החופש הגדול כבר הגיע, הקטנטנים שלנו מתרוצצים בין הרגליים, רוצים ללכת לקייטנה, לטיולים ולספארי. אך איך נצליח לארגן את כל הבילויים והיציאות המשפחתיות ללא סרבול כשיש לנו תינוק קטן בבית?

בחירת המנשא המתאים

התשובה המבוקשת ביותר כיום היא מנשא לתינוק.

בכתבה זו נסקור את המגוון הרחב של מנשאי תינוק המוצעים לנו בשוק ונאמוד את ההבדלים ביניהם.

 

למנשא לתינוק יתרונות רבים המעניקים לתינוק ולהורה את הנוחות, הבטיחות, הקרבה והיציבות המירבית שתינוקות בגיל הרך זקוקים לו. בשונה מהעגלה, שימוש במנשא לתינוק הופך את ההורה לנייד בבית ומחוצו, הוא מצמצם את העייפות והכאבים הנגרמים מנשיאת התינוק על הידיים ונותן להורה את המרחב לעשות מספר דברים בו זמנית. קרבת התינוק להורה משרה על הפעוט שלווה וביטחון ואף נותנת לו נקודת מבט על העולם שבחוץ בזכות קומתו הזקופה.

ישנם מנשאים מסוגים רבים אותם ניתן לסווג לפי גילאים, סוג בד ואופי המנשא. אך בחלוקה גסה ניתן לשייך את המנשאים לשתי קטגוריות עיקריות- מנשאים "שבטיים" המייצגים מנשאי קשירה העשויים מבד ומנשאים "מערביים" המייצגים את המנשאים המובנים והמקובעים ולהם מספר תנוחות הנקבעות לפי עיצוב ומבנה המנשא.

 

אז איך נדע איזה מנשא לתינוק הכי מתאים לנו ולילדנו הקטן?

מנשאים "שבטיים"

מנשאי בד- עשויים לרוב מבדים קלילים ונעימים הנכרכים סביב הגוף. הבד עוטף את התינוק ברכות ומדמה חיבוק אימהי חם ואוהב וכך משרה על התינוק רוגע וביטחון. עם מנשאים אלו ניתן להניק את התינוק בקלות ובנוחות. מנשאי לופי ולופיקס, הם מנשאי הבד המובילים והמוכרים בימינו.

 

מנשאים "מערביים"

מנשאי חזה – מאפשרים לשאת את התינוק בשני מצבים- עם הפנים והגוף כלפי חוץ, מצב המספק לתינוק עניין וגירוי חזותי או בתנוחת בטן אל בטן המעניקה לתינוק קרבה וחום ומאפשרת לאם להניק. מנשאים מומלצים הינם מנשאי ארגו בייבי ומנשא לתינוק יאמו המגיעים בשלל עיצובים לבחירה.

 

מנשאי גב

מיועדים בד"כ לתינוקות בגילאי חצי שנה ומעלה. משמשים את ההורה באופן יומיומי ומעניקים לו תמיכת גב מלאה. למנשאים עיצובים שונים המאפשרים לשאת את התינוק בישיבה או בעמידה ומספקים לו עניין וגירוי חזותי. מנשאי גב משוכללים יותר הם מנשאי טיולים.

 

מנשאי טיולים

לטיולים בשטח ולטיילים מקצועניים, קיימים בשוק מנשאי גב בטיחותיים ויציבים, בעלי שלדה חזקה ורתמות מרופדות לסחיבה נוחה המספקים לתינוק ולהורה חווית טיולים אולטימטיבית. בד"כ מגיעים עם מגוון אפשרויות אחסון כגון תאים וכיסוי רשת צדדים. מנשאי טיולים איכותיים ומומלצים הם מנשאי טטונקה ודויטר.

 

לסיכום, בחירת המנשא הנכון הינו צעד חשוב בדרך לטיול משפחתי מהנה ונוח. בבדיקתכם חשוב לאמוד מספר פרמטרים: נוחות התינוק וההורה, תמיכת גב איכותית, בטיחות ויציבות המנשא, לבישה והסרה פשוטה של המנשא והכנסת והוצאת התינוק בקלות.

 

ושתהיה לכולנו חופשה כיפית ומהנה!

 

 

הכתבה באדיבות צוות שופדייקרט- אתר למוצרי תינוקות ופארם.

 

שימו לב: מהיום ולאורך כל חודש יולי 2013 ניתן לקבל הנחה על כל המנשאים ב- shopdirect.co.il  כל מה שצריך זה לעשות "לייק" על דף הפייסבוק של שופדיירקט, לשתף את המבצע ואז לפנות בפרטי ולקבל קופון!

 


עוד באותו נושא

חופש גדול

עשר וחצי בלילה הילדים כבר במיטות ואני עם כוס קפה בשקט במרפסת מנצלת את רגעי הדממה האחרונים שנותרו לי . מחר חופש גדול.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!