במהלך החיים ישנן אינספור אפשרויות לבצע שינוי קריירה, לגברים ולנשים בכל הגילים. בכתבה זו נתמקד דווקא בתחום ההסבות המקצועיות לגברים שעברו את השינוי הגדול ביותר שקיים: נולדו להם ילדים.

ישנם סוגים רבים של הסבות מקצועיות ואין ספור אפשרויות לבצע שינוי באמצע החיים, גם לגברים וגם לנשים בכל הגילאים ובכל המעמדות. אך לפני שמבצעים הסבה מקצועית, כדאי מאוד לברר שההסבה מתאימה לאופי שלכם, ליכולות שלכם וגם למצב הכלכלי הרצוי כמובן... בכתבה זו נתמקד בתחום ההסבות המקצועיות לגברים שעברו את השינוי הגדול ביותר שאפשר לעבור בחיים: נולדו להם ילדים.

איזה שינוי מקצועי יכולים גברים לבצע לאחר שנולדו להם ילדים? על כך בכתבה הבאה.

 

הסבה מקצועית לגברים - האם זה בכלל אפשרי?

התשובה לשאלה שבכותרת היא – בהחלט כן! יש אין ספור הסבות מקצועית שניתן לבצע, כמעט לכל תחום אפשרי. כמובן שיש צורך בהשקעה לא קטנה בלימודים אקדמיים, התמחויות ועוד, אך אם אתם רוצים לעשות שינוי בחיים שלכם, אל תתנו לשום דבר לעמוד בדרככם! גברים שנולדו להם ילדים ורוצים לבלות עימם יותר זמן, יכולים בהחלט לפנות לתחומים חדשים. עורכי דין או אנשי הייטק שעבדים למעלה מעשר שעות ביום ורוצים להיות יותר בבית עם ילדם שנולד, יכולים לפנות לתחומים אחרים כגון שוק ההון, כתיבת תוכן, הוראה וחינוך, עיצוב וכמובן גם תחום האינטרנט. ברוב המקרים נדרשים כמובן לימודים על מנת לעשות הסבה מקצועית, אך הלימודים הללו יכולים להימשך גם חודשים ספורים או שנה אקדמית אחת. כדאי מאוד לברר מהן אפשרויות ההשתכרות במקצוע החדש אליו אתם רוצים לעבור ולוודא כי אתם אכן יכולים לבצע את ההסבה מבלי לפגוע ברמת החיים שלכם.

 

אילו הסבות ניתן לבצע?

גברים (וגם נשים) יכולים לבצע אין ספור הסבות. רבים בוחרים כיום לעבור לתחום החינוך, הן בשל הסיפוק הרב בעבודה והן בשל השעות הפחותות הנדרשות במגזר הציבורי (יחסית למגזר הפרטי). בתחום החינוך ניתן להתפתח גם למתן שיעורים פרטיים או הכנה לבגרות, תחומים בהם אפשר להרוויח לא מעט כסף וגם לעבוד מהבית. תחום פופולארי נוסף הוא עולם שוק ההון המאפשר תוך זמן קצר ללמוד מקצוע חדש שאפשר להרוויח בו משכורות יפות במיוחד. קורסים בתחומים כמו ניהול תיקי השקעות, ניהול קופות גמל, קורס יועצי השקעות ועוד, הם קורסים של מספר חודשים ספורים, אשר עם סיומם ניתן בהחלט לנסות ולהשתלב בעולם שוק ההון. עבור גברים הרוצים להיות יותר בבית זוהי אופציה נהדרת מכיוון שניתן להיות סוחר בבורסה גם מהבית. ויש כמובן גם את כל עולם האינטרנט המתאים מאוד לגברים הרוצים לפתוח עסק קטן. ניתן ללמוד תחומים כגון בניית אתרים, עיצוב אתרים, כתיבת תוכן, קידום אתרים ועוד, ולהיכנס לעולם בו יש אין סוף עבודה אבל גם תחרות גבוהה מאוד. מקדם אתרים איכותי ומקצועי יכול להרוויח לא פחות מאשר שכיר העובד במשרה מלאה בתפקיד מכובד, ולגברים רבים זה בהחלט קורץ. גם תחום המכירות הוא תחום בו ניתן להתמקצע בקלות ובמהירות רבה. גברים שנולדו להם ילדים ורוצים לעשות הסבה מקצועית על מנת שיוכלו לשהות יותר בבית, יכולים לעבוד בתחום המכירות, בו תמיד יש ביקוש לעובדים מוכשרים.

 

מה צריך ללמוד על מנת לעשות הסבה מקצועית?

חשוב לזכור כי כל תחום כמעט שרוצים לעסוק בו, יש ללמוד לעומק, בין אם במסגרת של לימודים אקדמיים או בין אם במסגרת קורסי תעודה. יש כיום אין ספור קורסי תעודה, מסלולי לימודים של כמה חודשים עד שנה וכמובן גם מסלולים מגוונים לתואר ראשון בתחומים כמו חינוך, מכירות, אינטרנט, שוק ההון ועוד, וכל אחד צריך להחליט כמה זמן וכסף הוא רוצה להשקיע בהסבה המקצועית שלו.

 

אך לפני הכל - חשוב לבחור תחום שמדבר אליכם, שמרתק אתכם ושאתם בטוחים כי אם תעבדו בו תקומו בכל בוקר עם חשק ללכת לעבודה ועם מוטיבציה גבוהה להמשך!

 

 


עוד באותו נושא

מוני אזולאי - איוונטיקו אירועים Eventiko Events

גם בעידן הקורונה, אם אתם רוצים להפיק אירוע – מוני אזולאי הוא האדם אליו כדאי לפנות!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?