כהורים, חלק מתפקידנו הנו ללמד את ילדינו לבחור נכון. והדבר תקף, כמובן, גם לחינוך הפיננסי שאנחנו מנסים להנחיל להם

במסגרת הטור השבועי של חינוך פיננסי לילדים, בשבוע שעבר דיברנו על סוגי המטבעות בארץ ועל כמה זה חשוב ללמד ילדים להכיר את המטבעות השונים ואת שוויים ממש מהרגע בו הם לומדים לספור. (למאמר המלא... ).

אני מקווה שנהניתם מהמשחקים שהצעתי ואולי גם המצאתם משחקים משלכם. אשמח אם תשתפו אותי. אפשר לכתוב בעמוד הפייסבוק של אמאבא או לשלוח פידבקים לדוא"ל הזה.

אנחנו עוד נעסוק בנושא המטבעות והשטרות בהמשך, אבל היום אנחנו נמצאים לפני אירוע משמעותי בארץ: הבחירות.

 

כהורים, חלק מתפקידנו הנו ללמד את ילדינו לבחור נכון. הדבר תקף, כמובן, בכל תחומי החיים אבל כעת נתמקד בחינוך הפיננסי שאנחנו מנסים להנחיל לילדינו.

ואיפה אנחנו נתקלים בהתמודדות בה צריך לבחור בין כמה אפשרויות? כשהולכים לקניות.

 

היום אני ממליצה לערוך ביחד עם הילדים קניות בסופר-מרקט.

לקחת את הילדים איתכם לקניות זו הזדמנות נפלאה לחנך אותם לצרכנות נבונה, ללמד אותם לקבוע סדרי עדיפויות, להשוות מחירים ולקבל החלטות.

 

הקצו לכל ילד סכום מסוים שהוא לא יכול לעבור אותו כדי לקנות משהו לעצמו, ותנו לו להחליט מה הוא רוצה לקנות.

שימו לב, לא להתערב בבחירה של ילדיכם. אתם יכולים להדריך אותם ולהסביר להם, (למשל, שאם קונים חבילה של 3 ביצי קינדר אז כל ביצה עולה 4 שקלים, ולעומת זאת אם קונים אותן בבודדות אז כל אחת עולה 6 שקלים), אבל הבחירה בסופו של דבר צריכה להיות שלהם.

רק כך הם ילמדו לעשות את הבחירה הנכונה יותר בפעם הבאה.

 

הראו לילדיכם שהכנתם רשימת קניות מבעוד מועד והדגימו להם איך אתם נצמדים אליה. הסבירו להם למה חשוב לערוך את הרשימה מראש, על בטן מלאה ועל פי המצרכים שחסרים בבית ולא להכניס לעגלה כל מה שמתחשק לכם או כל מה שמציעות לכם הדיילות בסופר.

 

הראו לילדיכם כיצד אתם עורכים השוואת מחירים בין המוצרים השונים. התייעצו איתם לגבי פריטים שונים ברשימת הקניות שלכם. (למשל, התפוזים היום מאד יקרים, אולי נקנה קלמנטינות במקום תפוזים?).

 

הקניית הרגלי צרכנות והתנהלות נבונה עם כסף לילדיכם היום תעזור להם עכשיו בעודם צעירים וגם בעתיד כשיהיו אנשים בוגרים המנהלים משק בית ומשפחה משל עצמם.

 

 

שלכם,
ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?