" />

חג הפורים מתקרב ובכל מקום שאני הולך שרים לי "ליצן קטן נחמד רוקד עם כל אחד ליצן קטן שלי אולי תרקוד איתי..."

דברים מהלב

שלום ילדים,

כשמדור זה יגיע לביתכם כבר נהיה בעיצומו של חג הפורים ובכל מקום שאני הולך שרים לי "ליצן קטן נחמד רוקד עם כל אחד ליצן קטן שלי אולי תרקוד איתי..." זה באמת כיף לראות ולשמוח עם כולם ולא להיות היחידי שמתחפש.

הרבה אנשים שואלים אותי: איציק למה אתה מתחפש בפורים? אז ככה: בעדליידע בחולון אני אהיה ליצן טבח כמו בdvd  שלי ואחה"צ במופע שלי בקניון לב חדרה אהיה איציק הליצן הרגיל... אבל במסיבה שאני עושה עם החברים האישיים שלי אני מפתיע את כולם כל שנה ואני מתחפש לדמות שונה לחלוטין מדמות הליצן ונעזר בחבר טוב שלי בועז שטיין שהוא מאפר מקצועי ויש לו בית ספר לאיפור וביחד בונים דמות מורכבת שמשנה אותי לגמרי. כי באיפור אפשר לעשות הרבה דברים ולשנות פרצוף של בן אדם לגמרי עם כל מיני תוספות בפנים בשיער ובכלל. איפור זה אומנות שלומדים במשך שנים ואני שמח שיש לי חברים אמיתיים שתמיד אנחנו אחד בשביל השני. כל שנה אנו חוגגים בבית של חבר אחר במסיבה מצחיקה ברמות שרק אנחנו יודעים לעשות ולכן לא מזמינים אנשים מבחוץ שלא קשורים לקבוצת החברים. כך פעם בשנה גם אני משנה את דמות הליצן.

מי שרוצה לראות מהי שמחה אמיתית בערב פורים אני ממליץ לנסוע עם ההורים במכונית בבני ברק או באזורים שיש בהם ציבור דתי מוזמן לראות באמת מה זו שמחה. כל שנה בדרכי הביתה בערב פורים אחרי קריאת המגילה תמיד אני עושה סיבוב בבני ברק ולפעמים יושב במכונית שלי ורואה את השמחה עד ללא יידע...

שוב אני רוצה לבקש פעם נוספת מהילדים ובני הנוער שמפוצצים חזיזים ונפצים בחג. זה מסוכן. זה חומר נפץ. כבר השבוע סופר בתקשורת על ילדים ששיחקו בקפצונים ונפצים ונפצעו. תתרחקו מזה! זה גם לא חוקי ומי שנתפס מוכר או משתמש בנפצים צפוי לקבל עונש חמור.

בואו נעבור את חג הפורים בשלום.

חג שמח,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על תלמידים מתל אביב, שאספו משלוחי מנות ושלחו אותם לחיילים ששומרים עלינו ולא יהיו בחג הפורים בבית. אני בטוח שמשלוחי מנות אלה יעלו חיוכים ויעשו חג מתוק לחיילים הגיבורים!

אני יודע על הרבה מאוד אנשים שמאמצים גופים רבים ודואגים להם בחג כל הכבוד למי שנותן ועוזר לזולת. גם בבית חולים שניידר שבו אני מתנדב כבר מעל 21 שנים מגיעים גופים רבים ומשמחים את הילדים החולים.

כל הכבוד!

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אביתר ואני שונא את פורים. זה חג שמרגיז אותי ואני לא אוהב להתחפש ושונא דברים מוזרים ששמים על הגוף. כבר שבועיים שכל החברים שלי קונים תחפושות ומדברים על זה כל הזמן ורק אותי זה לא מעניין. הם אומרים שאני חבר "יבש" ולא גזעי כי אני לא רוצה להתחפש בפורים. אני לא יודע מה לעשות. אולי אתה יכול לעזור לי ברעיון?

תשובה: לאביתר החמוד, חג פורים הוא חג שמח שאני באופן אישי מחכה לו כל השנה למרות שאני כל יום מחדש מתאפר ולובש את בגד הליצן. אני מבין ומכבד את זה שאתה לא רוצה להתחפש אבל כשאתה חי בחברה יש נורמות מסוימות שצריך לעשות ולדעתי גם כובע מסוים ייתן לך את הרגשת החג וחבל שלא תהייה עם כל החברים במסיבות ובאירועי החג. בחג פורים מבוגרים וילדים מתחפשים וחשוב שלא תהייה שונה מחבריך. תחשוב על זה ותיהנה בחג...

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "טריקי - מי רוצה להיות חבר שלי?" שכתב רמי שיר עם איורים נפלאים של אירית מאור ,בהוצאת אצבעוני.

באותו היום אבא רמי לקח את ירדן הקטנה אל החוג. במהלך הנסיעה ירדן הפגינה חוסר סבלנות וקראה כל הזמן, "נו, מתי נגיע?"

אבא רמי חפש את הדרך להשקיט את ירדן בת הארבע. ואז, ממש במקרה, חתול ג'ינג'י מקסים חצה את הכביש."רואה," אמר אבא, "החתול מחפש חברים.""מי החברים שלו?" שאלה ירדן הקטנה.כך נולד הסיפור על החתול שיצא לחפש חברים.

באמצעות האנשת חתולי החצר, הסופר והעורך רמי שיר, מעביר שעור ראשון בזכויות אדם לילדים. דרך סיפור פשוט הוא מלמד את הילדים על הזכות השווה להיות שונה.

כל ציור בספר הופך לכתב חידה מצויר.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה שבועית

מי אמר למי: "אם תאכל אותי, זה ששלח אותי יאכל אותך"?

תשובה: התולעת על הפיתיון לדג.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?