בדרך כלל משייכים את היום הזה לאהבה בין ההורים או חבר וחברה אך אני חושב שאם מדברים על אהבה אפשר לנצל את ההזדמנות...

טו באב

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע חוגגים את "טו באב" חג האהבה.

בדרך כלל משייכים את היום הזה לאהבה בין ההורים או חבר וחברה. ואני חושב שאם מדברים על אהבה אפשר לנצל את ההזדמנות לאהבה של הילדים כלפי ההורים שלהם ובכלל כלפי הסובבים אותנו.

אז כמובן ילדים תפתיעו את ההורים שלכם שעובדים כל כך קשה כדי לא להחסיר לכם כלום ואתם יכולים למצוא זמן אז תכינו להם ציורים, ותקשטו את הבית. וכשההורים יחזרו מהעבודה, חבקו אותם ותנו להם נשיקה ותגידו להם כמה אתם אוהבים אותם. אני בטוח שזה ירגש אותם וההורים שלכם יעריכו את ההפתעה שהכנתם להם.

אני כאבא לשלשה ילדים יודע כמה זה כיף כשהילד שלך מכין לך הפתעה ולא רק ביום ההולדת. האהבה צריכה להיות במהלך כל השנה ואני עובד קשה כדי לשמר אותה, עם כל הסובבים אותי והם מרגישים את האהבה שלי. ואני כמובן מקבל מהם בחזרה. אביב הבן שלי יודע שאני אוהב אחרי יום עבודה לשבת ולהרים רגליים, ולנוח מיום עמוס. איך שאני מתיישב הוא שואל אבא אתה רוצה לשתות? להביא לך משהו ? זה כל כך כיף לדעת ולהרגיש שאת מה שאתה נותן אתה מקבל גם בחזרה.

אני באופן אישי משתדל להיות תמיד בצד של האהבה ולא בצד של המלחמה מאז ומתמיד התרחקתי ממכות ומקומות שיש בהם אלימות ואני מחפש את המקומות שבהם מצויה האהבה ואני מציע לכם לאהוב את האנשים היקרים לכם ותראו להם כמה אתם באמת אוהבים ומעריכים את האהבה הגדולה שהם מעניקים.

נשיקות חיבוקים ואהבה גדולה,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על אתר האינטרנט "אמאבא" שיצאו במיזם ילקוט לכל ילד.

הם אוספים ילקוטים ישנים במצב טוב ושמיש וילקוטים חדשים שאנשים טובים תורמים כולל כל הציוד הנלווה: עפרונות, מחקים, צבעים, ומחברות. בעזרת נקודות איסוף בכל הארץ ואפילו איסוף מבתים במידת הצורך.

ליאת גולדשטיין מאתר "אמאבא" סיפרה השבוע בתוכנית הרדיו שלי שבשנה שעברה הם אספו 400 ילקוטים וחילקו בעזרת שירותי הרווחה לילדים נזקקים.

כל הפרטים למי שרוצה לתרום אפשר למצוא באתר האינטרנט "אמאבא". (לחצו כאן...)

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום. קוראים לי איתמר ואני בן 10. אני צריך את עצתך מה לעשות. יש לי שכן בבניין, ילד בן 6, שהוא ילד מאוד מרגיז והורס כל דבר. כל השכנים בבניין שלנו סובלים ממנו. עכשיו בחופשת הקיץ הוא משועמם... אני מתאפק לא להרביץ לו. כשהלכתי להורים שלו וביקשתי מהם לטפל בו אז אבא שלו אמר לי לך תתלונן עליו במשטרה. אני לא יודע מה לעשות תעזור לי דחוף לפני שאתפוצץ.

תשובה: לאיתמר החמוד, לפי המכתב שלך אני רואה כאן ילד נבון שמבין ש"להרביץ" זה לא הפיתרון. אתה לא יכול לחנך אותו, זו עבודה של ההורים שלו שאני מבין שהם לא כל כך חכמים ואפילו טיפשים להגיד לך ללכת למשטרה. אתה הגדול והמחונך ולכן תתרחק ממנו. הוא לא בגיל שלך אז תן לשכנים המבוגרים יותר או לוועד הבית שהוא מפריע להם למצוא פיתרון לטיפול בילד כזה. אתה יכול לבקש מההורים שלך לפנות לשרותי הרווחה בעירייה והם כבר יבדקו את מצב המשפחה שלו.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "הקרחת של אבא" שכתב ואייר עופר הוד בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

"לאבא של דנה יש ראש כסוף, לאבא של יואב שיער אסוף, אבא של מתן מתולתל, עם פוני מפוצל. רק אבא של קירח, כמו ירח..."

זהו ספר המספר על האופנה החדשה של אבות רבים: "להיות קרחים". לא כל הילדים מקבלים את זה אבל בסופו של דבר אבא הוא אבא ויש לקבל אותו ולאהוב אותו כפי שהוא.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

שאלה: אם השעון מצלצל 13 פעמים מה זה אומר?

תשובה: שהגיע הזמן לתקן אותו...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!