למזלנו כיפת ברזל יירטה את רוב הרקטות שנורו, אבל הגיבורים האמתיים הם הילדים שחיו תחת ההתקפה הזו.

אחרי עמוד ענן

דברים מהלב

שלום ילדים,

כשהמדור הזה יגיע אליכם אנו נהיה שבוע אחרי סיום המבצע עמוד ענן בעזה.

במהלך הימים של המבצע בדרום הארץ ילדים רבים ומשפחות חיו בין אזעקה "לצבע אדום" וריצה מהירה למרחב מוגן. למזלנו הרב כיפת ברזל יירטה רבות מהרקטות שנורו לעבר יישובי הדרום, אבל הגיבורים האמתיים הם הילדים שחיו תחת ההתקפה הזו.

לי באופן אישי יצא להיות כמה ימים בדרום וביקרתי ילדים באשדוד, אשקלון ובאר שבע. נסעתי ביוזמתי האישית בהתנדבות ובחלק מהמקומות בשיתוף פעולה עם הקניונים המקומיים עשינו הרבה שמח לילדים במרחבים המוגנים שלהם. לראות את החיוך הגדול שלהם מההגעה הפתאומית שלי לבתים שלהם או למקלטים ששם הם ישבו ימים שלמים במשמעת מוחלטת ואני גאה בהם על כך בכל פעם שנשמעה אזעקה כולם רצו לתפוס מחסה במרחב מוגן וכך ניצלו חיים רבים.

גם אותי תפסה האזעקה הרבה פעמים תוך כדי תנועה ופעלתי בדיוק לפי ההנחיות של פיקוד העורף. לצאת מהמכונית ולחפש מחסה. באחד היירוטים באשדוד נפלו נפלים של רקטות שהושמדו מטרים ספורים מהמכונית שלי. מזל שהיה לי מחסה להסתתר בו זה היה מפחיד אבל זה חלק ממצב שבו נמצאים כל תושבי הדרום.

רבים מחברי אמני הילדים נסעו לדרום לשמח ילדים אני חושב שמי שחי במדינה הזו ואוהב אותה צריך לעזור ולסייע בזמנים קשים ולנו יש את הזכות בלשמח ילדים. במשך חמישה ימים נסעתי כל יום מהבוקר עד הערב ועל יום מחדש העמסתי את האוטו שלי במתנות וממתקים לילדים. באשדוד קניון לב אשדוד תרם ואסף לילדים וביחד שיתפנו פעולה. באשקלון הופעתי בשיתוף פעולה עם המרחבים המוגנים של הקניונים גירון וחוצות.

ברוך השם ימים של שקט וחזרה לשגרה חזרו אלינו והלוואי שזה ישמר לנצח.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על ילדה בשם מילה נחושתן שחגגה יום הולדת בתוכנית הרדיו שלי בשבת האחרונה.

כאות הזדהות עם תושבי הדרום שעברו תקופה קשה, ערכו מילה ומשפחתה את הקניות לשבת בשדרות. בכך הם עזרו בפרנסה לבעלי העסקים שם: הם קנו אוכל לשבת, אכלו במסעדה, נכנסו למספרה מקומית ויצאו עם תספורת חדשה...

בקיצור מעשה שמחמם את הלב מראה כמה אנשים טובים יש במדינה שלנו. כל הכבוד.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נחמי ואני מאוד אוהבת את מה שאתה כותב לילדים. אני בת 11 ויש לי בעיה. אני מאוד רוצה ללכת לפסטיגל כי הרבה חברות שלי הולכות. להורים שלי קשה והם לא מוכנים להשקיע את הכסף בפסטיגל שיש פעם בשנה. אבא אומר שיותר חשוב לקנות אוכל הביתה. אני די מסכימה, אבל אני גם ילדה וחולמת ללכת לפסטיגל. אולי יש לך כרטיסים לחלק לילדים במצבי. תענה לי דחוף.

תשובה: נחמי החמודה, אני בהחלט מבין את המצב הקשה שבו משפחתך נמצאת בתקופה זו. אבל לצערי יש משפחות רבות והרבה ילדים שנמצאים במצבך וחולמים ללכת לפסטיגל. לצערי אין לי באופן אישי כרטיסים לחלק ואם היו כאלה הייתי נותן לך בשמחה. אני יודע שמשפחות במצבכם קשורות גם לרווחה בעירייה שבדרך כלל הם מוצאים פתרונות מקומיים לילדים ממשפחות במצבכם. אפשר לבדוק שם ומקסימום לא יקרה לך כלום אם לא תלכי לפסטיגל. לא כל הילדים הולכים רק אחוז מסוים.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "עץ התפוזים פוגש חברים" מאת קרין דזנט, בהוצאת הספרים אוריון.

"בשדה פתוח ורחב צמח לו עץ בעל לב של זהב. היה זה אילן, עץ עליז וחייכן, נכון תמיד לעזור, לגדול ולקטן. אך בוקר אחד ליבו נעצב "כה בודד אני כאן בשדה הרחב, כי כל חבריי עצי ההדרים  רחוק ממני, בפרדס, הם גרים"... הסיפור מתחיל בנימה פסימית– בדידותו של העץ, אך מסתיים עם מסר אופטימי. בזכות יכולתו של העץ להסתכל על חצי הכוס המלאה, ליבו הרחב, אדיבותו ורצונו העז לעזור, הופך העץ הבודד לעץ שמח, המוקף חברים רבים.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

שאלה:למה אלוקים לקח את בני ישראל 40 שנה במדבר ?

תשובה: פדיחה להסתובב איתם בעיר...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!