כשהייתי ילד, וזה היה לפני הרבה שנים, ההורים הנפלאים שלי לימדו אותי איך לשמור על עצמי, כמו לא לדבר עם זרים וכשאני לבד בבית לא לפתוח את הדלת לאף אחד.

דברים מהלב

שלום ילדים,

אני חייב לספר לכם משהו שחשוב שתקראו גם אתם וגם ההורים שלכם. אני יודע שהרבה מבוגרים קוראים את המדור שאני כותב מדי שבוע כבר הרבה שנים.

כשהייתי ילד, וזה היה לפני הרבה שנים, ההורים הנפלאים שלי לימדו אותי איך לשמור על עצמי, כמו לא לדבר עם זרים וכשאני לבד בבית לא לפתוח את הדלת לאף אחד. כי יש גם אנשים רעים בעולם שמזיקים ועושים הרבה צרות ואפילו יכולים להיות אלימים מאוד. ואכן גדלתי התחתנתי והבאתי שלשה ילדים מקסימים לעולם שהיום הם כבר בוגרים והשתדלתי לחנך אותם כמו שההורים שלי חינכו אותי.

בשבוע שעבר בשעות הערב דפקו על דלת ביתם של הורי וכשאמי שאלה מי זה? ענו לה- "משטרה תפתחי את הדלת". אימא שלי היקרה והגיבורה לא פתחה את דלת הבית ושאלה מה אתם רוצים וענו לה שלש בחורות שעמדו מאחורי הדלת שמחפשים מישהו שהיא מחביאה בבית. אימא חשדה שזה לא משטרה אמתית ומיד התקשרה למשטרה לברר מה רוצים ממנה. הבחורות ששמעו שאמי התקשרה למשטרה ברחו במהרה. אני חייב להודות למשטרה שהגיעה מהר, הרגיעו אותנו והבטיחו שיגבירו את הסיורים ליד ביתם של הורי. אימא שלי אכן גיבורה שלא פתחה את הדלת והתקשרה למשטרה. ובכך הורי ניצלו משלוש בחורות צעירות שמתחזות לשוטרות ומנצלות את אמונם של אנשים קשישים וגונבות להם דברים יקרים מהבית והרבה פעמים נוהגות באלימות כלפיהם.

אני מספר לכם את זה כדי שתלמדו לא לדבר עם זרים וכשההורים לא בבית לשמור על דלת נעולה ולא לפתוח אותה לאף אחד גם אם הוא יגיד לכם שזה ראש הממשלה. אתם חייבים לשמור על עצמכם ועל כללי הבטיחות בבית ומחוצה לו.

ולכם המבוגרים, למדו את הילדים והנכדים שלכם ושננו את כללי הזהירות והבטיחות וכך נשמור על עצמנו כל יום ויום מחדש.

שבוע טוב ובטוח,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על דנה וספיר שניר מבני דרור, שראו גור חתולים שעורב תקף אותו וגרם לו לפצעים וחתכים בגוף. הן לקחו את גור החתולים לווטרינר שגר ליד ביתן והוא טיפל בגור החתולים והעביר אותו לצער בעלי חיים להמשך טיפול.

כל הכבוד לדנה וספיר החמודות, שהצילו גור חתולים מסכן.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נועה אני בת 11 ורוצה מאוד להיות כוכבת בטלוויזיה. יש הרבה ילדים שמשתתפים בתוכניות טלוויזיה אני מקנאה בהם ורוצה גם להשתתף. אני חושבת שאני כשרונית ויודעת לשיר ולשחק. אולי תוכל לעזור לי להיות מפורסמת. תענה לי דחוף בבקשה כי זה מאוד מטריד אותי תודה נועה.

תשובה: לנועה החמודה אני יכול להבין את הרצון שלך להיות מפורסמת ושכולם יכירו אותך. גם אני בתור נער חלמתי על כך והגשמתי את החלום בעצמי. כדי להגיע לאודישנים ותוכניות טלוויזיה את צריכה להירשם בסוכנות שחקנים שתאמין בך ותשלח אותך למקומות הנכונים לך. צריך להיזהר מהסוכנויות האלה יש הרבה שמחפשים את הכסף שלך ולא את הטובה שלך צריך לבדוק שלא מנצלים אותך. באינטרנט אפשר להגיע לכל סוכנויות השחקנים ולהציע את עצמך ואם הם יחשבו שאת באמת טובה ועם קצת מזל תוכלי להגיע לאן שתרצי רק תיזהרי ותתני להורים שלך לבדוק טוב את החוזים וההסכמים, בהצלחה, איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "העכביש מרסל" שכתבה בר בן יוסף עם איורים של אבי עופר בהוצאת כתר.

פעם אחת היה עכביש שקראו לו מרסל. הוא התגורר במגדל אייפל.

או ככה לפחות הוא חשב...

עד שיום אחד הוא פגש זבוב, שהפך עליו את עולמו וגרם לו לצאת למסע גדול, או קטן, תלוי מאיפה מסתכלים.

מומלץ בחום, איציק הליצן.

 

הבדיחה השבועית

איש אחד נכנס לרופא ואומר לו: "דוקטור אני מרגיש כמו גשר".

הרופא עונה לו: "תגיד לי, מה עובר עליך?"

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?