מתלבטים לאיזה חוג לרשום את הילד?

למה חשוב שהילד ישתתף במסגרת ספורטיבית?

שנת הלימודים זה עתה החלה ואין זמן טוב מכך כדי לרשום את הילדים למסגרת ספורטיבית.

מאמר זה מיועד לכל אותם הורים שמתלבטים לאיזה חוג לרשום את הילד ולא מצליחים להגיע לידי הכרעה, והוא יפרוס בפני הקורא את היתרונות הטמונים בהשתתפות קבועה של הילד בחוג ספורט או במסגרת ספורטיבית אחרת.

 

על היתרונות של השתתפות הילד במסגרת ספורטיבית

לא ניתן להפריז בתרומתה של הפעילות הספורטיבית לחוסן הגופני של ילדים ומבוגרים כאחד.

פעילות ספורטיבית מפחיתה את אחוזי השומן בגוף, מסייעת להורדת רמות הסוכר, הכולסטרול והשומנים בדם, עוזרת לאיזון לחץ הדם, מגבירה את הגמישות, מחזקת את מערכת החיסון ומפחיתה את הסיכוי להיווצרות מחלות ועוד.

יתרונותיו הפיזיים הרבים הופכים את הספורט לסוג של פעילות שכדאי מאוד לאמץ כבר בשנות הילדות.

רובנו "נזכרים" להיכנס למשטר ספורטיבי בשנות בגרותינו, כאשר גופינו מתחיל לאותת לנו שרצוי וכדאי שנתחיל לבצע כושר. מדוע אם כן שילדינו לא יתחילו להתאמן כבר בגילאים צעירים וכך יוכלו ליהנות מכל מעלותיה הפיזיות של הפעילות הספורטיבית כבר מגיל צעיר? גופו של ילד שמורגל בביצוע פעילות גופנית כבר מגיל צעיר יהיה בריא יותר, חזק יותר וחסון יותר.

מבחינה פסיכולוגית- מנטאלית, היתרונות הפיזיים של הפעילות הספורטיבית ישפיעו מהר מאוד על דימוי הגוף של הילד ויאפשרו לו להרגיש בטוח יותר בעצמו, מה שבתורו ישפיע לטובה על החיים החברתיים שלו ועל מידת ההנאה שלו עם החברים בבית הספר. ילד שהוא בטוח יותר בעצמו ושלם יותר עם הגוף שלו הוא ילד שיהיה לו קל יותר מבחינה חברתית וילד שקל לו יותר מבחינה זו הוא ילד שהולך בכיף לבית הספר.

מעבר לאמור לעיל, השתתפות בחוג על בסיס שבועי, יהא זה חוג ספורט או כל חוג אחר, מעשירה את עולמו הפנימי של הילד, תורמת למשמעת העצמית שלו ומגדילה את הסיכויים שמלבד המחשב הוא יתעסק בדברים נוספים אחרים.

 

סוגים שונים של מסגרות ספורטיביות לילדים

התעמלות אתגרית לילדים, חוג שחייה, חוג תנועה לגיל הרך, כדורגל, כדורסל, קיקבוקס, קפוארה, חוג התעמלות קרקע ומכשירים- כל אלה הם דוגמאות למסגרות ספורטיביות אליהן ניתן לרשום את הילד ושהשתתפות של הילד בהן טומנת בחובה את כל היתרונות הפיזיים והמנטליים המצויינים לעיל.

רצוי כמובן להתייעץ עם הילד ולשאול לדעתו לפני ההרשמה, על מנת שהסיכויים כי הוא ייהנה מהחוג ויפיק ממנו את המירב יהיו גדולים יותר.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!