בזמן שאני יושב ליד המחשב וכותב את המדור בעיתון ברקע אני שומע את החדשות בטלביזיה ומספרים שם על ילד בן 8 שנסע עם משפחתו לחוף הים וטבע למוות.

דברים מהלב

שלום ילדים,

בזמן שאני יושב ליד המחשב וכותב את המדור בעיתון ברקע אני שומע את החדשות בטלביזיה ומספרים שם על ילד בן 8 שנסע עם משפחתו לחוף הים וטבע למוות. הוא נכנס לים בחוף ללא תחנת הצלה ובמקום שאין בו מצילים שישמרו עליו. הים מאוד אכזרי ומסוכן למי שלא שומר על כללי הבטיחות יש בו זרמים מאוד חזקים שסוחפים פנימה מבלי שיש את הכוח להיחלץ מהמים הילד הזה לא היה טובע לו היה נכנס לים בחוף שיש בו תחנת הצלה פעילה עם מצילים ששומרים על המתרחצים ומזהירים אותם מפני מקומות מסוכנים ואסורים לרחצה המצילים מכירים את הים וכל הסכנות שיש בו ולמדו והוכשרו איך להציל אנשים בכל מצב נתון בים גם כשהוא סוער. מי ששומר על ככלי הבטיחות ונזהר יכול ליהנות מהים המקום הנפלא והקסום הזה.

אני מאוד אוהב את הים ובכל הזדמנות שיש לי אני נמצא בים ולפעמים גם יושב עם המצילים בחופי הים בתל אביב שרובם חברים טובים שלי ואני לומד מהם הרבה על הים ויש להם אחריות גדולה בידיים וזה חיי אדם שהם צריכים לשמור עליהם.ולכן על סוכת המציל יש דגל שמונף ולכל צבע יש משמעות: דגל לבן אומר שהים שקט ורגוע ואפשר להיכנס למים, דגל אדום אומר שהים מסוכן וניתן להיכנס לפי הוראות המציל ורק בשטח המותר לרחצה ודגל שחור אומר שהים סוער ומסוכן לרחצה ולכן אסור להיכנס למים. ושוב, הכול לפי ההנחיות שאנו שומעים מהמצילים.

אני בעד ללכת לים עם ההורים, אבל תקפידו על כללי בבטיחות ותיהנו.

שבוע טוב לכולם,

מאיציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נאור ואני בן 11. בשבוע שעבר גנבו לי את הפלאפון בבית הספר ואני לא יודע מה לעשות. אני חושד במישהו מהכיתה שלי כי הוא ביקש ממני כמה פעמים לראות משהו שצילמתי והיה בטלפון אבל אני מתבייש ללכת למורה ולספר לה כי היא הייתה מצולמת במכשיר בזמן שהיא כעסה עלינו וזה לא יפה מה שעשיתי... מה לעשות? תעזור לי דחוף בבקשה.

תשובה: לנאור החמוד, נתחיל בזה שהצילום של המורה בכיתה בסתר הוא לא לעניין ואני לא אוהב את זה. לגבי החשד שלך בחבר אני מציע לך לפני שאתה מערב את המורה תתפוס איתו שיחה ותספר לו על החשד שלך בו ותגיד לו שאתה מתכוון לספר את זה ליועצת או למנהלת. במקרה אני מכיר את המנהלת שלך בבית הספר ואני מכיר את הרגישות שלה לאלימות מכל סוג שהוא ולאחר שתדבר עם החבר והוא לא יגיב לשביעות רצונך תפנה ליועצת בית הספר ואני בטוח שהיא תכוון אותך נכון. ותבקש סליחה מהמורה שצילמת אותה ללא ידיעתה.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על אביאל ונעמי יהושוע מתל אביב. השכנה שלהם ילדה שלישיה לפני חודש ויש לה עוד ילדה בת 4, והם באים כל יום לשחק ולשמור על הילדה וזה עוזר לאימא שלה לנוח קצת בין הטיפול ב שלישיה. זה מעשה יפה ואצילי ואני גאה בכם כל הכבוד על העזרה לזולת.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "החברה הסודית של רחלי" שכתב הסופר דויד גרוסמן עם איורים נפלאים של גלעד סופר בהוצאת עם עובד.

לרחלי יש חברה.

קוראים לה הדס.

אף אחד בעולם לא יכול לראות אותה, רק רחלי יכולה.

אף אחד בעולם לא יכול לשמוע אותה, רק רחלי יכולה.

ולילה אחד, כשהאיר הירח, יצאו רחלי ואבא שלה והלכו ברחובות. הם חיפשו את הבית שבו הדס גרה.

הם רצו לומר לה "לילה טוב"...

מומלץ בחום


הבדיחה השבועית

שאלה: מה אמר הרמזור לתמרור?

תשובה: אל תסתכל עלי... אני מחליף צבעים!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?