זהו סיפור אמיתי של ילד בשם סער עמיקם. כיום בן 16. אז בן 11.5. סער מתאר כיצד הפך משחק ילדים הזוי עם אחיו התאום למציאות חייו.

קיץ הזוי.

חופשת הקיץ -

הזויה, סוערת,

ובסופה, אני גיבור של ספר ששמו- יד הפלא 7 על רגל אחת.

 

זהו סיפור אמיתי של ילד בשם סער עמיקם.

כיום בן 16.

אז בן 11.5.

 

סער מתאר כיצד הפך משחק ילדים הזוי עם אחיו התאום למציאות חייו

"זה קרה בשבוע האחרון של החופש הגדול שנת 2007" מספר סער. קמתי בהרגשה טובה, ידעתי שמחכה לי יום עמוס בכיופים. התוכנית הייתה ללכת לעבודה עם אמא בת"א, לטייל בשוק הכרמל ובחנויות.

היה באמת כיף ובסוף היום, חכינו לאמא שתרד מהמשרד שלה. אבא חיכה באוטו בחניה, אני הייתי עם הקורקינט ואחי עם הרולר. נסעתי על המדרכה, לידי גדר מברזל ודשא, לפתע ראיתי מכונית לבנה נוסעת לאחור במהירות עצומה, יוצאת מהחניה, שנייה אחת לפני המפגש הגורלי ביני לבין המכונית הקורקינט שלי במפתיע זינק למעלה, ממש קפץ ונתן לי דחיפה למעלה, זה היה כמו נס.

זה דבר שאני לא מבין אותו עד עכשיו, הקורקינט פשוט עלה כמה סנטימטרים ואני המשכתי את הקפיצה למעלה וכך קרה שהמכונית במקום לפגוע לי בצלעות בבטן, היא פגעה לי באזור הרגל.

יכולתי להיהרג. אבל נפגעתי רק ברגל. היא התרסקה בתאונה, והיו צריכים לקטוע אותה.

כשהייתי בבית החולים הגיעה לבקר אותי, סופרת בשם זוהר אביב, שהיא ידידה של אבא מהילדות.

היא כותבת סדרות וכשראתה אותי ושמעה את הסיפור שלי החליטה מיד להכניס אותי לספר בסדרה שלה- יד הפלא- שמדברת על קבלת עצמי והאחר.

התרגשתי מאד, והשווצתי לפני החברים, שהנה אני עומד להיכנס לספר...

לא הייתי בטוח במאה אחוז שזה יקרה, לא נראה לי אמיתי שאכנס לספר, לפעמים חשבתי שסתם מנסים לשמח אותי, אבל זוהר שמרה על קשר ודיברה איתי ושאלה שאלות וביקשה שאשלח לה את הנאום שכתבי לטכס חנוכה בבית הספר, בו סיפרתי על הנס שקרה לי.

על הקורקינט שקפץ, שבזכותו נולדתי מחדש.

 

זוהר אביב מספרת

כשראיתי את סער במיטה, עם רגל חבושה ופה מחייך, מיד ידעתי שהוא יהפוך לדמות בספר הבא של יד הפלא.

גיבור סדרת הספרים הזו הוא רן. רן השמנמן, שאינו מקובל בכתה ותמיד מחפש חברים. בספר זה הוא מנסה להעביר כוח לסער בעזרת יד הפלא שלו, ואכן סער שואב כוח מרן והופך להיות חבר שלו, וכך רן הופך למקובל יחד עם סער. אלא שאז סער מבקש מרן לקחת ממנו את הכוח המיוחד, סער מסביר שלאחר כריתת הרגל הוא צריך להתרגל להרבה דברים חדשים לחיים אחרים והא לא רוצה את הכוח המיוחד שרן נתן לו. רן מתלבט ולבסוף מחליט לשמוע לסער למרות שמבחינתו זה אומר שסער כבר לא היה חבר שלו, ורן יחזור להיות ילד דחוי. הסוף הוא בכל זאת טוב ומרגש.

החלטתי גם להכניס את הנאום האמיתי (שקרא בפני בית הספר ויצמן בחנוכה שלאחר התאונה) של סער לספר, כי הוא התקשר ואפשר לשמוע ממש את הסיפור האמיתי של סער בקולו ובמילותיו, בתוך הסיפור הדמיוני שהמצאתי.

 

על תהליך הכתיבה של הספר - יד הפלא 7 על רגל אחת

האמת היא שאחרי שהבטחתי לסער שאכניס אותו לספר, חזרתי הביתה ישבתי מול המחשב וחשתי מבוהלת, איך אכתוב ספר על נושא כה קשה, ועוד לילדים.

נכון שבשאר ספרי הסדרה כבר הכנסתי ילד אוטיסט, ילד עיוור וילדה כבדת שמיעה. (יד הפלא 4 קסם של חבר, יד הפלא 5 אור הדרקון, יד הפלא 6 סוד הכוח) כתבתי על הרבה ילדים עם קשיים, אבל במקרה הזה היה לי קשה לגעת ולהתקרב לנושא, לא ידעתי מאיזה כיוון לגשת אליו, עד שלבסוף, אחרי חודשים של מחשבה, ולאחר ששוחחתי עם חבריו ומורתו של סער ובמיוחד אחרי שיחה מיוחדת עם סער בה הרגשתי שהוא נותן לי כוח בצורה בה הוא מקבל את המקרה. הצלחתי להיכנס לעורו של רן השמנמן וגיליתי שהמקום שהוא בא ממנו הוא דווקא קינאה. רן השמנמן מקנא בסער על המקום המרכזי שקיבל בכתה לאחר הפציעה. יחד עם הקנאה מגיעה גם השנאה העצמית של רן את עצמו, "כי אם אני מקנא בסער, כנראה שאני לא ממש נחמד".

במשך ארבעה חודשים לא הצלחתי לכתוב, אבל אחרי שהבנתי מה המקום שממנו עלי לבוא הכתיבה פשוט זרמה ופרצה ותוך שמונה ימים, בהם כתבתי כמעט ללא הפסקה, נכתב הספר.

מכתב התודה מאמו של סער נמצא בספרים הבאים בסדרה: "סער מחייך בזכות הספר. והחיוך שייך לך" היא כתבה.

וזה שווה הכל.

 


עוד באותו נושא

הבחירה היא שלי

ספר המתאר תחושות ומצבים מחייו של ילד שגדל בבית עם אם המתמודדת עם מחלה כרונית של חולשת שרירים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?