בחנוכה אנחנו מספרים על ניצחון האור על החושך, על מעטים מול רבים ועל נס פח השמן. ואני רוצה לשאול אתכם- האם בימינו אנו יש ניסים?

חנוכה חג האורות, מאופיין אצל רובנו בסופגניות, שלל שירים והרבה פסטיבלים לילדים. בחנוכה אנחנו מספרים על ניצחון האור על החושך, על מעטים מול רבים ועל נס פח השמן. ואני רוצה לשאול אתכם- האם בימינו אנו יש ניסים? אני חושב שכן.

מכיוון שרובינו רואים את המציאות דרך משקפיים אפרוריים למדי קשה לנו לראות את הניסים שיש מסביבנו ועוד יותר קשה לנו להבין כיצד אנחנו יכולים לעזור לניסים ולדברים הטובים להתחולל בחיינו. אז אנסה לדבר קצת על ניסים בימינו אנו או כיצד להפוך את היום שלנו ליום הרבה יותר טוב שזה נס בפני עצמו, האין זה כך?

 

כיצד יוצרים יום שהוא נס? או האם ידעתם שחיוך מעלה את רמת האנדרופינים בגוף ועוזר לנו להמשיך לחייך?

כאשר אנחנו מחייכים הגוף שלנו מפריש אנדרופינים ועוזר לנו להישאר במצב רוח יותר טוב. אז אם נתחיל את היום עם חיוך גם ביום שלא בא לנו לחייך ייתכן מאד שבהמשך החיוך יהיה כבר טבעי ואמיתי, נשדר משהו יותר טוב לאחרים והם יחייכו אלינו בחזרה. עצרו שנייה וחשבו, מהי התגובה האוטומטית שלכם כשאתם נתקלים בחיוך? בד"כ לחייך...

אז הדרך הראשונה להפוך את היום לנס היא לחייך.

 

הצעד השני: אמרו בוקר טוב, צהריים טובים וכיו"ב לאנשים שבד"כ אתם חולפים על פניהם בהיסח הדעת. זה מתחיל עם שכנים במעלית, אמרו בוקר טוב יפה וחייכני וזכו הרבה פעמים לחיוך בחזרה, ברכו את השומר בקניון, א נהג האוטובוס וכיו"ב וחייכו. כאשר תהפכו את זה לטבע שני תראו כיצד היום שלכם הופך ליותר ויותר חיובי. זה אולי נשמע לכם מוזר אולי חדשני... זכרו- זה פשוט עובד.

 

הצעד השלישי: פרשנות חיובית

בהרצאות שלי אני מדבר על כיצד הופכים לימונים ללימונדה. רוב החוויה שלנו הנה פרי הפרשנות של המציאות ולא המציאות עצמה. התבוננו במציאות ונסו לאמץ מספר נקודות פרשנות ובחרו את האפשרויות היותר אופטימיות לסיטואציה. הרי פעמים רבות אנחנו לא יודעים מה הפרשנות הנכונה ביותר, אז לפחות במקומות שהם אין לנו יכולת השפעה ממשית, בחרו את הפרשנות החיובית, זה יהפוך האת החיים שלכם להרבה יותר חיוביים.

 

הצעד הרביעי: זכרו- כל אחד הוא אור קטן...

בכל אחד ואחת מאיתנו יש אור פנימי. היזכרו באור שלכם, בנקודת הצלחה שלכם, פרגנו לעצמכם פרגון אמיתי על דברים טובים שעשיתם ועל הצלחות שלכם, אל תיקחו את הטוב כמובן מאליו ואני מבטיח לכם שתראו כיצד הרבה יותר דברים ביום יום שלכם זה ניסים.

 

 

על הכותב:
דני סימון
מרצה לארגונים ולחוגי בית את ההרצאה האופטימיות מנצחת בחיים ובעסקים
בקרו באתר ובעמוד הפייסבוק  https://www.facebook.com/optimism4

 


עוד באותו נושא

שלוש חנוכיות ליצירה בבית

חנוכה. נר ועוד נר נאספים לקולקציה מרהיבה של נרות ואור ושמחה. לכבוד החנוכה עיצבתי ויצרתי שלוש חנוכיות שונות ומגוונות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?