בשבוע הבא נחגוג את חג השבועות שהוא אחד משלושת הרגלים שבהם היו בני ישראל עולים לבית המקדש

דברים מהלב

שלום ילדים,

בשבוע הבא נחגוג את חג השבועות שהוא אחד משלושת הרגלים שבהם היו בני ישראל עולים לבית המקדש.

לחג השבועות יש שמות רבים: חג השבועות על שם שבעת השבועות שסופרים מפסח. חג הקציר משום שבתקופה זאת קוצרים את החיטה. חג הביכורים משום שהחקלאים היו מביאים את ביכורי אדמותיהם לבית המקדש. חג עצרת כך הוא נקרא בתלמוד. חג מתן תורה לפי המסורת ביום זה קיבלו בני ישראל את לוחות הברית עם עשרת הדיברות במעמד הר סיני. יום הקהל ביום מתן תורה משה הקהיל את הקהל לפני מעמד הר סיני שם משביע את אחדות העם. וגם יום החמישים שם נוסף משום ששבעה שבועות הם 49 ימים ועוד יום נוסף לחג סך הכול 50 ימים. אנו קוראים לחג גם "חג המים" יש מנהג שבחג הזה משפריצים מים אחד על השני אבל בתקופה זו שיש חוסר במים צריכים לנהוג בחוכמה ולא לבזבז מים ולכן יש לי בקשה לכם הילדים שזורקים בלונים או שקיות מלאות במים על נהגים שנוסעים בכביש זה מאוד מסוכן לפני מספר שנים כשנסעתי להופעה ילדים זרקו על המכונית שלי בלוני מים ומאוד נבהלתי וכמעט התרחשה תאונה. למזלי זה נגמר בטוב... ולכן אני באמת מבקש לא לשחק ליד הכביש ולא להפתיע נהגים בשום מצב. גם כשאתם רוצים לחצות את הכביש, תמיד תבדקו שהכביש פנוי והנהגים יבחינו בכם שאתם חוצים את הכביש במעבר החצייה בלבד לצערי יש נהגים שלא מאטים ליד מעבר חצייה.

בשבועות נוהגים גם לאכול מאכלי חלב ואצלי במשפחה אנחנו מתכנסים בבית הורי ומכינים הרבה מאכלים שיש בהם מוצרי חלב, וזה טעים וכייף גדול.

אז חג שמח לכולם!

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שלי, ענבר ואסנת, שלש חברות טובות מרמת גן שחברה שלהן ענבל לא הוזמנה למדורת ל"ג בעומר בגלל שרבה עם ילדה מהכיתה. הן הודיעו לכל החברים שאם הם מחרימים את ענבל גם הן לא מגיעות למדורה. הלחץ שלהן גרם לילדי הכיתה להתנצל ולהזמין את ענבל למדורה וכך הם חגגו כחברה מגובשת. כל הכבוד לבנות שנתנו דוגמא אמיתית לחברות.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אלי ואני גר בפתח תקווה. אני שומע אותך בשבת ברדיו ואת אביב הבן שלך שאתה מאחל לו הצלחה לפני כל משחק כדור יד שהוא משחק. רציתי לשאול אותך איך אתה מרשה לבן שלך לשחק כדור יד שהוא משחק מאוד אלים יצא לי לראות כמה משחקים וזה מפחיד. אם אתה מדבר נגד אלימות אז למה את מרשה לבן שלך אביב לשחק במשחק הזה? במיוחד שיש אלימות רבה במדינה וילדים רבים והולכים מכות ומקללים בכל הזדמנות.

תשובה: לאלי החמוד, קראתי בעיון את מה שכתבת לי, ואני רוצה להגיד לך שאביב הבן שלי משחק גם בהפועל קריית אונו במסגרת הליגה וגם בנבחרת ישראל לפי הגיל שלו ושם עובדים איתם איך לשחק בקבוצה ובצוות ולתת כבוד לשחקנים לשופט ולמאמנים ומי שלא מתנהג כראוי נענש. כל עוד שמשחקים במסגרת קבוצה עם מאמן מקצועי ושופטים שמרחיקים מהמשחק כל שחקן שלא מתנהג כראוי אני בעד ותומך בבן שלי באופן חד משמעי. אני מלווה אותו לאימונים וגם למשחקים. אני ממליץ לך גם להצטרף לקבוצה שעוסקת בספורט ותראה איך החיים שלך משתנים ונעשים יותר טובים.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "סְקָרָמוּשׁ", ספרו האהוב ביותר של רפאל סבטיני, בהוצאת אסטרולוג.

סקרמוש הוא רומן היסטורי רצוף הרפתקאות, מתובל בסיפור אהבה גדול מהחיים ומעוטר ברקע הססגוני של ימי המהפכה הצרפתית. העלילה הסוחפת של הספר באה לידי ביטוי בתיאטרון בסגנון הקומדיה דל'ארטה בו מוצא מקלט גיבורו של סבטיני הנוטל את השם סְקָרָמוּשׁ, דמות הליצן החושף את האמת בפני כל.

המהפכה הצרפתית שזעזעה את העולם מוצאת את גיבורו של הרומן, אנדרה-לואי, מתמחה בעיסוקו כעורך דין… ומתוך מקלט מוגן ובטוח הוא נמלט ומוצא מחסה בתיאטרון נודד, נוטל עליו את תפקידו של סְקָרָמוּשׁ ונושא את דברו מאחורי המסכה.

האם יוכל לבנות את עתידו כשחקן, לשאת את השחקנית בה התאהב? לא בטלטלת המאורעות הסוחפת!

סְקָרָמוּשׁ נאלץ לברוח מהתיאטרון ומארוסתו וללמוד לאחוז בחרב. וכסייף ואיש חרב הוא מגיע לשיאו ומשנה את מהלך ההיסטוריה…

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

מה הופך ללבן ככל שהוא מתלכלך?

תשובה: לוח…

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?