לפני כמה ימים נגמרה שנת 2012 והתחילה שנת 2013 והיו כאלה אפילו שאמרו שסוף העולם מגיע...

2013

דברים מהלב

שלום ילדים,

לפני כמה ימים נגמרה שנת 2012 והתחילה שנת 2013 והיו כאלה אפילו שאמרו שסוף העולם מגיע על פי תורת שבט המאיה (למי שלא יודע, אפשר להקיש בגוגל ולקבל מידע על שבט המאיה). לשמחתנו הוא לא הגיע עדיין ונקווה שלא יגיע גם ב2000 שנים הבאות...

שנת 2012 התאפיינה כשנה קשה מלאת מקרי אלימות, עוני, רעב, תאונות דרכים, מבצע עמוד ענן, הכרנו מושג חדש שנקרא "כיפת ברזל" בקיצור הייתה שנה לא קלה.

כשהמדור הזה יגיע לביתכם, אנחנו כבר נהיה בתחילתה של שנה אזרחית חדשה שאולי תסמל התחלות חדשות בעולם כולו. מקווה שילדי העולם לא ידעו מה זה רעב, או חוסר כלשהו ושידעו רק שמחה ובריאות, מופעים, הצגות ונתינה עם עזרה הדדית אחד לשני.

בעוד כשבועיים יתקיימו הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה ובימים אלה כולנו נוצף בפרסומות, במודעות ובתשדירי בחירות שקוראות לנו להצביע למתמודד כזה או אחר ונשמע הרבה את השמות "ביבי" "שלי יחימוביץ" "ליברמן" "יאיר לפיד" "ציפי לבני" "נפתלי בנט" ועוד ועוד. למרות שאנחנו שומעים הרבה אנשים שחושבים אולי לא ללכת להצביע, אבל אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שבה האזרחים קובעים מי יהיה ראש הממשלה ומי יהיו המפלגות שייצגו אותנו בכנסת הבאה. לאחר רצח רבין שהיה ראש ממשלה דובר רבות על כך שראש ממשלה מחליפים בבחירות ולא רוצחים ראש ממשלה. אנחנו יכולים להסכים עם דעותיו או לא להסכים עם דעותיו ומי חושב שהוא רוצה שהוא ימשיך או שיתחלף, בשביל זה יש בחירות דמוקרטיות וחשוב לדבר על כך עם ההורים ולשכנע אותם ביום הבחירות כן לקום וללכת להצביע.

ואתם הילדים תהיו שותפים לדמוקרטיה בכך שתלכו עם ההורים שלכם ותראו מה זה "קלפי" ואת תהליך ההצבעה ואת חגיגת הדמוקרטיה.

נאחל לכולנו שנה אזרחית טובה, ששנת 2013 תגרום לנו רק לחייך ולצחוק.

שלכם,

איציק הליצן

 

 

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על "רונלדמקדונלד" הליצן של חברת מקדונלדס שבארץ דמותו נעשית על ידי חברי הטוב "שלומי לניאדו".

הוא הגיע לבית חולים שניידר בשבוע שעבר, עבר בין המיטות וחילק מתנות ושימח את הילדים המאושפזים. תוך כדיי הביקור חברתי אליו וביחד העלינו חיוכים לילדים החולים ולמשפחות שלהם.

כייף גדול היה לשמח ביחד.

 

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי דנה ואני בת 12. לאחרונה גילו שיש לי צליאק ואסור לי לאכול גלוטן. זה קשה לי מאוד בגלל שאני לא יכולה לאכול לחם, חטיפים וכל דבר שיש בו גלוטן. הסנדוויצ‘ים לבית הספר זה כבר לא אותו דבר. אולי יש לך רעיון איציק איך להתמודד עם הדבר הזה שנקרא צליאק? תודה. תענה לי במהרה.

תשובה: לדנה החמודה שלום, צליאק זה לא סוף העולם. יצא לי לפגוש ולהכיר הרבה מאוד ילדים שרגישים לגלוטן וברגע שהם התחילו לשמור על תזונה ללא גלוטן ואורך חיים כזה, החיים שלהם השתנו וכל תופעות הלוואי שהם סבלו מהן נעלמו כמו כאבי הבטן, ועוד ועוד שלא אפרט כאן. כיום יותר קל לחולי הצליאק כי יש הרבה מאוד מוצרים ללא גלוטן בשוק החל מ"לחם" "פסטה" "חטיפים" "שקדי מרק" ועוד. לומדים לחיות עם זה ומקבלים איכות חיים יותר טובה. יש את עמותת הצליאק שאת יכולה להגיע אליהם ולקבל מהם את כל התמיכה והייעוץ המקצועי לחיים רגילים ונורמאליים, וגם בניוזלטר של אתר זה, אמאבא, הנשלח מדי שבוע יש מתכונים רבים המיועדים במיוחד לילדים צליאקיים. הרבה בריאות ובהצלחה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על די וי די חדש לילדים על "שלומי וסתם" שפוגשים את הרמב"ם.

בכיכובם של "שלומי לניאדו" ו"גו‘ש שגיא".

סרט חינוכי מוזיקלי ומשעשע "שלומי וסתם" "אהובי הילדים ממשיכים לשיר", לשחק ולצחוק בחוויה חדשה ומפתיעה.

סתם חוזר אחורה בזמן. 1000 שנים הייתם מאמינים? שם הוא פוגש את הנשר הגדול מה? נשר? איזה נשר? בשביל לגלות תצטרכו לצפות!

יצירה מקסימה לילדים עם מוזיקה מקורית, תלבושת מרהיבות ואתרי צילום מרגשים. חפשו בפייסבוק "שלומי וסתם" וקבלו טעימה.

אני מאוד אהבתי וממליץ לכם בחום,

איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

פעם ניסיתי לקרוא ספר תוך כדי הליכה ברחוב.

נתקעתי בעמוד הראשון...!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!