לראשונה מזה עשר שנות קיומה של התחרות, החליטה הנהלת רשות השידור בשיתוף מחלקת הילדים והנוער של הערוץ הראשון

ג'וניור אירוויזיון-אמסטרדם 2012

דברים מהלב:

שלום ילדים,

לראשונה ישראל תשתתף בג‘וניור אירוויזיון-אמסטרדם 2012.

לראשונה מזה עשר שנות קיומה של התחרות, החליטה הנהלת רשות השידור בשיתוף מחלקת הילדים והנוער של הערוץ הראשון לשלוח הרכב מוסיקאלי של ילדים שישתתף בתחרות.

ג‘וניור אירוויזיון הינה תחרות שירה בינלאומית לילדים אשר מתקיימת מדי שנה החל מ- 2003 ומופקת ע"י איגוד השידור האירופי, המפיק גם את תחרות האירוויזיון. הזכויות להשתתפות ולשידור התחרות, כמו האירוויזיון עצמו, הן של רשות השידור, החברה באיגוד זה כערוץ הציבורי של ישראל.

זו הפעם הראשונה שישראל תשתתף בתחרות האירוויזיון לילדים, עפ"י החלטת מוסדות רשות השידור, בראשות מחלקת ילדים ונוער של הערוץ הראשון. התחרות, המיועדת לילדים בגילאי 10-15, תתקיים השנה במוצ"ש 1.12.2012 באמסטרדם, תופק על ידי הערוץ הציבורי ההולנדי ותועבר בשידור ישיר בערוץ הראשון.

בתחרות יפגינו את כישרונותיהם המוסיקליים ילדים מרחבי אירופה במופע מרהיב המיועד לכל המשפחה. לאודישנים  שהתקיימו בהיכל התרבות בפ"ת, הגיעו ילדים מכל רחבי הארץ אשר אותרו והומלצו ע"י משרד החינוך ומנהלי מחלקות הנוער ברשויות המקומיות וביניהם חברי להקות נוער ייצוגיות, משתתפי תחרויות שירה שונות בחסות משרד החינוך וילדים נוספים בעלי כישרון שירה וניסיון בימתי עשיר. הילדים נבחרו ע"י ועדה מקצועית שהורכבה מנציגי משרד החינוך, רשות השידור, אמנים ויוצרים ביניהם אוהד חיטמן, דפנה דקל, בני נדלר וכן נציגות הדור הצעיר ממועצת התלמידים והנוער הארצית. הנבחרת שתייצג את ישראל מונה שישה ילדים: עדי מסילתי בת 14 מכפר סבא, עדאל קורשוב בת 11 מאורנית, דניאל פרוז‘נסקי  בן 13 מראש העין,  עדי ביטי בת 11 מהוד השרון,   ליבי פנקר בת 14 מראש העין, וטלי סורוקין , בת 11 מרחובות.

הרכב הילדים  "Kids.il" יופיע  עם השיר "תנו למוזיקה לנצח, ( "LET THE MUSIC WIN") על בימת האירוויזיון, שיר שכתבו והלחינו יחד עם הזמר והיוצר אוהד חיטמן.

כמו כן, בימים אלו צולם בראש העין הקליפ שיוביל את התחרות בבימויו של אלון אלוש. את הקליפ אתם יכולים לראות ביוטיוב. מאוד חשוב לעשות לייק (אוהב) כמו בפייסבוק.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על גליה פאר בת 14 ממושב משמרת.

היא למדה רכיבה על סוסים וכיום היא מתנדבת בהדרכה לילדים עם צרכים מיוחדים ברכיבה על סוסים בחווה טיפולית.

גליה מאוד אוהבת לעזור לזולת ובמיוחד לילדים.

זה מרגש מחדש לראות ילדים שאוהבים לעזור לאחרים, כל הכבוד.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אלמוג חג‘ג‘ ואני מאוד אוהב להופיע על במות. אני בן 11 ומצחיק את המשפחה שלי כל הזמן. מאז שהייתי קטן הייתי עומד על השולחן של הסלון כמו במה ועושה הצגות ושר שירים מצחיקים לכל המשפחה שלי. לפני שבוע הופעת בקניון והצחקת אותי, ראיתי שיש ילדים במופע שלך איציק ואני רוצה לשאול אם אתה מוכן לקחת אותי גם ואולי ככה יזהו ויכירו אותי. מחכה לתשובה ממך, אלמוג.

תשובה: לאלמוג החמוד, אתחיל בזה שאתה מזכיר לי אותי בתור ילד. אני שמח שהצלחתי להצחיק אותך בקניון. הילדים שראית בהופעה שלי הם ילדים מהקהל אני לא מעסיק ילדים קבועים בהופעות. מה שאני יכול להציע לך זה ללכת למתנ"ס המקומי ולברר שם על חוגי תיאטרון ומשחק ומשם להתקדם ולהתפתח. גם אני כילד וכנער שיחקתי בתיאטרון לילדים בהרצליה ומשם התפתחתי והגעתי לאן שאני היום בעבודה קשה והרבה שעות במה כנער בעבודה עם במאי ומי שמדריך אותך נכון. בהצלחה.

 

המלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "אמא שלי חושבת שאני אוכל" שכתבה מיה סביר עם איורים של דנה רונן בהוצאת עם עובד.

כל לילה, בדרך למיטה, נעמה מנסה לנחש מה יתחשק לאמא לנשנש.

נעמה כל כך מתוקה עד שלפעמים לאמא ממש קשה להתאפק.

אולי נעמה תסכים לתת לה רק ביס קטן מהלחי למשל (כי יש לה שתיים)

או מהבטן? אמא מבקשת, נעמה צוחקת, נעמה מתחבאת, ואמא מחפשת –

בכל הבית, בכל הגוף, עד למיטה –לילה טוב, נשיקה וליטוף.

מומלץ בחום, איציק הליצן.

 

הבדיחה השבועית

מורה: תלמידים, מה אתם מבינים מהפסוק ויעמוד דוד בשערי ירושלים?

תלמיד: שדוד היה השוער של בית"ר ?

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!