אין ספק שלאחר הריונות ולידות, הגוף מגיב לשינויים ההורמונאליים והפיזיולוגיים של התהליך הטבעי הייחודי ולוקח לו זמן רב, אם בכלל הוא מצליח, לחזור למצב הקודם טרום ההריונות והלידות.

ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים אחרי לידה

דימוי הגוף של כל אישה עובר טלטלות רבות במהלך החיים ומשתנה מתקופה לתקופה.

אין ספק שלאחר הריונות ולידות, הגוף מגיב לשינויים ההורמונאליים והפיזיולוגיים של התהליך הטבעי הייחודי ולוקח לו זמן רב, אם בכלל הוא מצליח, לחזור למצב הקודם טרום ההריונות והלידות. השינוי הפיזי הזה משפיע על נשים רבות ופוגע בדימוי הגופני שלהן, לא כולן נרגשות מהשדיים שהתעגלו או מפלג הגוף התחתון שהתרחב ואומנם ההשפעה הפיזית משתנה מאישה לאישה, אך התוצאה היא לרוב שהגוף כבר לא מוצק, חטוב ורזה כפי שהיה בעבר. חזה נפול, בטן בולטת, ישבן רפוי ועור רופס הם רק חלק מהסימפטומים של תקופת פוסט לידות.

כדי לשפר את הדימוי הגופני ולרענן את המראה, ניתן לפנות לטיפולים אסתטיים או לניתוחים פלסטיים שבכוחם להשיב עטרה ליושנה ואף לשפר את ההופעה. ישנם טיפולים אסתטיים שמתאימים לנשים בין לידות בעוד ניתוחים פלסטיים רבים מומלץ לנשים שסיימו עם פרק הלידות בחייהן. לפניכן סקירה של מספר טיפולים וניתוחים שמתאימים לנשים שעברו שינויים פיזיים בעקבות לידות.

 

ניתוחים פלסטיים ליולדות

החזה הוא האיבר שמושפע ביותר מהריונות ולידות וכמעט כל הנשים יבחינו בשינוי שהוא יעבור בעת ההיריון ו/או לאחר הלידה. לרוב החזה גודל בעת ההיריון אך נוטה ליפול לאחר לידה, להתרוקן ולסבול מסימני מתיחה, מהידלדלות העור ועוד. ניתוח הרמת חזה, לרוב בשילוב עם ניתוח הגדלת חזה ישיגו את האפקט המבוקש: ייצוב מחודש של החזה ומתן הנפח המבוקש לכל שד. הגדלת זה כשלעצמה לא תמיד מספיקה כיוון שהגודל לא בהכרח יעמיד את הזה מחדש ולכן, יש צורך בהרמתו. הניתוח המשולב אורך מספר שעות בהרדמה מלאה ומומלץ לגשת אליו רק בתום תקופת הלידות וההנקות, כדי שלא יחולו שינויים בהרכב השד שיפגעו בתוצאות הניתוח.

הבטן אף היא משתנה עקב הלידות, לרוב ייווצרו עודפי עור באזור הבטן והתוצאה היא של בטן נפוחה או רופסת, שאפשר לשטח בחזרה באמצעות ניתוח מתיחת בטן, שלמעשה מסלק את עודפי השומן ומותח את העור בחזרה. גם ניתוח זה מתקיים בהרדמה מלאה ומומלץ לביצוע רק לאחר תום תקופת הלידות כדי שלא יחול שינוי משמעותי באזור הבטן.

 

טיפולים אסתטיים

מי שלא בטוחה שהיא סיימה עם תקופת הלידות ובכל זאת מעוניינת ליהנות משינוי אסתטי, יכולה לפנות לטיפולים אסתטיים ממוקדים שמטפלים באזורים שונים בגוף. היתרון הבולט שלהם הוא שהם אינם מערבים פעילות כירורגית פולשנית, קצרים יחסית ומאפשרים חזרה מהירה לשגרה. החיסרון הוא שהאפקט לרוב פחות מורגש מניתוח פלסטי ושלעיתים יש צורך בסדרה של טיפולים כדי לראות את התוצאה. בין הטיפולים האסתטיים ניתן למצוא העלמת ורידים בולטים, שמתאים מאוד לנשים שבעקבות הריונות ולידה, עלייה במשקל, סובלות מורידים ונימים בולטים לא אסתטיים ואף מכבידים בעת ההליכה. באמצעות טיפול נקודתי שעושה שימוש תחת העור במחט דקה, ניתן להמיס את הוריד הבולט ולהעלימו.

המעוניינות למצק את הגוף ובייחוד את אזור הבטן, יוכלו לפנות לטיפולי המסת שומן, שמבוצעים באמצעות לייזר או בגלי רדיו RF, השומן מסולק החוצה ובעת ובעונה את – העור הרפוי נמתח בחזרה וניתן להרגיש בעור הדוק יותר ולראות את התוצאה בירידה בהיקף הבטן או המותניים וגם במוצקות שלה. בכל מקרה חשוב מאוד לעבור טיפול אסתטי שיחמיא לגופך וישיג תוצאה שתתאים למבנה הגוף שלך. וחשוב לעבור את האופרציה הזו במכון מוסמך ומוכר (כמו למשל בפרופורציה) או אצל מנתח מנוסה ששמעתם עליו המלצות.

 

 

על הכותבת:
שירה דרורי

 


עוד באותו נושא

את הקורס החשוב ביותר לא תמצאו באקדמיה

מסלול החיים מורכב, ומכיל הרבה פניות חדות: ללמוד לדבר, ללמוד לצעוד, הגעה לגן, לבית ספר ולתיכון ומשם צבא והשכלה גבוהה, אך באף אחת מהתקופות לא לימדו אותנו את הדבר החשוב ביותר: כיצד לדאוג לדור העתיד.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!