האם ניתן להצמיח כסף? איך לנטוע עץ קסום כזה שיאפשר לנו לקטוף פירות בעתיד, אחרי שנטפח אותו בתחילת דרכו?

ט"ו בשבט או בשמו השני ראש השנה לאילנות הוא אחד החגים האהובים על ילדינו- זהו חג שבו הם אוכלים פירות יבשים ונוטעים עצים.

זהו יום שבו אנו מחנכים את ילדינו לשמור על איכות הסביבה, לנטוע עצים ו... למרות הטענה הרווחת שהכסף אינו גדל על העצים אולי בכל זאת יש דרך לעשות זאת?

השאלה שנתמקד בה היא- האם ניתן להצמיח כסף? איך לנטוע עץ קסום כזה שיאפשר לנו לקטוף פירות בעתיד, אחרי שנטפח אותו בתחילת דרכו?

רוב האנשים הבוגרים מתפרנסים רוב חייהם מהעבודה היומיומית כשכירים או עצמאיים – הם קמים בבוקר, הולכים לעבודה, מבלים שם את רוב שעות היממה ובערב חוזרים הביתה למשפחותיהם. פעם בחודש מגיע היום המיוחל הזה שבו מופיעה (סוף סוף) שורת הזכות בחשבון הבנק שהתבוננות בה גורמת לנו מצד אחד לסיפוק גדול ומצד שני... כ-186 שעות עבודה חודשיות בשביל הסכום הצנוע הזה, שאחרי מיסים, הניכויים ועוד ועוד קיזוזים נשאר שם רק... כן, מעט מדי.

ואז נשאלת השאלה איך אפשר להרוויח כסף אחרת? האם בכלל אפשר לעשות זאת?

והתשובה היא – בטח שכן!

ישנם אנשים רבים שהצליחו לייצר לעצמם הכנסה פסיבית (לפעמים במקום ולפעמים בנוסף להכנסה האקטיבית כשכירים או עצמאיים) שלא רק מגדילה את עוגת ההכנסות של המשפחה, אלא אם מאפשרת לה לשמור על רמת חיים לא רעה בכלל.

אז איך עושים זאת?

לפניכם כמה רעיונות לפיתוח מקורות הכנסה פסיבית:

  1. השקעה בנכסי מקרקעין והשכרתם. זו לא חייבת להיות דירת 4 חדרים במרכז תל אביב, אפשר למצוא גם דירות קטנות בפריפריה או אף מעבר לים, שלרכישתם דרוש הון עצמי צנוע יותר. בשנים הראשונות השכירות אולי רק תכסה את המשכנתא. אך אחרי שזו תשולם במלואה, תוכלו להנות מתזרים מזומנים חיובי לאורך שנים רבות. שלא לדבר על עליית ערך פוטנציאלית של נכסי נדל"ן בעתיד הרחוק.
  2. השקעה בניירות ערך, המניבות הכנסות בטוחות, כגון אגרות חוב ממשלתיות שמשלמות קופונים תקופתיים או מניות של חברות שמשלמות דיבידנדים באופן קבוע.
  3. פיתוח פטנטים, משחקים למכשירים הסלולריים או אפליקציות שיכולות להניב תמלוגים בשנים העתידיות. זה אמנם דורש השקעה בהתחלה, אבל בהמשך זה יאפשר לכם להנות מתזרים חיובי קבוע.

 

קיימות עוד דרכים רבות להפקת הכנסות פסיביות- תוכלו למצוא עוד עשרות דרכים בגוגל. מה שחשוב הוא להחליט לפתח מקור אחד או שניים כאלה ולא לפחד ליזום ולהבטיח עתיד כלכלי בטוח לכם ולבני משפחותיכם, כי אם לא ניטע את העץ, לא נוכל להנות מפירותיו בעתיד.

חשוב גם לזכור שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ ואם אנו נשכיל ללמוד להניב פירות מהכנסות פסיביות, סביר מאוד שגם ילדינו יעשו זאת בהגיעם לגיל הבגרות.

 

טו בשבט שמח,

 

שלכם,

יוליה

 

 

על הכותבת:
יוליה לוי,
מנהלת תחום "איפה הכסף" בפורטל אמאבא
רואת חשבון מוסמכת ויועצת לכלכלת המשפחה
מנחת סדנאות ומלווה משפחות בדרך להבראה כלכלית
yulia.levy.cpa@gmail.com | 052-3265132

 

(*) כתבה זו אינה מהווה המלצה, ייעוץ או חוות דעת בנוגע לכדאיות השקעות שהוצעו לעיל. המלצות אלה אינן יכולות לבוא במקום ייעוץ המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. הסתמכות על המידע האמור הינה על אחריותך האישית בלבד כותבת לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם כתוצאה משימוש בכתבה זו. לפני ביצוע כל רכישה או השקעה, מומלץ לפנות ליועץ השקעות מוסמך.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?