יופתע לגלות כי הרוב המוחץ של ההורים (51%) מייעד את תוכנית החיסכון עבור השכלה גבוהה לילד ובמקום השני (21%) נמצא החיסכון עבור החתונה העתידית. לעומת זאת, רק 2.4% מההורים הצהירו כי הם חוסכים עבור דירה לילדים.

נתון מפתיע שעולה מהסקר הוא, כי בניגוד למצופה דווקא הורים בעלי הכנסה ממוצעת (64%) חוסכים הרבה יותר מאשר הורים בעלי הכנסה גבוהה מהממוצע (48%).

 

למרות שפתיחת תוכנית חיסכון לילדים היא פעולה מאוד שכיחה ומרבית ההורים מבינים את חשיבותה, הורים רבים הפגינו חוסר ידע והיכרות עם אפשרויות החיסכון וכמעט כל החוסכים (97%) ציינו כי הם חוסכים בהפקדות חודשיות קבועות ולא מודעים לאפשרויות החיסכון בהפקדות חד פעמיות המיועדות לטווח ארוך.

 

בדיוק לצורך כך פיתח מזרחי- טפחות את "פיקדון קוקוס", פיקדון חדש שמותאם בצורה אופטימאלית להורים שרוצים לחסוך כסף עבור ילדיהם לתקופה ארוכה ורוצים לדעת כמה יקבלו בסוף התקופה בדיוק. לדוגמא, על הפקדה של 25 אלף ₪ יקבל הילד אחרי 15 שנה, "פי 2" על כספו –  50 אלף ₪ וכן הלאה.  לתוכנית ניתן להצטרף גם בהפקדות של החל מ 5,000 ₪.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!