הנה אנחנו באמצע החורף, ט"ו בשבט כבר כאן ואנחנו נורא רוצים שהגינה שלנו תראה כמו בפרסומות של גינות באירופה...

גינת חורף

הנה אנחנו באמצע החורף, ט"ו בשבט כבר כאן ואנחנו נורא רוצים שהגינה שלנו תראה כמו בפרסומות של גינות באירופה...

אז מה צריכה הגינה בחורף? ואיך נגרום לה להיות יפה כמה שאפשר?

 

השקיה

את מחשבי ההשקיה מומלץ לנתק כבר מתחילת החורף מהמצב הרגיל כדי למנוע בזבוז מים ועודף השקיה, הגשם אמור לדאוג להשקות את הגינה שלנו היטב, אם ישנם שבועות ארוכים ללא גשם תוכלו להשקות את הגינה מידי פעם בפתיחה ידנית של המחשב.

 

 

 


פקעות

אמנם את הפקעות הייתם יכולים לטמון כבר לפני חודשים אבל יש לכם חלון הזדמנויות קטן מאוד, של שבוע שבו תוכלו עוד לנסות לטמון פקעות בגינה ולקוות שהם יפרחו עד האביב.

את הפקעות שכבר שתלתם הקפידו להמשיך להשקות, עוד חודש תוכלו ליהנות מפריחה סגנונית וצבעונית. אל תשכחו בסוף העונה לתת לפקעות להתייבש ולשמור אותם בשקית נייר עד החורף הבא. פקעות שנמצאות במקום שלא מקבל השקיה בקיץ יוכלו להישאר באדמה גם במהלך הקיץ.

 

 

פרחים עונתיים

החורף עמוס בפרחים צבעוניים שיעשו לכם חם בלב. ישנם המון-המון פרחי חורף שיעשו לכם גינה צבעונית ומדהימה:

אמנון ותמר- מופעים בשלל צבעים וסוגים, הם קיימים בגודל קטן בינוני וגדול, ופורחים בשלל תבעי הקשת.

נמזיה, פלוקס, מנטור, לוע ארי גבוה- פרחים שפורחים יחסית גבוה, פרחים אלו יוכלו להוות קו ראשון לצמחי עונה ולפניהם אפשר לשתול צמחים נמוכים יותר.

סלסלי כסף, לובליה- משמשים לתיחום ערוגות, הם יוצרים עיגולים קטנים ונמוכים בצבעי כחול סגול לבן, ויפים מאוד מסביב לערוגות או בשוליים שלהם.

גודטיה- אחד הצמחים המדהימים שפותחו בשנים האחרונות, החיסרון בהם הוא הפריחה המאוחרת, זמן רב מאוד מהחורף הם ירוקים א ב ל, כאשר הם פורחים הפריחה שווה את כל הציפייה, הם פורחים בגושים של ורוד לבן סגול בפרחים דמויי שושנים, לארוך תקופה ארוכה מאוד של האביב ותחילת הקיץ. שווה לשים אותם בפינות שונות בגינה ולחכות בסבלנות.

רקפות- אחד הפרחים של החורף, ודי מסמן את בואו, את הרקפות רצוי לשים בגינה בחצי צל, ולתת להם ליהנות מקור, ולא הרבה מים, אפשר גם לגדל רקפות בתוך הבית ולצפות בפריחה היפה שלהם, אבל במקרה הזה מומלץ להוציא אותן מידי פעם החוצה ללילה שלם כדי שיקבלו מכת קור.

תבלינים- רוב התבלינים אינם סובלים מהקור והגשם, אך צומחים מעט יותר לאט, התבלין היחיד שסובל מקור הוא בזיליקום ומומלץ לחכות איתו עד האביב.

ירקות- החורף הוא תקופה מעולה להפוך לחקלאים של תוצרת עצמאית, תוכלו לשתול בגינה חסה, קולרבי, ברוקולי, כרובית, כרוב, ואפילו תותי שדה, נסו את זה הילדים ייהנו מאוד לעקוב אחרי ירקות שגדלים בגינה.

עצים נשירים- זה בדיוק הרגע לשתול עצים נשירים, ואם מתחשק לכם לשתול שקדיה, תפוח אפרסק וכל עץ נשיר אחר זה הזמן לגשת למשתלה ולרכוש אחד כזה , כי הקליטה שלהם היא הכי קלה כאשר הם ללא עלים בכלל.

ורדים- ורדים נמכרים בתקופה זו ללא עלים בכלל, וזאת התקופה הכי טובה לשתילה שלהם (בקיץ קשה להם מאוד להיקלט) ישנם זנים רבים צבעוניים ומריחים, ואפשר לשים אותם בפינות שונות בגינה ולקחת בחשבון שהם תופשים מקום של מטר ויותר, אז כדאי לתכנן להם היטב מיקום נכון.

דשא- את הדשא יש רק צורך לדשן בקומפוסט כדי לשמור עליו בפני הקור, ולתת לו לנוח עד האביב.

 

ולסיכום, עד בוא האביב ואיתו החום והלחות, תיהנו מהצבע והיופי של צמחי החורף, ומהאופציה של השקיה שמימית, שיהיה טו בשבט יפה ופרחוני.

 

מאיתנו,

משתלת גולד
אפרים גולד, מנהל המשתלה 

 

 


עוד באותו נושא

המשחקים החדשים שיחממו לכם את החורף

כשקר וגשום בחוץ כיף להתכנס בבית ולשחק ביחד. הנה המלצה לכמה משחקים חדשים שיחממו לכם את החורף וקצת ירחיקו את הילדים מהמסכים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!