קיץ, חם, חופש, ים, בריכה... שוב ים, שוב בריכה... בסופו של דבר גם מי שתכנן להעביר קיץ רגוע בבית, רוצה לשנות קצת את הנוף ולגוון את האפשרויות.

היתרונות של קיץ באילת עם הילדים

בשביל זה המציאו את אילת. עיר הנופש האולטימטיבית של ישראל היא רבת פנים: חופשה חמימה בחורף, חופשה רומנטית בסגנון ירח דבש או חופשה משפחתית – הכול הולך, ולכל צורך יש מענה. ואין ספק שאילת בנויה לספק את צורכי הנופשים, צעירים כמבוגרים, שלא לומר את גחמותיהם.

 

אז כן, לאילת יש כמה יתרונות לא קטנים, ובעיקר כשמדובר בחופשת קיץ עם הילדים:

  • אפשרויות לינה ידידותיות. הכוונה היא לא רק למחיר, או יותר נכון למנעד הגדול של המחירים, שנע בין מלונות של פינוק עולמי לבין צימרים פשוטים, עבור מי שיוצא בבוקר וחוזר רק כדי לישון. הכוונה היא שרוב אתרי האירוח והלינה של אילת ידידותיים לילדים ולטף. למעשה, במקומות מסוימים הם כל כך ידידותיים שלא תרצו לצאת מהמלון – כלומר, אחרי שהילדים יבינו כמה אטרקציות יש במלון עצמו, והמבוגרים יראו כמה חופש זה מאפשר להם. הסבר נוסף
  • אינסוף אטרקציות. אילת עצמה מלאה אטרקציות, רובן מרתקות במיוחד עבור ילדים. אם נוסיף לכך גם את האטרקציות שברדיוס של כמה עשרות קילומטרים מהעיר, נגיע למסקנה שיש לברור היטב את הפעילויות שלנו בחופשה, כי פשוט אין סיכוי לכסות הכול. נתחיל מזה שהעיר עצמה מציעה טיילת שוקקת חיים, קניון עם קולנוע משוכלל ומקומות בילוי ייחודיים כמו ממלכת הקרח ועיר המלכים. הוסיפו לכך את כל האטרקציות הימיות: המצפה התת-ימי המרהיב, ריף הדולפינים ואפשרויות צלילה הנעות מחובבנות מוחלטת (מישהו אמר שנורקל?) עד למקצוענות גמורה (קורסי צלילה מקצועיים למגוון של גילים). כל זה, כאמור, אם תצליחו להיחלץ מהמלון או להרים את עצמכם מחוף הים.
  • בילויים. כאמור אילת מציעה שפע של מקומות בילוי. מה שנחמד הוא שמלבד המקומות שמעניינים את הילדים – גם למבוגרים יש הרבה מה לעשות כאן, כולל ארוחות בשלל מסעדות או כל בילוי זוגי בערב. אז אפשר להתפצל במשך היום, ואפשר למצוא סידור לילדים בערב ולצאת לבלות בזמן שהם חורפים, או רוקדים עם צוות ההווי של המלון...
  • ים סוף. הים הקסום הזה הוא, לדעתנו, הסיבה מספר אחת להגיע הנה. אין הרבה פנינים כאלה בעולם, ועוד לא נולד הילד שלא אמר "וואו" אחרי שהכניס את הראש למים והתבונן במה שקורה שם בפנים. מעבר לעובדה שהים תמיד קריר, ובחום הלוהט של הקיץ זה כל מה שדרוש, הוא גם מאפשר היכרות עם העולם התת-ימי המרהיב, בדמות שלל דגים ויצורים ימיים שלא תראו בשום מקום אחר. אפשר להתחיל בסיור במצפה התת ימי או בשיט בסירה עם רצפת זכוכית, אבל כדאי לטבול לפחות פעם אחת במים עם שנורקל ומסיכה, וליהנות מהיופי הצרוף של השוניות והאלמוגים.
  • המדבר. אילת היא נווה מדבר של ממש, והמדבר שסביבה הוא חוויה בפני עצמה. בקיץ קצת קשה לטייל בו רגלית בגלל הטמפרטורות הגבוהות, אבל אפשר לחקור אותו במגוון של דרכים אחרות, כולן מעוררות התלהבות בקרב הילדים: טיולי ג'יפים וטרקטורונים, סיור בחי-בר של יוטבתה, אירוח באחד מהמאהלים הבדואים באזור כולל ארוחה כיד המלך, ועוד ועוד. היציאה מהעיר אל השקט של המדבר היא לא רק חוויה מספקת ומיוחדת, אלא גם גיוון נחמד לבילויים ולנוף, כי מי לא צריך לטעון מצברים, גם באמצע חופשה...?

 

 

שלכם,

צוות אמאבא


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!