מאת: יפעת דננברג, מנחת הורים ומאמנת ילדים ונוער, מומחית בעבודה עם המתמודדים עם קשיי קשב וריכוז

מאת: יפעת דננברג, מנחת הורים ומאמנת ילדים ונוער, מומחית בעבודה עם המתמודדים עם קשיי קשב וריכוז.

 

חג שבועות בפתח והקיץ איתו. שעות אחר הצהריים הופכות להיות ארוכות וחמות. לא תמיד יש חשק לבלות בחוץ ואילו בבית הילדים משתוללים, רבים או צופים שעות על גבי שעות בטלויזיה.

משחקי מים הם הפיתרון!

כשמתחילים להרגיש שהחום בבית עולה, הילדים מתחילים להשתולל ולריב ביניהם, ובכדי לצנן את האווירה, להחליף נושא ולהפוך את שעות אחר הצהריים הארוכות ממעיקות למהנות, אפשר למלא אמבטיה להוסיף מעט סבון ולהתחיל לשחק!

אם יש לכם מרפסת או גינה קטנה זאת בכלל חגיגה, אבל גם גיגית קטנה או אפילו דלי יכולים לעשות את העבודה. שקית ניילון, בלון פשוט, כוס או מזרק יכולים להיות אביזרים שמעודדים את הדימיון להמצאת משחקים שונים ומגוונים. כמובן שגם להשפריץ זה חלק ממה שמותר במשחק הזה...

לא צריך יותר מזה והילדים מסיימים את המשחק כשהם כבר אחרי אמבטיה. כל מה שנשאר זה לאכול ארוחת ערב וללכת לישון כשכולם במצב רוח טוב.

 

עבור ילדים שמתמודדים עם הפרעת קשב מומלץ לעשות את האמבטיה הארוכה מיד אחרי הגן או בית הספר. המים מנקים מהם את היום תרתי משמע. מגע המים מרגיע אותם.

לעיתים קרובות ילדים שמתמודדים עם קשיי קשב מתמודדים גם עם רגישות יתר או תת רגישות למגע. הם זקוקים לרעשים חזקים, מגע חזק והרבה גירויים, או שלחילופין דווקא כל מגע, כל רעש קטן ויותר מגירוי אחד מוציאים אותם מדעתם. מים, לעומת זאת, מהווים גורם ניטראלי. הם מחבקים ונוגעים ולא חזק מידי, הם עוטפים ושומרים ולא חונקים מידי. המגע שלהם מורגש אך לא מעיק.

 

חג שבועות שמח וקיץ נעים.

 

 

על הכותבת:
יפעת דננברג
מנחת הורים ומאמנת ילדים ונוער.
מומחית בעבודה עם המתמודדים עם קשיי קשב וריכוז
הצטרפו אליי לפייסבוק - https://www.facebook.com/kelim.kshuvim


עוד באותו נושא

טיפים למניעה וטיפול בעקיצות יתושים

עם בוא האביב ומזג האוויר המתחמם סובלים רבים מעקיצות יתושים, ההופכות בעיקר למטרד אך גם עלולות להתפתח לתופעות אלרגיות או מחלות, כגון מלריה, קדחת הנילוס המערבי, קדחת צהובה ודלקת קרום המוח. יתושים נפוצים בעיקר במקומות בהם ישנם מים מתוקים או מלוחים עומדים וכאשר ישנה לחות והטמפרטורה גבוהה.  

החופש הגדול במחשבה תחילה

המחשבה, שאפשר לעבור את החופש הגדול במינימום עימותים ומריבות עם הילדים, נראית לא הגיונית. אבל הנה לפניכם כמה רעיונות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?