חג החנוכה הגיע עם שלל אורות, נרות ואנרגיה של אור. ברוח החג אני מציעה לכם טיפים לעיצוב התאורה במטבח ובסלון כך שבכל השנה יהיה לכם אור במרחבים אלו שהנם משותפים לכל המשפחה.

עיצוב תאורה בבית כך שנצא מחושך לאור

מתי מחליטים על התאורה

הזמן המתאים ביותר לעיצוב התאורה הוא כשמתכננים את הבית ואת העיצוב הכללי שלו. יחד עם זאת, גם בבית מוכן ניתן לשנות את התאורה וליצור אוירה מוארת יותר.

כמובן שבדיוק כמו באיפור של אישה אסור להגזים עם גופי התאורה וצריך לעשות הכל בטוב טעם.

 

מהי החשיבות של עיצוב תאורה?

כשנכנסים לחלל כלשהוא, בין אם זה מטבח, סלון או חדר ילדים, אנחנו ישר שמים לב אם החלל מואר או חשוך, מרצד או מסנוור וכיו"ב. בית יכול להיות מתוכנן היטב, אך ללא תאורה מתאימה שיודעת להאיר את מה שרוצים להדגיש- כל היופי ייעלם. אם אתם שוקלים לשנות את התאורה בבית קיים, שווה לכם מאד להתייעץ עם מעצבת פנים כדי שתעזור לכם לבחור את הבחירות הנכונות שיעשו טוב לבית שלכם ולכם.

 

תאורה במטבח

יש לזכור כי התאורה במטבח חייבת להיות פונקציונלית ויש להתייחס למטבח כאל חדר עבודה. במטבח אתם מבשלים ומטגנים, מקצצים ואופים ובמקרים רבים מהווה המטבח מקום מפגש מרכזי בבית בו הילדים מכינים שיעורים ליד ההורים שמכינים את הארוחה.

כדאי מאד שאזור הכיור, השיש והתנור יהיו מוארים היטב באור לבן שנוח לעבודה. יש כיום מגוון גופי תאורה שנותנים אור לבן ולא מרצד או מסנוור.

בנוסף לתאורה הפונקציונלית ניתן לשלב תאורה עיצובית שמדגישה אלמנטים עיצוביים שונים במטבח ועשויה לתת תחושה של יותר מרחב.

אם יש לכם אי במטבח, כדאי לשים מעליו גוף תאורה שיאיר אותו וייתן עליו פוקוס.

כמו כן ניתן לשלב גופי תאורה שקועים בקיר לאורך הקירות בעיקר במקומות שבהם יש מדפים. דבר זה ייתן תחושה של יותר גודל, מרחב וגובה וידגיש את המדפים ואת מה שנמצא עליהם.

 

תאורה בסלון

עיצוב הסלון וגופי התאורה בסלון הוא מאד חשוב, מכיוון שהסלון משמש אותנו למגוון פעולות משותפות, משחקים לילדים, טלוויזיה, קריאה ואירוח.

אם הסלון גבוה תליית שנדליר מרכזי רק תקטין את הסלון. עדיף להשתמש בגופי תאורה שקועים בתקרה וע"י כך לתת תחושה של יותר מרחב וגודל.

כמו כן בחירת מיקומים שונים לגופי התאורה נותנת לנו את האפשרות להדגיש אלמנטים עיצוביים שונים בסלון כמו גוף תאורה מעל אקווריום גדול וכיו"ב.

יש לזכור שהסלון משמש גם לקריאה וניתן לשלב גופי תאורה עומדים שיהיו גם פונקציונליים לקריאה וגם יהוו אלמנט עיצובי נוסף בסלון.

מספר מצומצם של גופי תאורה דקורטיביים בסלון יתנו לנו את האפשרות להאיר חלקים מסוימים וחלקים מסוימים להשאיר בצל וגם יהוו תוספת מדליקה ונעימה לאלמנטים העיצוביים בסלון. פיזור מקורות האור בכמה מקומות ייתן לנו את האפשרות גם לצפות בטלוויזיה בחלק אחד של הסלון וגם לקרוא ספר בחלק אחר.

 

שימוש בנרות

לא רק בחנוכה כדאי להשתמש בנרות. פיזור נרות שונים בבית, כולל נרות שמפיצים ריח טוב נותנים ניחוח יותר רגוע מזמין וחם לבית. כשנרצה תאורה רומנטית ורכה נוכל להדליק לנו חלק מהנרות וליהנות מרגעי קסם.

 

שיהיה לכולנו חנוכה שמח עם הרבה אור בבית ובחיים בכלל.

 

 

על הכותבת:
לירז חזן, אדריכלית ומעצבת פנים.
מוזמנים לבקר באתר שלי: http://www.il-design.co.il

 


עוד באותו נושא

הורים כמודל לחיקוי בעולם הדיגיטלי

הורים כמודל לחיקוי בעולם הדיגיטלי

על אף שהמרחב המקוון הוא בלתי נפרד מחיינו, צעירים אינם זוכים להדרכה הולמת בנושא, ולעתים מקבלים מסרים סותרים...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!