יום המשפחה מתקרב אלינו בצעדי ענק ואני שואל למה בעצם יש את יום המשפחה? שהרי זה לא כתוב לא בתנך ולא במשנה...

יום המשפחה השנה יחול ב 10.2.2013 והוא מתקרב אלינו בצעדי ענק ואני שואל למה בעצם יש את יום המשפחה? שהרי זה לא כתוב לא בתנך ולא במשנה...

 

למה יש את יום המשפחה?

אורח החיים המודרני מביא איתו המון שכלולים ונוחות כמו תקשורת ומידע שזורם אלינו באופן חופשי ומדהים, שיחות טלפון במחירים סבירים לחו"ל, ניידות קלה ממקום למקום ועוד. יחד עם זה רבים יסכימו איתי שאורח החיים המודרני והשכלולים שנכנסים לחיינו חדשות לבקרים לא עושים ממש טוב למשפחה כיחידה חברתית. מגוון הפיתויים שהילדים שלנו נחשפים אליהם הוא עצום ורב וקשה לאימא או לאבא להתחרות במיליון ואחת תכניות טלוויזיה מיוחדות לילדים עם פעילות משפחתית. המשק עובד יותר שעות והרבה אנשים חוזרים הביתה מעבודתם כשהילדים כבר ישנים או ממש לפני כניסתם למיטות וכיו"ב.

דווקא לאור כל זה חשוב שיהיה יום אחד שהמשפחה תהיה במרכז, הילדים ילמדו על זה בבתי הספר ובגנים וגם ההורים יהיו מודעים לקיומו של היום הזה.

 

עסקים קטנים או עסקים מהבית בסימן יום המשפחה

רבים מבעלי העסקים הקטנים והזעירים עובדים מהבית, בין אם זה קוסמטיקאיות, בוני אתרים שעובדים מהבית, יועצי מס שעובדים מהבית וכיו"ב. הבחירה לעבוד מהבית היא בחירה משמעותית והנוכחות של בעל העסק הקטן עבור הילדים ועבור בני הזוג במרחב הביתי היא נוכחות הרבה יותר אינטנסיבית בהשוואה לאדם שיוצא בבוקר מהבית לעבודה וחוזר בערב.

אך אליה וקוץ בה, כשאנחנו עובדים מהבית פעמים רבות אנחנו לא שמים גבולות בין הבית לעבודה מה שלא נכון גם מבחינה עסקית וגם מבחינה משפחתית. כלומר, היעדר סדר ומסגרת ברורה מתי זה עבודה ומתי זה משפחה פוגע גם בעסק וגם במשפחה.

 

לכן הכנתי כמה טיפים שיעזרו לכם לעבוד מהבית ולהרוויח מזה בשני הכיוונים:

  • תכננו מראש את הזמנים כך שלא תתפתו לרבוץ מול הטלוויזיה בשעות שאתם יכולים לעבוד ואח"כ תצטרכו להשלים עבודה על חשבון זמן איכות משפחתי.
    רכזו את רוב משימות העבודה השוטפות לשעות שהילדים בגנים ובשעות אלה אל תעסקו בלסדר את הבית וכיו"ב. לסדר את הבית יכולה להיות משימה משפחתית גם יחד עם הילדים.
  • הקפידו להגדיר גבולות בזמנים לשעות העבודה כך שבשעה מסוימת תפסיקו לעבוד בדיוק כפי שהייתם עושים לו הייתם עובדים בחוץ וחוזרים הביתה.
  • אתם אדונים לעצמכם ולכן יכולים לתכנן זמן איכות עם הילדים או בני זוג בשעות שהם בד"כ שעות העבודה, זאת כאשר מתוכננות לכם שעות חלופיות לעבוד שאינן באות על חשבון המשפחה.

 

שיהיה לכולם יום משפחה הרמוני ושמח,

שלכם רמי בוכניק

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנטור אישי ועסקי | המרכז לאימון אישי ועסקי
הצטרפו אליי לפייסבוק: http://www.facebook.com/coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?