ספר ילדים חדש ומקסים בנושא הפרדת פסולת ומיחזור העושה זאת בקלילות ובהומור, בשפה קלה וציורית ועם איורים נפלאים. מאת אבישג אמיר, איורים אור טילינגר.

להציל את הכדור הגדול

עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

בדרך כלל נהוג להמחיז סיפור ולהפכו להצגה אולם הסיפור שלפנינו התחיל דווקא כמערכה אחת בהצגה בתיאטרון הבובות של אבישג, שרצה ברחבי הארץ כבר למעלה מ 4 שנים, ומשם התגלגל והפך לספר ילדים.

 

אבישג אמיר היא מפעילתו של תיאטרון הבובות המצליח "תיאטרון הבובות של אבישג", שאיתו היא מגיעה לגנים, מתנ"סים, ימי הולדת וחגיגות משפחתיות שונות. בתיאטרון מבחר של יותר מ-15 הצגות תיאטרון בובות המתאימות לילדים בגילאי 3-9. אחד הנושאים אליהם מתחברת הסופרת באופן אישי הוא נושא המיחזור. עבורה ועבור בני ביתה, לדוגמא, הפרדת הפסולת הינה דרך חיים והיא מאמינה שדרך חינוך הילדים יפנימו גם המבוגרים שבינינו את הנושא וחשיבותו.

וכך, הדאגה למצבו העגום של כדור הארץ והרצון להעניק לילדים כלים מעשיים כדי לפעול בנדון הביאו אותה להוציא לאור את ספרה הראשון: "להציל את הכדור הגדול".

 

הספר עוסק בנושא הפרדת פסולת ומיחזור ועושה את זה בקלילות ובהומור, בשפה קלה וציורית ועם איורים מקסימים שממחישים היטב את המסופר.

מתאים לילדים מגיל 4 עד 9.

 

בסיפור אנו מתוודעים למשפחת דביבונים הגרה בחורשה מוקפת בהררי אשפה. במקום לשחק בחפצים מהטבע, הם משחקים בזבל בהנאה מרובה. אבל מפגש של בונו הדביבון עם קונצי הקיפוד החולה ב‘זבלת‘, פוקח את עיניו לסכנות ומבהיר לו את חשיבות הפרדת הפסולת והמיחזור. בעקבות מפגש זה מחליטים שניהם להתחיל למיין פסולת ולשמור על סביבה נקייה.

 

בהמשך לאורח החיים והאידיאולוגיה של המחברת הספר אף הודפס על נייר ממוחזר.

 

בנוסף, על כריכת הספר מודפס ברקוד שעל ידי סריקתו במכשיר הסלולארי ניתן לשמוע את הסיפור בקולה של המחברת, דבר שמוסיף מאד לחוויה של הילדים שיכולים לדפדף בספר תוך האזנה לסיפור.

 

לסיכום, מדובר בספר נפלא למי שאיכות הסביבה ועתיד ילדינו חשוב לו ומעוניין להעביר את המסר גם לדור הצעיר.

 

ניתן להשיג ברשתות הספרים או ישירות דרך היוצרת באתר או בפניה ישירה (דרך האתר) ואז מקבלים אותו עם הקדשה אישית למי שרוצים...

נמצא גם בגרסה אלקטרונית באתר "מנדלי מוכר ספרים ברשת" ובאנגלית באמאזון.

לאתר הספר: http://www.avishagtbubot.co.il/

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!