פעמים רבות אני ממליצה להורים, במיוחד כשהילדים קטנים, לעשות חדר שינה משותף לכל הילדים שבו הם בעצם רק ישנו ואת החדר השני להפוך לחדר משחקים מזמין ומפנק.

איך לעצב חדר משחקים בטוח ומזמין?

מה תרוויחו מזה?

פינה ברורה של משחקים. זה גם יותר נוח, גם יותר פרקטי וגם עושה לילד הרבה סדר בראש והכי חשוב בד"כ לאימא, הרבה פחות בלגאן בסלון.

 

מתי צריך לתכנן את זה?

במידה ויש שפע חדרים אפשר תמיד לבצע את השינוי, יחד עם זאת תמיד כדאי לתכנן את זה מראש כבר בשלב הבנייה או השיפוץ של הבית (במידה ועושים שיפוץ או בונים בית חדש). זה נכון גם לדירות קבלן בבניינים וזה נכון כמובן לבתים פרטיים. כדי שהשינוי יהיה מוצלח וכדי שהקבלן לא יסובב אתכם עם מחירים בשמיים כדאי להיוועץ עם מעצבת פנים שהיא גם אדריכלית (שמבינה גם בקונסטרוקציה, מה אפשר להוריד מה לא ושאר דברים הנדסיים בבניית הבית).

 

הקציתם חדר למשחקים: איך תעצבו אותו?

בדיוק כמו איפור של אישה, חדר הילדים צריך להיות נעים למראה, צבעוני וחי אבל לא צעקני מדי.

  1. אחסון המשחקים בהיקפו של חדר הילדים כך שהמרכז יישאר פנוי ופתוח למשחק. בדרך הזאת הילדים יקבלו מרחב לתנועה חופשית בחדר.
  2. חללי אחסון פתוחים או ארונות? לחללי אחסון פתוחים יתרון גדול בהנגשת המשחקים לילד ללא צורך בעזרה של מבוגר. גם יותר נוח למבוגר וגם נותן לילד מרחב להיות עצמאי. כוורת פתוחה או קופסאות פתוחות על גלגלים יכולות להוות פיתרון מצוין. צריך גם לדאוג לקופסאות קטנות בשבילך כל מיני פיצ‘פקס ודברים קטנים לשימוש הילד. אפשר להזמין ארון פתוח מנגר שבתוכו יהיו קופסאות פלסטיק על גלגלים שניתן להסיע למרכז החדר ולהחזיר.
  3. פינת טלוויזיה ופינת ישיבה- מכיוון שתם עידן הטלוויזיות הענקיות ומחירי המסכים הקטנים בינוניים (כגון 32 אינטש) נהיו מאד ידידותיים למשתמש, ניתן לקנות מסך להצמיד אותו לקיר ולסדר פינה עם ספה קטנטנה לילדים או פופים קטנים כך שלילדים תהיה פינה ייחודית לצפייה בטלוויזיה.
  4. פינת יצירה- קנו לוח מחיק גדול תלו אותו בפינה אחת של החדר ורכזו שם את שאר הרכיבים של פינת היצירה, והנה יצרתם פינת יצירה מושלמת לילדים שלכם.
  5. עיצוב הקירות- עיצוב הקירות יכול להיות בקונספט מסוים ע"פ רצון הילדים כגון: ים, קיר של בוב ספוג וכיו"ב. ניתן לשלב טפטים, מדבקות קיר גדולות ואו ציורי קיר. ישנן היום ערכות ליצירת ציורי קיר בעצמכם בעזרת תבניות ציור על הקירות.
  6. צביעת הקירות- מכיוון שהחדר ממילא מלא במשחקים וצבעים שונים אני ממליצה לצבוע את הקירות בגוונים מרגיעים ואחידים.
  7. שטיח- מאד נוח כי אפשר להוריד נעליים, יותר נעים לשחק על השטיח וגם הנפילות במידה ויש הרבה פחות כואבות. צבע וציוריות השטיח נקבעת בהתאם לשאר הקירות ושאר האקססוריז שיש בחדר. אם הקירות כבר מצוירים ויש הרבה צבע בחדר ממילא הייתי ממליצה על שטיח סולידי בעל גוון אחיד ללא ציורים נוספים. במידה והקירות מאד סולידיים ויש תחושה של רצון לעוד צבע כדאי לבחור שטיח מצויר שיזרוק אנרגיה של צבעים לחדר.

 

מקווה שתוכלו ליישם ולהשתמש במה שמתאים לכם בעיצוב חדרי הילדים שלכם.

 

 

על הכותבת:
לירז חזן,
אדריכלית ומעצבת פנים 
http://www.il-design.co.il

 


עוד באותו נושא

משפצים

כאשר אנו משפצים את הבית, חשוב מאוד לשמור על מספר כללים, על מנת להפוך את חווית השיפוץ לחוויה בטוחה יותר גם עבור הילדים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!