חג הפורים מאחורינו ואצלי החג עבר בכיף, בשמחה עם הרבה הופעות ומפגש עם אלפי ילדים ברחבי הארץ.

דברים מהלב

שלום ילדים,

חג הפורים מאחורינו ואצלי החג עבר בכיף, בשמחה עם הרבה הופעות ומפגש עם אלפי ילדים ברחבי הארץ.

סוף סוף לא הייתי המאופר היחיד ברחוב וזה היה כיף גדול לראות כל כך הרבה ילדים ומבוגרים מחופשים בשלל תחפושות, שלל צבעים והרבה חיוכים וצחוק אמיתי.

ביום שישי האחרון הופעתי בצפון הארץ. תמיד אני אוהב להגיע הרבה לפני זמן המופע שלי. כשנסעתי צפונה פתאום הבנתי מחדש כמה שהארץ שלנו יפה כי שמתי לב שהאביב הגיע והכל ירוק ופורח וכשעצרתי את הרכב בצד הדרך מצאתי את עצמי בשדה של רקפות סגולות ועוד הרבה פרחי בר יפיפיים. סוף סוף עברנו חג פורים אביבי שהשמש החמה והנעימה עשתה טוב לכולנו וזה הזמן לנצל את זה שיש הרבה שלג בחרמון והנהרות והנחלים בתקופה זו בשיא זרימתם, גם הדרום פורח ומלבלב אחרי הגשמים ותבקשו מההורים שימצאו את הזמן לקחת אתכם לראות את כל היופי שיש בארץ שלנו ותזכרו דבר אחד – פרחי הבר, מקומם בטבע ולא באגרטל בבית. אם אתם נוסעים לטיול תשמרו על פרחי הבר ואל תקטפו אותם כדי שאלה שיגיעו אחריכם גם יוכלו ליהנות מהצבעים והיופי הפראי שיש בטבע. הפרחים משמשים גם כבית ומסתור לבעלי חיים רבים ולכן נשמור על כל מה שיש לנו ולמזכרת אפשר לצלם ולשמור את זה במחשב ולא על השולחן בסלון...

השבוע חזרתם מחופשת הפורים וממש בקרוב תצאו לחופשת הפסח. נצלו את הימים עד החופש ללימודים, לחוגים, להכין שיעורים ולהתכונן למבחנים. מאוד חשוב להתרחק ממעשי אלימות שמתרחשים לצערי מידי יום בגני הילדים ובבתי הספר, בחוגים, בגינה ובמקומות נוספים. יש למגר את התופעה הרעה הזאת מאתנו.

אלימות לא חייבת להיות פיזית גם אם מחרימים ילד כלשהו בכיתה, זה גם סוג של אלימות ולצערי אני שומע הרבה סיפורים על כך שמחרימים מכל מיני סיבות מטופשות ילדים כאלה ואחרים. אתם בטח לא תרצו להיות במקומם אז אני משאיר לכם חומר למחשבה...

שבוע טוב,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על מסעדה בתל אביב (שבעליה ביקשו להישאר בעילום שם) שתרמה משלוחי מנות לילדים המאושפזים בבית החולים שניידר בפתח תקוה, שם אני משמש כליצן רפואי.

הם העמיסו את האוטו שלי בכל טוב שגרם לילדים ולהורים להיות שמחים ומאושרים בחג הפורים.

זה הזמן להודות לכל אותם גופים ואנשים פרטיים אשר הגיעו ותרמו ברוחב לב בבית החולים במהלך כל ימי החג. זה חימם את הלב לראות כמה אנשים רגישים ומוכנים לתת מעצמם למען הילדים החולים.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי גל ואני בת 10 ויש לי בעיה רצינית עם אמא שלי. יש לי גבות מלאות שערות ואני רוצה ללכת לקוסמטיקאית לסדר גבות כי כולם צוחקים עליי וקוראים לי בשם "חד גבה" וזה מאוד מפריע לי. אמא שלי לא רוצה לשמוע על כך וטוענת שעדיין מוקדם ושאני אחכה עד לבת המצווה שלי בעוד שנתיים. אני לא יודעת מה לעשות, זה מאוד מפריע לי וגורם לי להיות עצובה. אולי יש לך רעיון מה לעשות? עזור לי דחוף!

תשובה: לגל החמודה, אני בהחלט מבין אותך ואת המצוקה החברתית שבה את מצויה. לצערי אני לא מכיר את הורייך ולא יכול לדבר איתם על כך כי לכל הורה יש את הדרך שלו בחינוך ילדיו. מה שכן אני יכול להציע לך ואל תחכי עם זה, תיגשי ליועצת בית הספר בדחיפות, תדברי איתה על המצוקות שלך. אני בטוח שהיא תמצא את הדרך לעזור לך ובמידת הצורך, יש לה את הסמכות גם לזמן את הורייך לשיחה וכך אני בטוח שהבעיה תבוא על פתרונה בצורה הטובה ביותר. בהצלחה!

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "אוטו הדב" מהספרים שכתבה קייטי קלמינסון תרגמה מאנגלית מיכל אלפון בהוצאת כתר.

זהו הַדב אוטו.

אוטו גר בתוך ספר.

אוטו אוהב לצאת לטיולים.

אבל יום אחד קורה לו דבר מוזר: הוא יוצא לטיול, וכשהוא רוצה לחזור אל הספר – הוא לא מוצא אותו.

מה יעשה אוטו? היכןימצאבית חדש?

מתברר שיש מקום אחד שמתאים לאוטו בדיוק. אבל הוא צריך למצוא אותו...

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

מורה: יוסי, תוריד את הרגליים מהשולחן! אתה לא בבית שלך!

יוסי: המורה, גם בבית אני שם רגליים על השולחן.

המורה: ומה אמא שלך אומרת על זה?

יוסי: יוסי, תוריד את הרגליים מהשולחן! אתה לא בבית הספר!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?