השבוע נציין 17 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

יום הזכרון ליצחק רבין ז"ל 2012

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע נציין 17 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

17 שנים חלפו ואני זוכר את זה כאילו שזה קרה אתמול. יגאל עמיר ירה בראש הממשלה בזמן עצרת שהתקיימה בתל אביב תחת הכותרת :"כן לשלום ולא לאלימות".

מאז המדינה שלנו השתנתה וקרו הרבה דברים. מאז גם אני כמו רבים אחרים הייתי באותו ערב בכיכר מלכי ישראל כפי שקראו לה לפני הרצח הנורא.

יצא לי לפגוש את יצחק רבין פעמים רבות בזמן שהייתי אחד מצעירי מפלגת העבודה ופעיל מאוד במשמרת הצעירה. תמיד הלכנו אחריו לעצרות ברחבי הארץ כי האמנתי אז בתהליך השלום של יצחק רבין ושמעון פרס שכיום הוא נשיא המדינה.

מאז עזבתי את הפוליטיקה שהייתה חלק מחיי ולשמחתי השקעתי את הזמן הזה בטיפול בילדים חולים בבית חולים שניידר. התנדבות שאני משקיע עד היום שלוש פעמים בשבוע.

השבוע יתקיימו עצרות זיכרון בכל רחבי הארץ ובמוצאי שבת תתקיים עצרת מרכזית בתל אביב כמו כל שנה.

אנו חיים במדינה דמוקרטית וראש ממשלה מחליפים בבחירות. חיי אדם לא הפקר ואסור לנו אפילו לחשוב בכיוון הזה. מי שלא מסכים עם דעות הממשלה יש לו אפשרות לשנות את ההחלטה ביום הבחירות.

בשבוע שעבר הכנסת אישרה את פיזור הכנסת ואכן בעוד כשלשה חודשים יתקיימו בחירות דמוקרטיות שבה יבחר ראש הממשלה הבא. יצחק רבין אמר בנאומו: "אלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה" ואכן אנו חייבים בין אם אנו מסכימים ובין אם לא להוציא מהחברה שלנו כל אלימות שהיא.

אני קורא לכם הילדים והקוראים של המדור שלי לחיות חיים בריאים ושמחים שאין בהם מכות או קללות או התעללות כלשהי ואל תתנו יד להיות שותפים לאלימות.

אני מציע לכם לבקש מההורים שלכם שייקחו אתכם לבקר באנדרטה שהוקמה במקום הרצח בכיכר רבין ליד בניין עריית תל אביב ובכך תביעו את הזדהותכם עם הדמוקרטיה.

שבוע טוב לכולם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על יעל טובים מרמת גן.

יעל נוסעת עם ההורים שלה לשליחות בחו"ל לכמה שנים.

היא התקשרה אלי וסיפרה לי שיש לה הרבה צעצועים וספרים חדשים שהיא רוצה לתרום ואת הדברים הנפלאים שלה נתנה לילדים ממשפחה בדרום תל אביב שאין להם את האפשרות לקנות לילדים שלהם צעצועים. ביחד הכנסנו להם הרבה צבע ושמחה לחיים בבית.

יעלי החמודה אמרה לי בסוף איזה כיף לתת לאחר ממה שיש לך. במקום שהצעצועים יהיו במחסן לפחות יש ילדים שייהנו מהם.

כל הכבוד ליעל טובים החמודה ונסיעה טובה לך ולמשפחתך.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי מיטל ואני בת 12 ויש לי חבר כבר שנה. בזמן האחרון אני רואה שחברה שלי מתקרבת אליו והם מדברים הרבה. אני לא יודעת מה לעשות כי זה מפריע לי ואני מקנאה. האם אתה חושב שאני צריכה להגיד להם או שאני סתם חושבת מחשבות? שמעתי סיפורים שחברות לקחו את החבר מהחברה שלהן. תענה לי דחוף ותודה לאמאבא שנותנים לנו אותך להתייעץ איתך.

תשובה: למיטל החמודה, אני בהחלט מבין את החששות שלך מהקשר "המתחזק" בין החבר שלך לחברה שלך. נכון שיש סיפורים רבים כאלה. הקנאה זה בסדר גמור ומותר לך לקנא זה גם מראה שאכפת לך מהקשר ואת באמת אוהבת. אני חושב שאת צריכה למצוא את הזמן המתאים ולהגיד לחבר שלך שאת רואה את ההתקרבות הזאת וזה מציק לך. פשוט תדברו על כך ואל תשמרי את זה בבטן. כמו כן יש יועצת בבית הספר ואת יכולה לגשת אליה לקבל יעוץ יותר מקצועי ותמיכה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "הזיקית הצבעונית" שחיברה אילה מולדבסקי עם איורים נפלאים של דודי שמאי בהוצאת אות ועוד ספרי ילדים.

"מעשה בזיקית ששמה עירית שמאסה בצבע עורה המשתנה.

רצתה גם היא גוון אחיד מושלם- כך שתהא בדיוק כמו כולם.

היא יצאה למסע חיפוש אחר האושר, ובדרך לומדת לאהוב את עצמה כמו שהיא, על צבעיה המתחלפים ועל אישיותה רבת הפנים".

הסיפור כתוב בשפה קולחת תוך שימוש בדמיון ובהומור ומוביל את הקוראים הצעירים בשבילי הג‘ונגל, תוך כדאי מפגש עם בעלי חיים מעניינים, בדרך לתובנות משכילות ומעשירות.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

שאלה: למה כלבים אוהבים את השפה העברית?

תשובה: בגלל שמות העצם...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!