משנכנס אדר מרבים בשמחה, אנחנו מצווים בפורים לשמוח ונשאלת שאלה מאד בסיסית, כיצד ניתן לחייב בן אדם לשמוח?

אדר הוא החודש של פורים וכמובן כדאי לזכור את המשפט משנכנס אדר מרבים בשמחה,  כמו כן אנחנו מצווים בפורים לשמוח ונשאלת שאלה מאד בסיסית, כיצד ניתן לחייב בן אדם לשמוח? התשובה היא שניתן.

ע"פ רוב אנחנו חושבים כי מצב הרוח שלנו, שמחה או עצב אינם ברי שליטה אך מחשבה זו היא מחשבה מוטעית, יש לנו השפעה מכרעת על מצב הרוח דרך העשייה. אם נשמח בבחירה של מחשבה לשמוח, גם אם אנחנו לא ממש שמחים לאט לאט נידבק בזרע השמחה ונתחבר לאנרגיה של שמחה, בדיוק כפי שכשאנחנו מגיעים למקום בו שורה עצב אנחנו נדבקים פעמים רבות בעצב גם אם הסיבה לעצב לא נוגעת בנו אישית.

בבחירתנו לשמוח אנחנו בעצם מחייכים יותר ודינמיים יותר דבר המעודד את המוח להפריש סרוטונין ובעצם מגביר את השמחה בדרך ביולוגית.

 

המשימה האמיתית היא לבחור כמה שיותר בשמחה כדרך חיים, לוותר לפעמים על הדאגות על העצב על הכעס ועל רגשות נוספים ולבחור בשמחה.

האם זה קל לוותר על רגש אחר כגון עצב? מסתבר שממש לא והסיבה האמיתית לכך היא שגם ברגשות הכביכול שליליים יש לנו רווחים משניים רווחים שמאד קשה לנו לוותר עליהם. בעצב הרווח המשני שלנו הוא גיוס אמפתיה, הזדהות ואף רחמים ותצומת לב מהסביבה. בכעס אנחנו מרוויחים את הרצון של הסביבה שלנו לרצות אותנו ולהרגיע אותנו וכולי וכולי.

 

ואם אני הופך את השיחה הזו לשיחה על העסק שלכם, השאלה שכדאי לשאול איזה רווחים משניים אנחנו מקבלים מהמצוקות והצרות של העסק שלנו והאם אנחנו באמת מוכנים לוותר על הרווחים המשניים?

אז הנה יש לכם נקודה למחשבה ואף משימה, לראות את ה-רווחים המשניים של העסק שלכם מהצרות, ועל איזה רווח משני אתם מוכנים לאט לאט לוותר.

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנטורינג מקצועי לעסקים קטנים ובינוניים
קידום אתרים שיווק ועוד.
הצטרפו אליי לפייסבוקhttp://www.facebook.com/coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?