רבים מאיתנו מחפשים עניין נוסף בחיים, תחום נוסף לעסוק בו או אפילו תחום חדש שיחליף את התעסוקה הקודמת. הדבר בולט אפילו יותר בקרב אמהות ואבות לתינוקות קטנים, שמעוניינים לעשות שינוי עקב הלידה ואורח החיים החדש.

מה בעצם ההבדל בין הבחירה כיום לבחירה אז כשהיינו בין 20+ אחרי צבא או אחרי שירות לאומי וחיפשנו מה ללמוד?

יש כמובן הרבה מאד הבדלים, כיום אנחנו מכירים את עצמנו הרבה יותר טוב, יודעים הרבה יותר טוב מה אנחנו רוצים מהחיים ואיזה חוויות ברצוננו לזמן לתוך חיינו ואנחנו הרבה יותר שלמים עם עצמנו (כך אני מקווה לפחות...).

דבר נוסף הוא כמות הזמן והמשאבים הנוספים שרובינו יכולים להשקיע בלימודים חדשים. אם כשהיינו בני 20 +  המערכות השונות סביבנו (הורים, חברה מסביב וכיו"ב) תמכו בדרך כזו או אחרת בהשקעה של לימודים ארוכים באוניברסיטה או מכללה, ולנו כמובן היתה הרבה יותר אנרגיה ללימודים חדשים וארוכים כיום הסיטואציה קצת שונה. אנחנו רוצים אולי שינוי אבל אנחנו לא רוצים ללמוד משהו כללי באוניברסיטה אלא משהו קונקרטי וישים מיידית שייתן לנו את הבסיס לחוללות השינוי כאן ועכשיו. בהמשך אמליץ על מספר מסלולים שלמרות שהם לא ארוכים מאד בהכשרה שלהם עשויים לחולל מהפך בקריירה ובתעסוקה שלכם. במאמר הבא שאפרסם אדבר על מסלולי לימוד נוספים בתחומים שונים.

 

לימודי עיסוי

אמנם קיימים מסלולים שונים בלימודי הרפואה המשלימה, במגוון המכללות שיש לנו כיום בארץ (בשנים האחרונות תחום זה התפתח ויש היצע רב של מסלולי לימוד, מכללות וכיו"ב), אך יחד עם זאת במסלול של לימודי עיסוי הוא מסלול ממוקד שנותן לכם בזמן קצר יחסית (של מספר חודשים )את האפשרות להתחיל לטפל.

 

לימודי אימון אישי

תחום האימון האישי, האימון העסקי וכיו"ב התפתח בשנים האחרונות בצורה ניכרת. יש מכללות רבות ללימודי אימון אישי, כדאי לבדוק היטב את המכללות השונות, לראות מה מתאים לכם יותר, מה מתאים לכם פחות, איזה הסמכות אתם מקבלים וכמה הלימודים נראים לכם רציניים.

 

לימודי איפור

אם בעבר התאפרנו לבד לכל אירוע, חתונה וכיו"ב, כיום בעידן הדיגיטלי שכל תמונה עולה מיידית לפייסבוק, שהרושם הראשוני שלנו מהווה מרכיב הרבה יותר חשוב מבעבר, יש נשים רבות שמעדיפות לקחת מאפרת מקצועית שתעזור לה להיות יותר יפה באירוע כזה או אחר. מיותר לציין שרוב הכלות ומלוות הכלה באשר הן מתאפרות אצל מאפרת מקצועית ולא לבד מה שיצר מקום לעוד מקצוע של מאפרות ומאפרים שיכולים לאפר לא רק בטלויזיה ובהפקות אופנה אלא לאפר ביום יום נשים שרוצות מסיבה כזאת או אחרת להיות יותר מהודרות מהרגיל באירוע מסוים.

 

במאמר הבא:

כיצד בוחרים בית ספר לאיפור, בית ספר לאימון אישי ומכללה לעיסויים ובמאמרים הבאים בסדרה מקצועות נוספים וכיו"ב.

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק,
מאמן ומנטור עסקי

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?