הילה הייתה מבולבלת, מצד אחד עדיין הייתה קטנה, רק בת 4 "מי התינוקת היפה בעולם?" נהג לשאול אותה אביה ולעומת זאת כשהשתובבה נהגו לומר לה "הילה, עליך לגלות בגרות, את כבר ילדה גדולה".

" />

 כשנולדה נועה, הילה ושיר הפכו לאחיות גדולות, עבור שיר הבכורה זו הייתה הפעם השנייה. אך להילה הייתה זו חוויה שאיימה על מיקומה במשפחה, על האהבה שזכתה לה עד אותו הרגע. לראשונה תשמש כאחות גדולה ולא רק זאת, לידת האחות הקטנה "הפכה" אותה פתאום ל"ילדת אמצע", מעתה לא עוד תהיה הילדה הקטנה של המשפחה, כי אם "ילדת סנדוויץ'".

הספר מתאר את תהליך צמיחתה, הסתגלותה למעמדה החדש במשפחה ואת חששותיה של הילה, שמא לא תמצא את מקומה בין אחיותיה או לא תזכה שוב לתשומת הלב לה זכתה עד אותו הרגע. כשנועה הקטנה גדלה מעט, הבינה הילה כי ישנן יתרונות בלהיות "ילדת סנדוויץ'". "ילדי סנדוויץ' הם ילדים מיוחדים", מסבירה הילה ומוסיפה, "זה כמו שיש פרוסת לחם למעלה, האח הגדול. ויש את הפרוסה מלמטה, האח הקטן ואז באמצע, "הילד שהוא גם גדול וגם קטן."

את "ילדת הסנדוויץ'" כתבה מירית לוגר עבור בנותיה, שיר, הילה ונועה ובהשראתן. "ילדת סנדוויץ' מתאר את חווייתה של הילה ביתי והפיכתה ל"ילדת אמצע"", מציינת מירית לוגר, ומוסיפה "התבוננתי ועקבתי אחרי הילה, "ילדת הסנדוויץ'" שלנו, ראיתי הכיצד היא מתמודדת, מגיבה ומפלסת את מעמדה למקומה החדש בתוך המשפחה והופכת מצוקה ל"יתרון יחסי"- כי "הכי כיף בעולם להיות גם גדול וגם קטן"...

זהו ספר הביכורים של מירית לוגר, מנכ"ל ובעלים של GSC "המרכז לאימון והכשרת עסקים למצוינות" המובילה בתחומי הדרכה, אימון והקמת מוקדי מכירות מול גופים מובילים, כיום בארץ. בוגרת בר אילן לתחומי האימון האישי/זוגי ומשפחתי, דוגמנית לשעבר, אשר בחרה להעניק לביתה הילה מזכרת שיתופית בהפיכתה את הקושי שלה לנחלת כולנו.

 "אופיר הוצאה לאור" מתמחה בקידום יוצרי מקור בראשית דרכם.

ניתן להשיג את "ילדת סנדוויץ'" בסטימצקי, צומת ספרים ובחנויות הספרים המובילות . מחיר מומלץ לצרכן 54 ₪.

 


עוד באותו נושא

בחירותיו של הילד...

לעתים דווקא השפע הרב גורם לילדים להתבלבל. כהורים, תפקידנו ללמד את הילדים ולתת להם כלים כדי שידעו לבחור בחוכמה

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?