החופש הגדול מתקרב אלינו בצעדי ענק, ועל ההורים להתארגן ללו"ז שונה לחודשיים ימים לערך (או לחודש וחצי אם מקזזים שבועיים קייטנה). פתאום אין מסגרת מסודרת ואנחנו צריכים לבנות להם מסגרת.

כי זה אמנם חופש אבל כדאי לזכור שמסגרת בד"כ עושה טוב לכולם, גם לילדים שלכם. המסגרת תהיה מסגרת שאתם תבנו להם לזמן החופש.

 

אז מה לעשות?

זה הזמן לא להיות ספונטניים ולתכנן. לתכנון הזמן בחופש הגדול מספר רכיבים שלכולם כדאי להתייחס, ובהמשך אפרט.

  • ערכים שאתם רוצים להנחיל, להטמיע ולחוות עם הילדים בפעילויות שלכם עמם: מה הייתם רוצים להנחיל לילדים שלכם, לדוגמא אם אתם רוצים לתת להם לחוות יותר את הטבע בחרו בכמה ימי קמפינג באחד ממתקני הקמפינג, אם אתם רוצים לחוות וללמוד עם הילדים תחומים חדשים אתם יכולים לתכנן ימי מוזיאונים כמו מוזיאון המדע וימי הדרכה ברפתות בנושא חלב וכיו"ב. ניתן כמובן לשלב בין כל הפעילויות, זכרו כל תוכנית היא בסיס לשינויים אבל אם לא תתכננו סיכוי טוב שהילדים יבלו שעות רבות מול הטלויזיה.
  • העניין התקציבי, איזה מסגרת תקציב אתם מקציבים ל"פרויקט החופש הגדול": הכינו תקציב לחופש הגדול, והתאימו את הפעילויות לתקציב שהגדרתם.
  • ימי חופשה מהעבודה או לחלופין שינוי פעילות העסק שלכם והתאמתו לימי החופש הגדול: אל תפתיעו את הבוס שלכם ואם יש לכם עסק התארגנו מראש ללו"ז שונה בעסק.
  • רצונות הילדים שלכם, שאלו אותם מה הם היו רוצים לעשות איתכם ביחד, לפעמים התשובות יפתיעו אתכם: עדיף לרתום את הילדים ולתת להם מוטיבציה לפעילויות ולא לגרור אותם מבלי להתחשב בדעתם.
  • מפגשים עם חברים מהגן או מבית הספר: בנושא הזה ניתן להיות מאד יצירתיים ולשתף פעולה עם הורים אחרים וע"י כך לתת גם לעצמכם קצת אויר. ניתן לעשות ימים של "חילופי סטודנטים" , ימים שהילדים שלכם יתארחו אצל החברים ולהיפך, כך תוכלו לצמצם את ימי החופש שאתם לוקחים מהעבודה או סתם לתת לעצמכם קצת יותר זמן.

 

שיהיה לכולנו חופש גדול נעים ובטוח.

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנטור אישי ועסקי להצלחה
www.CoachHome.net
הצטרפו אלינו לפייסבוק: http://www.facebook.com/coach2u

 


עוד באותו נושא

מסיבות קונספט לילדים

עד מהרה התברר לה כי רוב האביזרים עליהם חשבה כלל אינם זמינים. מכאן התגלגלו הדברים והיום היא מפתחת מסיבות קונספט

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?