" />

כל אם לתינוק מכירה את הסיטואציה הבאה: היא יוצאת עם התינוק לסיבוב שגרתי, והתגובות מתחילות. "לא חם לו? תורידי לו את הגרביים", "קר לו, תחבשי לו כובע", "הוא לא נחנק שם במנשא?", "יש לו שמש על הפנים"...


עוד באותו נושא

עולמו של יובל המבולבל

יובל המבולבל, כוכב הילדים האהוב חוזר, עם "עולמו של יובל המבולבל" - מארז כפול של דיוידי ודיסק שירים. שלושה דיוידי קודמים נמכרו בלמעלה מ- 350,000 עותקים, הצגה בכיכובו הועלתה למעלה מ- 200 פעמים בפני אולמות מלאים, ובסיבובי הופעות בארה"ב ובאירופה המשיך לכבוש את ליבם של ילדים ישראלים

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כל אם לתינוק מכירה את הסיטואציה הבאה:

היא יוצאת עם התינוק לסיבוב שגרתי, והתגובות מתחילות. "לא חם לו? תורידי לו את הגרביים", "קר לו, תחבשי לו כובע", "הוא לא נחנק שם במנשא?", "יש לו שמש על הפנים"...

 

כל התגובות הן מאנשים בעלי כוונה טובה ורצון אמיתי לעזור, והאם הטריה עשויה להתחשב בתגובות הנ"ל, להתעלם או לענות לאדם שהעיר לה, הכל לפי אופיה של האם ולפי אופי הסיטואציה.

 

אבל ההערות הללו נחרטות בכל האמהות כולן.

הן הופכות לחלק מהשיח הפנימי של האם עם עצמה, וגורמות לה להימצא בכל רגע ורגע בלבטים האם היא עושה מה שצריך והאם היא אמא טובה?

 

לפניכן שני ספרים חמודים לאמהות מתחילות, שמתמודדים בדיוק בסיטואציות מהסוג הנ"ל.

מתאימים במיוחד כמתנה משעשעת ליולדת הטריה.

 

קודם קול אמא

מאת ארני זקס

על אף שהתגובות שלעיל באות מכוונה טובה, הן מטשטשות את האינסטינקט האימהי הבסיסי הטבוע בכל אם.

ספר זה בא להשמיע את קולן של אותן נשים הבוחרות לראות בחוויית ההורות מקור להעצמה וצמיחה, הבוחרות לשמוע לרגש האימהי הבסיסי שלהן ולא לסביבה על מגוון העצות וההערות שלה.

הוא בא לחזק את כל אותן נשים בבחירות שלהן באשר הן.

 

אמאל'ה! מדריך ההישרדות האולטימטיבי ליולדת

מאת סיגל קפלן

ספר מקסים זה מביא אוסף של אמרות-שפר פופולאריות, משעשעות ומעצבנות בנושאים שונים, הנאמרות על ידי אמהות מנוסות "יודעות כל" שכל אמא טריה חשופה להן כשלצד כל אמירה מופיעות תגובות אופציונאליות משעשעות.

"הוא נורא ברור"...

האם המנוסה מתכוונת שברור שמה שנולד לך זה תינוק. זו לא ג'ירפה ולא דמות מסרט אנימציה ולא תיק של פראדה, אלא מעל לכל ספק מדובר פה בתינוק. הנה, יש כאן אף קטן, עיניים, פה – לחלוטין תינוק. עכשיו, מה היא חושבת על איך שהוא נראה? הוא נראה... ברור.

תשובה אפשרית: "את חושבת? לי הוא נראה קצת לא בפוקוס"...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?