כמו שפסח זה זמן טוב להתבוננות בהישגים שלנו עם בני המשפחה, זה גם זמן טוב להתבונן בהתנהלות העסקית שלנו

בחג הפסח אנו שוהים במשך תקופה אינטנסיבית עם בני המשפחה השונים, כולל הילדים, מכיוון שבתקופה הזו אין גנים או קייטנות והילדים נמצאים בחיק המשפחה כל הזמן. לכן גם באות בתקופה זו המשמעויות השונות של ההורות לידי ביטוי יותר משמעותי.

בתקופה הזו אנחנו יכולים לבחון את החינוך שלנו, האם הצלחנו להטמיע בילדים עצמאות (יחסית לגילם) או שכל דבר הם מבקשים מאיתנו? האם הצלחנו להגדיר להם היטב גבולות מהם? האם הצלחנו לבסס את הסמכות ההורית שלנו או שהם לא ממש סופרים אותנו? בשפת האימון ההתבוננות במה שהושג או לא הושג היא מאד חשובה להמשך הדרך. אני מזמין אתכם להיזכר במה שהיה בפסח ולבחון את העבודה שעשיתם לפני פסח עם הילדים: האם הגעתם ליעדים שבחרתם, האם ישנן נקודות שהייתם רוצים לשפר ואם כן כיצד אתם הולכים לשפר את הנקודות האלה?

 

כמו שפסח זה זמן טוב להתבוננות בהישגים שלנו עם בני המשפחה, זה גם זמן טוב להתבונן בהתנהלות העסקית שלנו (כמובן עבור העצמאים שבחבורה): האם התארגנו היטב לימי הפסח והעסק שלנו היה מאורגן ולא היינו צריכים לג'נגל בין המשפחה לעסק בגלל שהיינו עסוקים בכיבוי שריפות? האם הצלחנו לנהל זמנים וליצור גבולות בין הבית לבין העסק? האם הצלחנו להתנהל בצורה נינוחה גם כשלא היינו פנויים לעסק כמו ביום יום? וכדי נוכל לגדול ולהתעצם כדאי מאד שננצל את הזמן הזה של אחרי החגים להתבונן בהתנהלות שלנו בחג, שכן ההתנהלות שלנו בחג משקפת את התוצאות הניהוליות שלנו, את האצלת הסמכויות ואת היכולת שלנו לנהל את העבודה שלנו גם בימים בהם עובדים חצאי ימים, נמצאים עם הילדים, המשפחה והחברים הרבה יותר ואף מתנתקים ויוצאים לאיזה טיול קמפינג בטבע (כמו שאני עשיתי)... ואם לא הצלחנו בנקודה הזאת אולי שווה שנבחן איזה סדנא לארגונים או סדנא לניהול עסקי .

 

הנקודה האחרונה שאני רוצה לגעת בה בנושא של אחרי החגים היא הבחירות האישיות שלנו: אומרים שמשפחה לא בוחרים וזה נכון, אבל חברים כן בוחרים, וגם פה אני מזמין אתכם להתבונן, האם שמחתם לראות את החברים יותר מביום יום או שהרגשתם שזו חובה כפויה לשהות במחיצת החברים? זכרו חברים כן בוחרים ואם הרגשתם טוב וכיף עם החברים בחרתם נכון עבורכם אבל אם לא, זאת הבחירה שלכם...

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנטור אישי ועסקי
הצטרפו אליי לפייסבוק http://www.facebook.com/coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?