מתחילים להרגיש את סוף השנה ואת החופש הגדול שמתקרב, ודווקא השבוע שוב דברו בכלי התקשורת על מקרים לא טובים שנעשו כלפי ילדים על ידי אנשים זרים.

דברים מהלב

שלום ילדים,

מתחילים להרגיש את סוף השנה ואת החופש הגדול שמתקרב, ודווקא השבוע שוב דברו בכלי התקשורת על מקרים לא טובים שנעשו כלפי ילדים על ידי אנשים זרים. הסיפורים האלה כל פעם מחדש כואבים ומרגיזים כאחד כי זה מלמד אותנו שאסור לסמוך על אנשים זרים. המקרים הקשים והלא טובים נעשו בגוף של ילדים.

הגוף שלנו הוא רק שלנו ואסור לאף אחד לגעת בו במיוחד באברים הפרטיים שהם רק שלנו. ואם משהו עשה לנו מעשה כזה שלא היה נעים לנו וכאב לנו ואנחנו גם יודעים שאסור לעשות את זה אתם ילדים חייבים לספר על כך למישהו שאתם סומכים עליו ואתם יודעים שהו ישמור עליכם. לכן לפי המועצה לשלום הילד שתפקידה לשמור על הילדים יש כללי זהב שכדאי לילדים ולהורים לשננן וללמוד. מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט של המועצה לשלום הילד וללמוד שם אייך לשמור על עצמכם ועל גופכם. ואחד הכללים זה לא לדבר עם אנשים זרים ולחזור הביתה מהר בלי להתעכב במגרש המשחקים. לא להתפתות לזר שמציע לנו ממתקים וצעצועים, תדאגו שתמיד ההורים שלכם ידעו היכן אתם נמצאים ועם מי. מכם ההורים אני מבקש לשנן עם ילדכם את הנושא החשוב הזה ויפה שעה אחת קודם. ההרשמות לקייטנות לקיץ כבר בעיצומן ואני ממליץ לכם ההורים טוב לבדוק כשאתם רושמים את ילדכם לקייטנה שאכן למפעילי הקייטנה יש רישיון רשמי מהרשות המקומית וממשרד החינוך שמאשר שעומדים בכל הנהלים והבטיחות לילדכם לבדוק שיש פוליסת ביטוח מקיפה דברים אלה חשובים לבדיקה ויפה שעה אחת קודם. אני יודע שהמדור היום עוסק קצת בדברים \"מפחידים\" אבל הוא נועד לשמור עליכם כמי שעובד שנים רבות עם ילדים ומצחיק את העולם גם כשקשה ואני פוגש מדי שבוע הרבה ילדים אני רוצה לראות ילדים צוחקים ושמחים ונהנים מהחיים כי יש לנו בסופו של דבר ארץ נהדרת רק נשמור שתישאר כך.

שבוע טוב לכולם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על משפחת ימין מפתח תקווה. הם קנו ונתנו מצרכי מזון לילדים שלומדים בכיתה של אחת הילדות שלהם, משפחה שמצבה הכלכלי קשה מאוד. הילדה סיפרה להוריה שלחברה שלה אין כסף ואין לה סנדוויץ\' וההורים ביחד עם הילדים קנו מצרכי מזון ונתנו אותם למשפחה בעילום שם כשהניחו את זה ליד דלת הבית. למחרת הילדה סיפרה לחברים שאליהו הנביא הביא להם אוכל. כמה זה מרגש. כל הכבוד למשפחת ימין.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נטע ואני לומדת בכיתה ה. אני קוראת באהבה את המדור שלך וגם אני מאוד אוהבת את העצות שאתה נותן. השבוע התקיים שבוע הספר ורציתי לשאול אותך אם אתה יודע איך מוציאים ספר ואם אפשר להרוויח מזה הרבה כסף כי יש לי סיפורים שאני כתבתי וגם שירים ואני מאוד רוצה להוציא את זה בספר יפה הילדים בשכונה שלי מאוד אוהבים וצוחקים מהסיפורים שלי ואני בטוחה שכל הילדים בארץ יהנו מהסיפורים שלי. מה דעתך?

תשובה: לנטע החמודה, כמוך יש המון ילדים ומבוגרים, חיילים, סבים וסבתות שכותבים סיפורים ושירים ושומרים את זה במגירה ולא עושים עם זה כלום. להוציא ספר עולה המון כסף וצריך להפיץ אותו לחנויות וזה מאוד מסובך. הדרך עד שספר יוצא לאור ארוכה קשה ולא מרוויחים מזה הרבה כסף, את זה אני יודע מחברים שלי שהם סופרים ומוציאים לאור ספרי ילדים. אם את מאמינה שאת כותבת באמת טובה ומספיק מקצועית, ביחד עם ההורים שלך שלחו טיוטה של אחד מהסיפורים לאחת מהוצאות הספרים ואם הם יחשבו שהסיפורים שלך טובים הם יצרו איתך קשר בחזרה והדרך לספר תהיה יותר קצרה. בהצלחה, איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר הדוב שאהב לבנות מטוסים שכתב אוליבר ג\'פרס בהוצאת כתר.

בזמן האחרון החיים ביער... לא מתנהלים כמו תמיד.

כל מי שחי ביער שם לב שדברים משונים מתרחשים בו באחרונה.

הענפים, הסכימו כולם, לא אמורים להיעלם סתם ככה מהעצים.

בּוֹנֶה, צבי, ינשוף, חזיר, אווזה, וגם ילד קטן אחד חיו ביער.

כל אחד היה עסוק בענייניו, אבל לכולם, בהיותם דיירי היער, הייתה דאגה משותפת: הם הרגישו שמשהו רע קורה לענפי העצים. הם נעלמים! תחילה האשימו השכנים זה את זה, אבל לכולם היה אליבי מוצק. זאת אומרת שלא ייתכן שזה מישהו מהם. ולכן גנב העצים הוא כנראה מישהו אחר. אבל מי? דיירי היער פתחו בחקירה שבסופה גילו את הגנב; אחרי שביקש את סליחתם – נגזר עליו לפצות את שכניו, וכשעשה כך קיבלו אותו לחברתם ואף התגייסו לעזור לו.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?