לכל אחד מאתנו יש משפחה שהיא הכי חשובה בעולם בשבילו והשנים חולפות להן ונולדים ילדים נוספים במשפחה שלא תמיד אנו מכירים את הילדים של בני הדודים שלנו.

דברים מהלב

שלום ילדים,

בזמן שאני כותב לכם את המדור הזה בדיוק חזרתי מאירוע מיוחד שעליו אני רוצה לשתף אתכם.

לכל אחד מאתנו יש משפחה שהיא הכי חשובה בעולם בשבילו והשנים חולפות להן ונולדים ילדים נוספים במשפחה שלא תמיד אנו מכירים את הילדים של בני הדודים שלנו. כי בחיים יש לכל אחד את העיסוקים שלו ביום יום. היות ויש לי משפחה גדולה מהצד של אימא שלי ובמשך השנים יש בני דודים שלא פגשנו הרבה מאוד שנים וזה בגלל שכל אחד גר במקום אחר ויש דתיים ויש חילוניים, התארגנו כל הבני דודים וארגנו צהריים של יום שישי בפארק הלאומי ברמת גן למפגש משפחתי מורחב. ואכן כולם הגיעו וזה היה מרתק לשמוע את הסיפורים של הדודים והחוויות שלנו כילדים במפגשים המשפחתיים.

אני ממליץ לכל משפחה להתארגן ולערוך אירוע כזה כי לצאת ממפגש כזה זאת חוויה ענקית.

אני כותב שורות אלה בהתרגשות עצומה כי לראות את ההורים כל כך מאושרים לפגוש את כל המשפחה זה דבר גדול ועוצמתי. אנחנו לא צריכים אירוע או חג מיוחד כדי להיפגש ואפשר ליזום מפגשים כאלה גם בימים רגילים ובהיערכות מראש אפשר לעשות מפגש מרגש.

אני בטוח שכל מי שקורא את המדור עכשיו לא מכיר את כל הילדים והנכדים כל בדודים שלכם .סבא וסבתא מתבגרים ומפגש כזה יכול לתת להם סיפוק עצום של הכרת המשפחה.

המון הצלחה וימים יפים לכולנו,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על יונתן ומיכל מוסקו שליד ביתם ברמת גן ראו אישה מבוגרת שנפלה על המדרכה.

הם גילו אזרחות טובה ועזרו לה לקום הביאו לה כיסא לשבת וקראו לאימא שלהם שתטפל בה.

אמם התקשרה לבתה של הקשישה וחיכתה לצידה עד שבאו לקחת אותה הביתה וכל הזמן הזה יונתן ומיכל דאגו להביא מים ולהיות לצידה.

כל הכבוד לכם על המעשה הטוב שעשיתם.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי מירב ואני בת 12 וגרה בתל אביב. אין לי הרבה חברות ורוב הזמן אני בבית לומדת וקוראת ספרים להורים שלי זה מפריע והם כל הזמן משגעים אותי למה אני לא יוצאת כמו שאר הילדים ואני מסבירה להם שיש לי לימודים וטוב לי עם מה שאני עושה אבל הם חופרים לי כל יום מחדש אני לא יודעת איך להוריד אותם ממני. אני חושבת שאני בסדר כי אני עושה דברים שאני אוהבת ומקבלת ציונים מעולים והערכות טובות בבית הספר. אולי יש לך רעיון מה אני צריכה לעשות כדי להוריד אותם ממני תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: למירב החמודה, קראתי בעיון את המכתב ששלחת לי ואני מסכים עם שניכם כי מצד אחד לימודים זה חשוב מאוד ומצד שני חיי חברה זה גם חשוב אני בטוח שההורים שלך גאים בך ובהצלחות שלך ומצד שני הם רוצים לראות אותך חיה חיים קצת יותר מגוונים ושמחים ומאוד רוצים לראות אותך יוצאת מדי פעם עם חברות אז מה שאני מציע לך זה למצוא את האיזון ולמצוא קצת זמן גם לחיי חברה כמי שהחברים מאוד חשובים לו אני בהחלט בעד לזמן עם חברים. אז בהצלחה ותספרי לי איך הולך.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "נעלי הפלא של רחלי" שכתבה פניה ברגשטיין עם איורים של אביאל בסיל בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

שיר חדש היום יהיה לי, נעלים לרחלי.

נעל יפי, נעל חן, נחמדות הן גם שתיהן כך שרה רחלי לנעליים החדשות.

יום אחד, בזמן שניקתה את נעליה בברז, באה רוח חזקה ו....

מכאן ואילך הופך הסיפור למסע הרפתקאות קסום ועתיר דמיון.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?