בין אם הסיבה היא הצורך ברענון ומילוי מצברים ובין אם זהו לוח השנה, החגים והמועדים שכופים זאת עלינו, הרי שבמהלך השנה קיימים מספר מועדים צפויים וקבועים מראש שבהם נהוג לצאת לחופשה משפחתית.

אז למה לא להוזיל עלויות ולהגביר את הכיף המשפחתי בכך שנזמין את החופשה מראש?

 

היתרונות בהזמנה מראש של החופשה הם רבים:

המחיר.

כשמזמינים את החופשה כמה חודשים מלמפרע, בתקופה שאיננה תקופת החגים והעומס אפשר להשיג דילים מוזלים. כאלה תמצאו למשל ב"פתאל על הזמן", שם בהזמנה של 3 חודשים מראש אפשר ממש לקבל הנחה של כ 50%. הפרש עצום שיכול להסתכם בהרבה כסף עבור חופשה של משפחה עם שניים (או יותר) ילדים.

 

 

התכנון.

עוד יתרון בהזמנה מראש הוא היכולת לתכנן מבעוד מועד את המסלול, המקומות בהם נבקר ונטייל, המסעדות בהן נאכל וכד'. נכון, זה הופך את הטיול לפחות ספונטאני, אבל כשמדובר בחופשה עם ילדים יש יתרון גדול בלהגיע מוכנים ולדעת איפה ומתי עושים כל דבר.

עבור משפחה עם תינוקות חשוב לדעת מראש איפה אפשר לעצור להאכיל ולחתל אותם, לאיזה פעילויות אפשר לקחת גם אותם ואיפה המשפחה תאלץ להתפצל וכד'.

במשפחה עם ילדים גדולים יותר אפשר לשתף את הילדים בתכנון החופשה, למשל לבקש מהם לחשוב ולהציע מקומות שהיו רוצים לבקר בהם או פעילויות שמעניינות אותם באזור אליו נוסעים.

בשני המקרים התכנון המוקדם יכול להוזיל עוד עלויות כיון שבאתרי נופש רבים ניתן להוריד קופונים מהאינטרנט או להזמין מראש מקומות במחירים נוחים יותר, ומה שבטוח זה שככל שמגיעים מוכנים יותר ומחשבים את התקציב מראש כך יש פחות הפתעות אחר כך...

 

 

המזוודות.

אמנם אנחנו חיים בעולם שבו בכל מקום אפשר להשיג הכל, אבל זה בכל זאת מאד לא נעים להיתקע בעיר זרה ולגלות פתאום שנגמרה המטרנה בדיוק כשהתינוק רעב ומתחיל לילל.

כשמתכוננים לחופשה מראש יש המון זמן לחשוב מה לקחת, לכבס ולהכין את הבגדים והציוד הדרוש לצורך הנסיעה.

אגב, כשמתכוננים מראש יש גם זמן לתכנן איפה לערוך קניות "לעשות שופינג" במסגרת הטיול... J

 

 

הציפייה.

ולסיום, יש לנו את היתרון של תקופת הציפייה. גם עבור הילדים וגם עבור המבוגרים כיף לצפות לחופשה. כשאנחנו יודעים שבעוד X ימים או שבועות נשבור את השגרה ונצא לחופשה משפחתית הרבה יותר קל לנו להעביר את הזמן עד אז גם בימים שבהם ממש קשה לקום בבוקר.

 


ושתהיה לכולנו חופשה נעימה!!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?