בחנוכה כולנו שרים ימי החנוכה חנוכת מקדשנו, אוכלים סופגניות, לביבות וכל מה שטוגן היטב בשמן, כדי לזכור את נס פח השמן

ולמה בכלל צריך מקדש?

 

בחנוכה כולנו שרים ימי החנוכה חנוכת מקדשנו, אוכלים סופגניות, לביבות וכל מה שטוגן היטב בשמן עמוק, כדי שנזכור זכור היטב את נס פח השמן וכמובן לוקחים את הילדים למופעים הצגות וכיו"ב.

אז מה יש לנו בעצם בחנוכה? אנחנו מדברים על מקדש, מדברים על נס החנוכה ומדברים על מרד החשמונאים, מעטים מול רבים, כוח האמונה וכיו"ב.

לדבר על מה שהיה זה נחמד וחשוב, יחד עם זאת אני מאמין שהתכלית האמיתית של אזכור המאורעות ההיסטוריים וציונם בימי חג היא בעצם לראות ולהבין מה אנחנו יכולים ללמוד מהם לחיים שלנו בכאן ועכשיו.

 

אז יש לנו כמה סמלים

בית המקדש

אז נכון כיום אין לנו בית מקדש אך האם לא כולנו סוגדים לאיזשהו אל או איזשהו מקדש?

גם אם אנחנו לא שמים לב, כמעט לכל אחד מאיתנו יש איזשהו מקדש, יש את מקדש החומר שאומר להשיג יותר ויותר חומר, כסף, עוצמה והשפעה. יש את מקדש היופי שמשמעותו איך להיות יותר ויותר יפים, יש את מקדש ההורות, אותה תחרות סמויה בין ההורים של מי הוא הורה טוב יותר, מה שאני בכלל לא בטוח שעושה טוב לילדים ויש עוד הרבה מאד מקדשים בחיים שלנו.

אני לא בא לשפוט אף סגנון חיים אני רק בא לציין שאם כבר אנחנו סוגדים לאיזשהו מקדש בואו נבחר אותו בחירה מושכלת שתהיה נכונה לנו, ותתאים לערכים שאנחנו רוצים לחיות לפיהם ויותר חשוב מכך תתאים לערכים שאנחנו רוצים לחנך לפיהם את הילדים שלנו.

 

נס פח השמן

אני חושב שניסים קורים למי שמזמן לעצמו ניסים, מאמין בניסים ומלא באמונה שהיקום לטובתו.

עכשיו עם יד על הלב מי מאיתנו לא חושב לפעמים שהחיים דפקו אותו? זה קורה לכולם, החכמה היא לתת למחשבה הזאת לעבור, לחלוף ולהתרכז שמה היקום נתן לנו. זאת הנוסחא שלי לזמן ניסים לחיים.

 

אמונה

בחנוכה אנחנו חוגגים את האמונה החזקה של החשמונאים בצדקת דרכם וביכולת שלהם לעמוד מול היוונים.

האם היו מנסים להשתמש בכד שמן קטן ללא אמונה? האם היו עומדים מול הצבא היווני ללא אמונה? ואיפה האמונה שלנו היום? האמונה לחולל ניסים אמיתיים בחיים שלנו כאן ועכשיו? האמונה שלנו להוביל את עצמנו ליעדים שלנו? התחילו להאמין בהתחלה בדברים קטנים ופשוטים שאתם מסוגלים אליהם ולאט לאט הגדילו את האמונה.

 

מקווה שלקחתם איזשהו מסר מהמאמר .

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנטור עסקי, מומחה בעסקים קטנים ובינוניים ופעיל בקבוצות של עסקים עושים עסקים.
הצטרפו אלינו לפייסבוק http://www.facebook.com/Coach2u

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?