שילוב בין משפחה וקריירה אינו פשוט כלל

לאחר חופשת לידה, בתקופה בה הילדים עוד בגילאים רכים הדורשים לא מעט תשומת לב, השילוב בין משפחה וקריירה אינו פשוט או מובן מאליו.

התמרונים לעמוד בלוחות הזמנים במסגרת העבודה ולאחריה, כולל הכוחות האינסופיים הנדרשים להצליח על הצד הטוב ביותר בשני המישורים, עשויים לגרום לחוסר באנרגיות ועייפות מוגברת יתר על המידה.

ואמנם, שעות עבודה מוגדרות מראש ודרישה להגעה פיזית למשרד ברמה היומית, אינם בגדר חובה לצורך הישארות בשוק העבודה. כיום, יותר מתמיד, האפשרות של עבודה מהבית תפסה תאוצה בקרב אימהות לאחר חופשת לידה או לילדים קטנים, כאשר למסגרת זו לא מעט יתרונות הן בעבור האם והן בעבור כל בני המשפחה. 

 

האפשרויות מאחורי הקריירה והנוחות

אפשרויות התעסוקה מהבית רחבות ומגוונות.

מעסיקים רבים הפנימו עם השנים את היתרונות מאחורי עובדים שאינם מגיעים למשרד ועדיין מצליחים לייצר תפוקה משביעת רצון גם בשלט רחוק. ישנם מקרים בהם קיימת אפשרות להמיר את המשרה המשרדית הסטנדרטית במשרה נוחה מהבית לאחר חופשת לידה, במידה והמעסיק שומר על גמישות מחשבתית וחפץ לשמר עובדת מסורה ומקצועית.

במקרה וההחלטה היא להתפטר לאחר חופשת לידה לטובת מציאת עבודה גמישה, בפני האימהות הטריות אפשרויות לעבודה גמישה מהבית במקצוע הקיים או במסגרת הסבה מקצועית. לצד האפשרות לעבודה שכירה, חלק בוחרות לפרוס כנפיים ולוותר על בוס צמוד עם דד ליינים לחוצים.

עבודה כפרילאנס או במסגרת עסק עצמאי אמנם דורשת משמעת עצמית ומחויבות במינון מוגבר, אך זו מציעה אפשרות להתפתחות מקצועית וקריירה עצמאית במסגרת המותאמת לצרכים בהתאם למגבלות בשטח. מנהלות עסק מהבית יוכלו לאתר לקוחות באמצעות נטוורקטינג, פרסום עצמי בשיטות מגוונות, כמו גם להגיש  מועמדות להצעות מכרזים בהתאם לענף העסק.

לצד עבודות תמלול רפואי או משפטי מהבית, תרגום, הוראה מקוונת, ייעוץ משפטי או פיננסי, גרפיקה ואחרים, ניתן לעבוד גם בעבודות שאינן מחייבות ניסיון קודם כמו טלמרקטינג מהבית ועבודה בתחום השיווק ופרסום באינטרנט- תחום שהפך למבוקש ונדרש.

 

רכישת השכלה מקצועית

במידה ומדובר בהסבה מקצועית, ישנם מקרים בהם תידרש רכישת השכלה מקצועית ייעודית על מנת לעסוק בפועל במקצוע חדש.

בחלק מהמקרים מדובר בקורס מקצועי המקנה כלים מהבסיס לצורך עיסוק בתחום כמו למשל קורס עיצוב אירועים ובחלק אחר מדובר בקורס המקנה מיומנויות נדרשות לצורך התפקיד החדש כמו למשל קורס אנגלית עסקית למשרה המחייבת קשר שוטף מול חו"ל.

חזרה לספסל הלימודים בשלב זה בחיים, כשתינוק רך או כשהילדים קטנים, מחייבת היערכות מיוחדת, אך יחד עם זאת, כיום מוסדות לימוד רבות מציעים מסגרת לימודים גמישה ונוחה מבלי להפחית מרמת הלימודים או התעודה המקצועית.

מדובר בלימודים תכליתיים במיוחד, המתפרסים על תקופה מצומצמת לעומת לימודים אקדמיים, כאשר במרבית מסגרות הלימוד מועברים לצד שיעורים עיוניים גם שיעורים מעשיים המאפשרים התנסות בתחום במהלך הלימודים ו/או אפשרות לבניית תיק עבודות מקצועי שמהווה כרטיס ביקור לצורך מציאת עבודה מקצועית בתחום או השגת לקוחות כשמדובר בעסק עצמאי.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?