37 שירים-סיפורים מהנים לילדים ולהוריהם, שמתארים מצבים מחיי היום-יום של ילד ישראלי. החיבור בסיפורים אל עולם הילדות

בקפסה קטנה מכסף

מאת איריס בר, הוצאת גוונים.

 

37 שירים-סיפורים מהנים לילדים ולהוריהם, שמתארים מצבים מחיי היום-יום של ילד ישראלי. החיבור בסיפורים אל עולם הילדות הוא ישיר, כנה ונוגע בנושאים מרכזיים בעולמו של הילד, כגון הבעת רגשות, קשרים בין בני המשפחה ובין חברים, קבלת השונה ועוד. אך בניגוד לספרי ילדים אחרים, אין הם באים להעביר "שיעור" לילד, אלא משקפים חוויות שעשויות להיות משותפות לילדים רבים וכמעט תמיד מעלות קושי וצורך בהתמודדות. 

 

בקפסה קטנה מכסף מיועד לגילאי 10-6, אך הורים יהנו לא פחות מהספר ומחוויית הקריאה המשותפת עם ילדיהם. בקפסה קטנה מכסף כתוב בכתב גדול וקריא, בשפה פשוטה ובמשפטים קצרים, לצד איורים מקסימים המסייעים לילד בראשית הקריאה.

בקפסה קטנה מכסף מהווה פלטפורמה מצוינת להעלאת נושאים לדיון במסגרת חינוכית או בין הורה לילד.

את האיורים המתוקים אשר מלווים את הסיפורים צייר עמית בר בן ה-11, זהו ספרם השני של איריס איזדורפר בר ובנה עמית לאחר "ידעתי ראשון" (2010).

 

איריס בר, אמא לשלושה ילדים. עוסקת בחינוך בלתי פורמלי בגני ילדים ובתי ספר ובפרוייקטים של כתיבה לגופים שונים. את הרעיונות לשירים קיבלה מקורות ילדיה, מחוויותיהם ומזיכרונות ילדות.

 


עוד באותו נושא

נזכור: התמודדות ילדים עם אובדן

בימים אלה נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה ויום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. בתקופה זו ילדים רבים נוטים לשוחח על המוות, לחלום חלומות רעים ולפתח פחדים לא מוסברים. איך להגיב?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!