לחלק מהילדים ההסתגלות לבית הספר היא קשה. בעיות ישנות שמתעוררות, בעיות חדשות צצות והקושי בהתמודדות עם בית ספר

שנה חדשה היא תמיד מרגשת. הילדים מתרגשים לפגוש את החברים בבית הספר, המחשבה איזו מורים יהיו להם, ועוד. ובמילה אחת: התחדשות...

אין זה סוד שלחלק מן הילדים ההסתגלות לבית הספר עלולה להיות קשה, בעיות ישנות יכולות להתעורר שוב, בעיות חדשות מתעוררות והקושי של ההתמודדות עם בית ספר, מורים, שיעורי בית, אינו קל לילד ולהוריו.

הנקודה החשובה ביותר להבין היא מהו שורש הבעיה שאיתה מתמודד הילד.

לרוב אנו שמים לב לתוצאה שהיא רגשית כגון: הוא מפריע הרבה, הוא מתפרץ, אינו מכין שעורי בית, הוא רגיש, נעלב, מופנם ועוד. חשוב להבין מה גורם לילד להרגיש/להתנהג בצורה זו.

כאשר נבין את שורש הבעיה יהיה אפשרי לעזור לילד.

סיבות שונות יכולות להיות לשורש הקושי של הילד, הפרעת קשב היא רק אחת מסיבות רבות. ישנם קשיים שונים שהתגובה של הילד לקושי שהוא חווה היא כשל הפרעת קשב אך הוא איננו סובל מהפרעת קשב מולדת וכאן יש להיזהר מאד, רק אבחון בידי נוירולוג מומחה בתחומו יוכל לאבחן את הפרעת הקשב.

סיבות נוספות לקשיים נרכשים של ילדים יכולות להיות כגון: ויסות תחושתי, חולשה בחגורת כתפיים, ילדים אימפולסיביים, ילדים "קלמזים", קושי במיקוד ראיה ועוד. העזרה שהילד צריך לקבל תהיה שונה ממקרה למקרה.

מילה אחת נוספת: טיפול תרופתי במידה והילד מקבל ולא משנה מאיזה סוג, איננו מספיק בדר"כ. הוא עוזר לנקודה מסוימת אך לא פותר את הבעיה. בנוסף לטיפול התרופתי יש להעניק עזרה נוספת על מנת שהילד יוכל לקבל כלים להתמודדות עם הקושי.

 

 

על הכותבת:
עמליה עלימה
מאבחנת ומטפלת בילדים בעלי
קשיי התנהגות, לקויות למידה ו/או תפקוד, הפרעות קשב
בשיטת ורדי
טל. 054-7231104
דוא"ל: amalia@amaliaalima.co.il

 


עוד באותו נושא

תבשיל חיטה ושעורה עם שבעת המינים

לכבוד חג הסוכות ושבעת המינים: תבשיל מתקתק אבל עם טוויסט מעניין וגם בריא במיוחד והכי חשוב- שילדים אוהבים!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?