בזמן שאני כותב את המדור שלי ילדים ומשפחות רבות נמצאות בבית ליד מרחב מוגן וחיות באזעקות ו"צבע אדום".

עמוד ענן

דברים מהלב

שלום ילדים, בזמן שאני כותב את המדור שלי ילדים ומשפחות רבות נמצאות בבית ליד מרחב מוגן וחיות באזעקות ו"צבע אדום". כולנו פה אחד מחזקים את כל המשפחות והילדים שעוברים תקופה קשה ביותר. כמובן שאנו מחזקים את הצבא והממשלה שיעשו הכל לשמור עלינו שכל תושבי הארץ יחזרו לחיות בשקט חיים רגילים של גני ילדים בתי ספר וחוגים.

הימים האלה הם ימים של אחדות בעם שלנו ומרגש כל פעם מחדש לראות איך אנשים נרתמים ותורמים למען תושבי הדרום וכל אחד מהיכולות שלו. אנחנו האמנים נתרמים ונרתמים להעלות את המצב רוח הלאומי בימים קשים אלה.

את המבצע הזה "עמוד ענן" וההתגוננות שבו אתם הילדים תרגלתם רבות בגנים ובבתי הספר ביחד עם אנשי פיקוד העורף שעשו עבודה נפלאה בהכנת האוכלוסייה לחרום ולמדו אתכם איך להתגונן ולשמחתי כל מי שנשמע להוראות לא נפגע.

אזעקה יכולה לתפוס אותנו בכל מקום, בבית בדרך לגן או אפילו בקניון לכן קיימת החשיבות הרבה להכיר את המרחבים המוגנים בכל מקום בו אנו נמצאים. חשוב לציין כי למי שיש ממ"ד או מקלט יכנס מיד לתוכו בזמן ישמע האזעקה. מי שאין לו ממ"ד או מקלט בבית יכנס לחדר המדרגות בביתו וירד קומה. מי שגר קומה שלישית ומעלה ירד שתי קומות לשם הימצאות במרכזו של הבניין. חשוב לציין ולהדגיש כי אסור לצאת מהמרחב המוגן למשך כ-10 דקות מהשמע האזעקה. אם האזעקה נשמעת בהיותכם מחוץ לבית עליכם להיכנס לכל חדר או בניין הכי קרוב שנמצא אליכם ובמידה ואין יש לשכב על הבטן ולהניח את הידיים מעל הראש ולהמתין כעשר דקות. חשוב לציין כי מדובר בהנחיות מצילות חיים ולא סתם פיקוד העורף מדגיש את החשיבות של השימוש בהם.

דבר נוסף ילדים יקרים, לכם בתור ילדים יש את הכוח הרב כדי לעזור למשפחותיכם בימים אלו. לכן פיקוד העורף ממליץ להכין תוכנית חירום משפחתית בה לכל אחד מבני המשפחה יהיה תפקיד בזמן ישמע האזעקה.

שוב נשלח חיבוק חזק לכל החיילים והצבא שלנו.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שני אמני ילדים חברים שלי: "יהודהחלודה" ו"טליה בצבעי הקשת"

בשבת האחרונה הם נענו מיד לקריאה שלי לשמח את ילדי הדרום שהתארחו לסוף שבוע רגוע בבית הספר לשוטרים הדסה נעורים ליד נתניה.

הם מיד התגייסו ונסעו לעשות להם שמח ולהעביר להם כמה שעות של כייף לפני שהם חוזרים הביתה לדרום. כל הכבוד להם.

בכל פעם מחדש מרגש אותי לראות את ההיענות של הרבה מאמני הילדים ברגעים כשצריך אותם.

 

פינת המכתבים

זהו פקס שקיבלתי ממש לפני כתיבת המדור:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי רעות ואני מאוד לחוצה ומתוחה כי אתמול בערב גייסו את אבא שלי לצבא. אמנם הוא שמח לבש את המדים ואת התיק שאימא הכינה לו והלך לצבא וגם שמעתי את שיחות הטלפון שלו עם חברים שלו, אבל אני פוחדת שיקרה לו משהו כי בכל זאת הוא הולך למלחמה ועזה זה לא מגרש משחקים. איציק היקר אולי יש לך דרך להרגיע אותי מהפחד והחרדה. תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לרעות החמודה, אני בהחלט מבין אותך ואת הפחדים והחששות שלך וזה בסדר ונורמלי שאת דואגת. כל אחד שמישהו שקרוב אליו הולך למלחמה פוחד ודואג. אבל את לא צריכה לשבת כל היום ולחשוב על כך. אני מציע לך לא להיות כל היום צמודה לחדשות אלא לחיות את השגרה. את גרה במרכז ואמנם כאן החיים בשגרה למרות מספר אזעקות שהיו לנו כאן. צפי בסרטים מצחיקים, קראי ספרים ותעסיקי את עצמך לא בחדשות. אני מציע לך לקיים שיחה עם יועצת בית הספר שלך והיא תמצא את הכלים לתת לך להתמודד.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על "חנוכה עם הנסיך הקטן" חוויה כיפית של פעילויות נהדרות וערכים של אהבה, חברות, הרפתקאות ופנטזיה מבית השירות הבולאי של דואר ישראל וחברת סבן מותגים.

המארז כולל את הספר הקלאסי, ששום ארון ספרים אינו שלם בלעדיו, ‘הנסיך הקטן‘ מאת, אַנטוּאָן דֶה סַנט-אכזיפרי.

המארז המיוחד כולל שפע מתנות נהדרות, פריטים והפתעות שלא נגמרות: משחק "המסע של הנסיך הקטן" כולל כלי משחק וקובייה לארבעה משתתפים, פאזל 60 חלקים לשעות של הנאה, משחק דומינו למשחק משפחתי בחג החנוכה, תקליטור למחשב עם דפי הפעלה ומשחקים לחג החנוכה, גיליון מדבקות צבעוניות ומדליקות של הנסיך הקטן, גיליון "הבול שלי" המכיל 12 בולים מרהיבים של הנסיך הקטן – כולן מעשירות ומחכימות ומתאימות לפעילות משותפת לכל בני המשפחה.

 

הבדיחה השבועית:

שני זבובים מטיילים.

אחד אומר לשני: תראה איזה יופי כולם מוחאים לנו כפיים...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!