בסימן הבחירות אני רוצה לגעת בבחירות שלנו, שהרי אנחנו כל יום בוחרים בחירות כאלה ואחרות, בחירות אישיות, בחירות עסקיות

השבוע ובכלל בשבועות האחרונים אנחנו בסימן בחירות. הגיע יום הבוחר שבו כל אזרח זכאי וחייב להביע דעתו ולהשפיע על הנהגה הבאה של המדינה.

בנקודה זו בחיים אנחנו משפיעים על ההנהגה, על מי יחוקק את החוקים ומי יוביל את המדינה בדרך יותר בטוחה ויותר טובה לכולנו. המדינה מקדישה לעניין תקציבים שאנחנו משלמים עליהם מכיסנו לתקציבי הבחירות של המפלגות (כן חלק מתקציב הבחירות מגיע מהכיס שלנו וחלק מבעלי הון וממון שתורמים בדרכים כאלה ואחרות למפלגות). בנוסף לתקציבים המדינה מקדישה יום שבתון שבו חלק גדול מהמשק מושבת לטובת העניין.

ולשאלתכם, כן, אני בעד להצביע ולממש את זכותנו וחובתנו האזרחית.

 

הבחירות שלנו

בסימן הבחירות אני רוצה לגעת בבחירות שלנו, שהרי אנחנו כל יום בוחרים בחירות כאלה ואחרות, בחירות אישיות, בחירות עסקיות ובחירות כלכליות. האם אנחנו מודעים למניעים שמובילים אותנו בבחירות שלנו? האם אנחנו מנהלים לפחות חלק מהבחירות שלנו באיזשהו תהליך מובנה של קבלת החלטות? אם יש לנו עסק קטן, האם אנחנו בוחרים מתוך מודעות ומתוך שיטה ברורה?

יש לזכור שאחת מנקודות התורפה של עסקים קטנים היא היעדר שיטת עבודה, היעדר שיטת שיווק סדורה, היעדר נהלי מכירה והיעדר מתודולוגיה.

בניהול עסק קטן מאד כדאי, רלוונטי וחשוב לנהל את הבחירות שלנו מתוך שיטה סדורה.

כדי לבחור או לבנות כזאת שיטה אנחנו צריכים לבחור איזה ערכים חשוב לנו לממש בעסק שלנו ומתוך הערכים האלה לבנות שיטת סדורה לבחירות עסקיות. גם בתהליך של ניהול קריירה בניית שיטה שכזו תעזור לנו לנהל את הקריירה בצורה יותר מושכלת ונכונה.

אם אתם בוחרים לעשות זאת, אפשר לעשות זאת לבד מול מקבץ ערכים, בחינת הערכים המובילים ומתוך כך לבחור את שיטת הבחירות האישיות שלכם בעסק שלכם, וכך באופן זהה לגבי ניהול קריירה.

כמובן שניתן ולפעמים הרבה יותר יעיל לעשות זאת עם מאמן שיעזור לכם יכוון אתכם ובסופו של דבר תשיגו משהו משמעותי מהתהליך.

 

שיהיה לכולם יום בחירות מוצלח,

שלכם

רמי בוכניק

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק,
מאמן ויועץ עסקי מנהל תחום הורות וקריירה
http://www.coachhome.net
הצטרפו אליי לפייסבוק http://www.facebook.com/coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?