חופשת לידה היא סוג של צומת דרכים, בו מתקבלות החלטות רבות לגבי המשך הקריירה- לאן הפנים מועדון ומה הכיוון הנכון ביותר ללכת בו.

בחלק מהמקרים, העבודה שהשארתן מאחוריכן לפני הלידה נראית פתאום פחות מפתה לחזור אליה כשההתמקדות היא ברך הנולד שמביא את האור לחיים. ישנה גם אפשרות, שהמשרה הקודמת לא תעמוד במגבלות החדשות מאחר ולא תמיד מתאפשרת גמישות בשעות העבודה או ירידה קבועה בהיקף המשרה, במיוחד כשמדובר במשרה אינטנסיבית.

כך נוצר מצב שבהסתמך על מכלול שיקולים, אתן מוצאות את עצמכן עושות חשיבה מחודשת לגבי קריירה חדשה שתקדם אתכם להגשמה מקצועית ואישית כעת כשהסטטוס המשפחתי השתנה.

לצורך הכוונה, חיזוק אישי והקניית כלים תוכלו להיעזר באימון לקריירה שמטרתו המרכזית היא ליצור את השינוי המיוחל בחיים בדרך הנוחה והפשוטה ביותר.

 

תהליך לימודי המספק תשובות

יציאה לעבודה והפקדת התינוק במשמורת יומית של מסגרת חינוכית היא שלב לא פשוט לכל הדעות. כפועל יוצא, ההתייחסות למקום העבודה ולמשרה בה תעבדו מקבלת תפנית משמעותית לעומת התקופה הקודמת ואלו נדרשים להוכיח את עצמם כראויים ביותר מאחר והדבר בא על חשבון הפניות המוחלטת למשפחה החדשה. תוסיפו לזה את העובדה שתקופת חופשת הלידה עשויה להיות מבלבלת ועם רגשות מעורבות לגבי הכל כמעט כך שבוודאות המחשבה היא שיידרש שינוי לצורך היערכות למציאות החדשה כאימא טרייה. כדאי גם שהשינוי יהיה אופטימאלי וכזה שישיג את התוצאות הרצויות עם מינימום התפשרויות.

תהליך אימון לקריירה הינו תהליך אימון אישי, אחד על אחד, המתבצע על ידי מאמן מקצועי בעל הכשרה בתחום. התהליך מוגדר כזמני ומתפרס על כמות מוגדרת של פגישות, כאשר זה יסתיים לאחר שיושגו המטרות שלצורכן מתקיים. התהליך יאפשר לבצע שינוי בתוך העיסוק הקיים או למצוא תפקיד דומה במקום חדש ותחושת חוסר יכולת התקדמות, הערכה לא מספקת ותגמול לא הולם את התפוקה ייבחנו במסגרת האימון. התהליך רלוונטי ביותר גם במקרה ותרצו לבצע שינוי בקריירה ולבצע הסבה אך אין לכן כיוון ממשי מבחינה תעסוקתית.

כך, באמצעות תהליך של מספר מפגשים (לרוב בין 12-20 מפגשים), תוכלו לקבל מענה לשאלה מה הכיוון שהכי נכון ללכת אליו לאחר שזיהיתן ושחררתן את הפחדים והחששות הבולמים את יכולת ההתקדמות והגדרת מטרות בהירות הניתנות למימוש.

 

מה זה דורש ואיך מקדמים את התהליך?

מכיוון שאימון לקריירה הוא תהליך לימודי לכל דבר ואינו תהליך טיפולי, הרי שמתאים ורלוונטי רק עבור מי שפתוח ללמידה, חשוב לו ללמוד ושיש לו רמת מחויבות גבוהה לתוצאות שלו בחיים. אימון שמספק ארגז כלים לדרך חדשה ומוצלחת כשאתן מחוזקות ומכוונות יושג לאחר שבחרתן את המאמן הנכון ביותר למשימה. מבין ההיצע הרחב של המאמנים האישיים המציעים שירותיהם בשוק, חשוב לבחור מבין אנשי מקצוע בעלי הכשרה מקצועית מוכרת, כאלה שהינם מוכרים על ידי איק"א ובעלי ניסיון מוכח בתחום. כדאי תמיד להעדיף מאמנים שקיבלתן המלצות עליהם באופן אישי ובמידה ואין המלצות נגישות, כדאי לבקש ליצור קשר עם ממליצים לפני שתקבלו החלטה לגבי המועמד הסופי.לצורך התרשמות ראשונית מהמועמדים הרלוונטיים, כדאי להיכנס לאתר הבית שלהם ולהתרשם מנקודת השקפתם המקצועית וכיצד הם רואים את תפקידים בכוח במסגרת כתבות בנושא אימון לשינוי קריירה . באתר תוכלו לקבל גם מידע לגבי פעילותו המקצועית של המאמן ובהתאם להתאמתו, לתאם פגישת היכרות מקדימה. במהלך פגישה מהסוג חשוב להגיע מוכנים עם שאלות מוכנות מראש ולנצל את המעמד לבחון את הכימיה ותחושת הפתיחות מולו שהינה חיונית לצורך הצלחת התהליך.

על סמך מכלול הנתונים שנאספו תוכלו להחליט לגבי המאמן הנכון ביותר לצורך התחלת התהליך ולהתחיל את תהליך השינוי שביכולתו לתרום משמעותית לשביעות הרצון הכללית בחייכן.

 

בהצלחה!

 

 

שלכן,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

חיים הוכבוים - יזם אתר לגול'ה וקהילת הלגו הישראלית

כשגילה את הפער העצום במחירי הלגו בין החנויות בארץ לאתרים מחו"ל הוא החליט לעשות מעשה שיעזור לכולנו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?