ספר הילדים הקלאסי במהדורה מיוחדת במלאת לו 50 שנה.

"ארץ יצורי הפרא" מספר את סיפורו של מקס, שערב אחד "עושה צרות ממין אחד וממין אחר" בחליפת הזאב שלו. כעונש, אימו שולחת אותו למיטתו מבלי לאכול ארוחת ערב. בחדרו, מפליג מקס בדמיון ל"ארץ יצורי הפרא", שם הוא פוגש במפלצות גדולות ומפחידות, אותן הוא כובש בעזרת מבט מפחיד אחד. בעקבות כך הוא מוכתר למלך המקום. למרות היותו המלך, עם הזמן מרגיש מקס בודד ומתגעגע לביתו. הוא חוזר לחדרו, שם הוא מוצא את ארוחת הערב שלו מחכה לו "עדיין חמה".

 

שמו של הספר בשפת המקור, אנגלית, הוא "Where the Wild Things Are" כאשר המושגWild Thing ("דבר פראי") הוא למעשה כינוי המקביל ל"פרא אדם" בעברית, כינוי ששמע ככל הנראה הסופר בילדותו מפי אמו לא מעט...


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מקסים הן מבחינת הסיפור ודרך הגשתו והן מבחינת האיורים המדהימים ההופכים את הקורא ממש לחלק מההתרחשות.

כאמא, הופתעתי וגם היה לי קשה לקרוא על העונש שקיבל הילד מקס- ללכת לישון בלי ארוחת ערב, אבל המשכתי לקרוא, כמובן, כדי לגלות מה יקרה לו למקס שנשלח בעל כורחו לחדרו לבד.

ובחדרו של מקס קורה דבר מופלא: בתוך החדר האהוב והמוכר שלו החלו לצמוח שיחים ועצים והקירות נעלמו והחדר הלך והפך לעולם הגדול והיו בו מפלצות ויצורי פרא נוראיים ומפחידים. וכאן מתרחש לפתע מהפך: מקס, הילד הקטן שרק לפני רגע היה נתון לשליטתה של אמו מכניע את היצורים אשר מכתירים אותו למלכם והופך בעצמו לשליט. הוא משחק ומשתולל עם היצורים עד שאהבתו וגעגועיו הביתה גוברים והוא מפליג חזרה לחדר המוכר והאהוב שלו שם הוא גם מוצא את ארוחת הערב שלו, עדיין חמה, מחכה לו.

מסתבר שהחשש שלי מארוחת הערב שלא הוגשה לילד מקס היה במקום- מוטיב ארוחת הערב הופך למוטיב מרכזי בסיפור אשר מבטא למעשה את הרגשת הבייתיות והחמימות. במשך כל מהלך ההרפתקה של מקס בארץ יצורי הפרא ניכרת הרגשה של בית בזכות אזכורה של אותה ארוחה.

עוד חשוב לציין את האיורים המיוחדים שגם הם בעצם הופכים את הספר לכזו פנינת ספרות כמו שהוא- הם אלו ששואבים אותנו לתוך ההרפתקה בזכות הגודל שלהם שהולך ומתעצם, והם שמחזירים אותנו הביתה בסופה.

הילדים ואני נהנים לקרוא שוב ושוב ושוב.

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?