"המטפלת התעללה בילדים" זעקה מגישת החדשות

"המטפלת התעללה בילדים" זעקה מגישת החדשות.

מדי פעם אנחנו נחרדים לראות בחדשות ידיעות על מטפלת שהתעללה בילדים, מטפלת שהתעללה במבוגר או מטפלת שהתעללה בילדים בגן.

החדשות האלה כמובן מצמררות מה עוד שמדובר באנשים שהם בד"כ חסרי ישע ללא יכולת התגוננות, לרוב ללא יכולת הבעה ממשית בשביל להתלונן ולספר וכשמדובר בילדים מדובר בטראומה שלטענת פסיכולוגים ואנשי מקצוע רבים נשארת חקוקה וצרובה בנפש הרכה שנים רבות לאחר מכן.

 

אנחנו מפקידים את היקרים לנו אצל מטפלות, בין אם זה בגן הילדים או בבית שלנו אליו מגיעה המטפלת לטפל בילד. אנחנו מנסים לבחור את הטוב ביותר שאנחנו יכולים אבל לרוב אין לנו את כל הכלים לצפות את התנהגות והתנהלות המטפלת כשאנחנו לא נמצאים.

כמו כן בגני הילדים יש תחלופת מטפלות, לפעמים באמצע שנה, אם המטפלת המוכרת לנו יוצאת לחופשת לידה ולגן מגיעה מטפלת שנבחרה בהליך מהיר ולא תמיד מתוך כל השיקולים הנכונים.

 

היום באמצעים טכנולוגיים, כך מספר לנו אבי אביב מנכ"ל סקופ ביטחון ואבטחה, ניתן לאתר את התופעות האלה כשהן בתחילתן, עוד לפני שהתחולל נזק משמעותי בלתי הפיך. מגוון הפתרונות רחב ומגוון והמטרה בהתאמת פתרון כזה או אחר, היא לתת למשפחה להמשיך לנהל חיי שגרה רגילים ויחד עם זה לקבל את היכולת לעקוב ולנטר את מה שקורה בבית או בגן הילדים.

 

ניתן להתקין מצלמות אבטחה נסתרות בבית, שיעקבו ויעבירו בזמן אמת דרך רשת האינטרנט הביתית (שגם ככה נמצאת ברוב הבתים) את כל מה שמתחולל בבית כך שההורה יוכל לפתוח מסך קטן במחשב המשרדי עם שידור וידאו מהבית שלו ובנוסף, לקבל את השדר הישר לסמארטפון שלו. התקנת מצלמות שכן צריכה לכסות את כל אזורי הבית בהם המטפלת מסתובבת ומתנהלת עם הילדים כך שניתן לראות מה קורה בכל מקום. כדי לצמצם אזורי כיסוי ממליץ אבי למשפחות לסגור אזורים שבהם המטפלת לא אמורה להסתובב, לדוגמא לסגור את חדר השינה של ההורים או אם יש את חדרי העבודה, זה גם יחסוך במצלמות וגם ימנע חטטנות מיותרת בבית.

 

כשאנחנו מדברים על גני ילדים אנחנו מדברים על התקנת מצלמות אבטחה באזורים שהמטפלת נמצאת לבד עם הילדים ובד"כ אין צורך להתקין מצלמות על המרחב הציבורי בגן.

להתקנת מצלמות אבטחה בבית ובחדר של הילד או התינוק יש גם יתרונות נוספים. הרבה הורים מכירים את ההתלבטות בין ללכת לתינוק או לילד כשהוא בוכה בזמן שמנסים להרדים אותו, או להרגיל אותו להירדם באופן עצמאי, הרגל שבריא בד"כ גם להורים וגם לילד. כאשר תינוק מדי פעם בוכה ומדי פעם שקט מאד קשה לא לגשת אליו כדי לראות שהוא בסדר, מכיוון שבאמת כדאי לראות שהוא בסדר שהוא לא נחנק וכיו"ב. קיום של מצלמה יכול לתת לכם את תמונת המצב של התינוק או הילד הקטן לדעת שהא בסדר ויחד עם זאת לתת לו את העצמאות להירדם לבד.

 

על הכותב:
אבי אביב,
מומחה ל-מצלמות אבטחה וביטחון
מנכ"ל סקופ טכנולוגיות
מוזמנים לבקר באתר: www.scoopiss.com

 


עוד באותו נושא

בטיחות בזמן שיפוצים בבית עם ילדים

במיוחד כשיש ילדים קטנים בבית חשוב להתנהל נכון כשמבוצעות עבודות שיפוצים למיניהן. איך נהיה רגועים יותר בזמן העבודות?

מי מציץ מהחלון?

סקירה קצרה של הפתרונות הבטיחותיים למניעה של נפילת תינוקות וילדים מחלונות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?