פורים הבא עלינו לטובה הוא חג אהוב ביותר על הילדים, אך לא תמיד על ההורים. להכין תחפושות, להשתתף במסיבות ותהלוכות...

פורים – חגיגה מסורתית או במתכונת אחרת?

רעיונות לתחפושות שאפשר להכין לבד, ועוד...

 

פורים הבא עלינו לטובה הוא חג אהוב ביותר על הילדים, אך לא תמיד על ההורים.

הצורך להכין תחפושות, להשתתף במסיבות ובתהלוכות ולדאוג להתרגשות של הילדים, אשר עולה על גדותיה לפעמים – כל אלה הופכים את החג למאתגר עבור ההורים. אבל עם קצת מחשבה והשקעה לא גדולה – אפשר להפוך את פורים לחגיגה אמיתית לכל המשפחה, ולהזדמנות נהדרת לגיבוש ולזמן איכות ביחד.

 

אז למה נתחפש השנה...?

תחפושת קנויה תמיד אפשר להשיג, גם ברגע האחרון אם צריך, אבל לתחפושת ביתית שהכנו בעצמנו יש ערך מוסף, ובדרך כלל גם מראה נעים ומעניין יותר. יש הרבה תחפושות שאפשר להכין בבית, עם הילדים, בהשקעה קטנה יחסית, גם בלי לדעת לתפור או לעצב ממש.

אחד הרעיונות הטובים ביותר הוא להכין תחפושת מרומזת.

אם למשל הילדה רוצה להתחפש לדבורה, אין צורך לתפור תחפושת שלמה. אפשר לקנות בד פרוותי בצבעי צהוב-שחור ולהכין ממנו פריט לבוש בסיסי, כמו חצאית. אחר כך מוסיפים אבזור מתאים בצורת כנפיים ומחושים, מעט איפור – והדבורה מוכנה. זה רעיון שאפשר ליישם אותו כמעט עם כל חיות היער והג‘ונגל – להכין פריט לבוש בסיסי וללוות אותו בשניים-שלושה אביזרים קטנים ובאיפור.

גם ילדה שחולמת להתחפש לנסיכה לא חייבת ללבוש שמלה עטורת נצנצים שנתפרה בסין. פורים הוא זמן נהדר לפשוט על הארון, להוציא ממנו פריטי לבוש נשכחים ואביזרים שונים שמעולם לא נכנסו לשימוש, ולהסב אותם לתחפושת מעניינת. אפשר לקחת שמלה של אמא ולתפור לה שרשרות ועיטורים, לקצר ולהתאים קלות – והנה הנסיכה.

אגב, גם בנים יכולים להרוויח מחיטוט בארון של אבא: עניבות ישנות, חולצות משובצות שלא נלבשו כבר עשור ומכנסי ג‘ינס שכבר לא מתאימים יוכלו לשמש להרכבה של תחפושות שונות (בתוספת אבזור מתאים): קאובוי, בנאי, רופא ועוד.

תמיד נחמד להחזיר עטרה ליושנה, ואת התחפושות הקלאסיות לאופנה: ליצן, אביר, צוענייה, שוטר, בלש – כל אלה תחפושות פשוטות ומקסימות שאפשר להכין באמצעות בדים ובגדים ישנים ושימוש בחומרים זמינים כמו קרטון (למשל להכנת מגן לאביר או כובע מחודד לליצן) או באביזרים קטנים כמו כובע ומקטרת.

 

חגיגה מסורתית או מקורית?

אחרי שהתחפשנו והלכנו לגן ולבית ספר, הצטלמנו והשתתפנו בעדלאידע, או לפחות השקפנו עליה, הגענו לחופשת פורים. זו חופשה קצרה למדי, אבל נחוצה וחביבה. העונה נעימה, על סף האביב, וכל המשפחה צריכה לנוח קצת מהמולת החג ומההתרגשות.

אז איך כדאי לנצל את החג?

לחגיגה מסורתית יש קסם משלה – יש מגוון של תהלוכות ברחבי הארץ, כולל העדלאידע המסורתית והמפורסמת הנערכת מדי שנה בחולון. זו חוויה שכל אחד צריך לחוות, לפחות פעם אחת. גם קריאת המגילה בבית הכנסת היא חוויה מרגשת, אפילו לחילונים שבינינו. וכמובן – אפשר לנצל את החג כדי לממש כהלכה את מצוות משלוח המנות, גם מעבר לגן ולבית הספר – בשכונה ובקרב חברים ומכרים.

אפשר גם, במקום הדרך המסורתית או נוסף לה, לחגוג במתכונת אחרת. כאמור העונה הנוחה מזמינה לטיול ואפשר לנצל את החופש הקצרצר לטיולים יומיים נחמדים ברחבי הארץ, ואפילו לנופש משפחתי או זוגי (בשביל מה יש לילדים סבא וסבתא?). תוכלו למצוא כמה אפשרויות מפתות לחופשות ברחבי הארץ, ולהזמין לכם מראש צימר מפנק בצפון או נופש באילת כולל טיסות. אם תזכו להגיע דרומה בימי שמש – והסיכויים לכך טובים – תוכלו לנצל היטב את העיר הדרומית ביותר, ואולי אפילו לטבול במי הים האדום.

 

פורים שמח!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!