" />

תופעת עודף הצריכה, הן במוצרי צריכה רבים והן באוכל, היא לפחות בחלקה תוצאה של המירוץ אחר הקריירה והעסק במאה ה21

המציאות של המאה ה21 נותנת לנו הרבה מאד שפע, תקשורת מהירה וזמינה לצד שכלולים טכנולוגיים רבים. כל אלה חושפים אותנו ואת ילדינו לפיתויים ללא גבול, מה שגורם לנו לצרוך יותר ולהיכנס ללופ של הצורך לממן את מעגל הצרכנות הזה.

צורך זה כמובן גורם בהרבה מקרים לשני בני הזוג לעבוד במשרות תובעניות או לחלופין באם יש להם עסק, לעבוד בו ללא הפסקה.

מומחי החינוך מתריעים ובצדק שזמן האיכות שההורים הישראליים מקדישים לילדים שלהם נמצא כל הזמן במגמת ירידה. אנחנו שוכחים לפעמים שגם לנו וגם לילדינו יש צרכים רגשיים רבים שכאשר אנחנו לא באמת ממלאים אותם יוצרים בור שגורם לנו רק לצרוך יותר (וידוע מזה שנים שחלק גדול מהצרכנות היא צרכנות רגשית נטו), לאכול יותר ללא שום קשר לצרכים הפיזיולוגיים וכיו"ב.

 

ובעצם תופעת עודף הצריכה, הן במוצרי צריכה רבים והן באוכל, היא לפחות בחלקה תוצאה ישירה של המירוץ אחר הקריירה והעסק במאה ה21.

 

אז מה כדאי לעשות?

אם נשכיל לשמור על איזון בין הקריירה לחיים האישיים או על איזון בין היותנו בעלי עסקים להיותנו אנשים פרטיים עם מערכות יחסים, ילדים וכיו"ב בעצם נרוויח פעמיים:

גם נקבל מערכות יחסים יותר טובות עם האנשים החשובים לנו בחיים (בני זוג, ילדים, הורים וכיו"ב),

וגם נקטין את הצריכה שלנו מכיוון שנהיה בעצמנו יותר מאוזנים רגשית. בנוסף לכל אלה הדבר יקל עלינו גם לשמור על איזון תזונתי יותר נכון ובריא.

 

איך עושים את זה?

בדיוק כמו שבעבודה או בעסק שלנו יש לנו מסגרות ברורות, זמני ישיבות, זמנים מוגדרים לפגישות וכיו"ב, כך נקפיד לקבוע לעצמנו פגישות מתוכננות עם האנשים שקרובים לנו, בין אם זה עם הילדים ובין אם זה עם בני הזוג.

בזמנים אלה נקפיד לא לעסוק בדברים שקשורים לעסק או לעבודה. נקפיד על ימים קבועים בהם אנחנו יוצאים קצת יותר מוקדם ומפנים זמן לבילוי משפחתי כזה או אחר, ארוחה משותפת בבית או אפילו פעילות ספורטיבית משותפת עם היקרים לנו.

לא משנה מה נעשה העיקר שנעשה זאת ביחד עם האנשים שחשובים לנו ונקפיד על זה לאורך זמן. זה יעזור לנו להיות יותר מאוזנים בעבודה ובחיים האישיים ושני העולמות יצאו נשכרים מכך.

 

מה המינונים?

אין מינון אחיד שמתאים לכולם, כל אחד צריך לשבת עם עצמו לבנות לעצמו חזון ולראות כמה הוא רוצה לבלות עם המשפחה, בני הזוג וכיו"ב, כל זה כאשר הוא מקיים עסק או קריירה במקביל. לאחר המחשבה על הכמות יש לבנות את ה-איך האופרטיבי, לפתוח יומן ולסמן ימים שבהם מפילים את העט יותר מוקדם וכיו"ב.

 

 

אז, שמרו על האיזון הדק בין העסק לחיים האישיים שלכם או בין הקריירה לחיים האישיים שלכם. אתם רק תרוויחו מכך.

 

 

נכתב ע"י:
רמי בוכניק
מנטור אישי ועסקי
www.Coachhome.net
הצטרפו אליי לפייסבוק: http://www.facebook.com/Coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?