השבוע האחרון היה חם במיוחד והקיץ הזה לא מראה סימנים של מזג אוויר נוח. בלי לעשות כלום אנו מזיעים והגוף שלנו מאבד נוזלים

קיץ חם

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע האחרון היה חם במיוחד והקיץ הזה לא מראה סימנים של מזג אוויר נוח. הלחות גבוהה ובלי לעשות כלום אנו מזיעים והגוף שלנו מאבד נוזלים. לצערי, אני מכיר מספר גדול של ילדים שלא שותים מספיק מים ומתייבשים וחלקם אפילו היה במצב כזה שהיו צריכים לקחת אותם לבית חולים לקבל נוזלים וזה לא כל כך נעים וכייף. אתם חייבים לשמור על עצמכם ולשתות הרבה בלי הגבלה גם אם אתם לא מרגישים צמאים לשתות ולשתות כל הזמן. זהו דבר שאתם יכולים לקחת עליו אחריות אם תדאגו לכך שלכל מקום שאתם הולכים תמיד יהיה לכם בקבוק של מים. אני באופן קבוע קונה חבילה של בקבוקי מים גדולה וכך כל הזמן יש לי מים לשתות וכך אני שומר על עצמי מהתייבשות.

בשמש ובחום הכבד צריכים להתנהג בהתאם. חשוב למרוח קרם הגנה בבוקר לפני שיוצאים לקייטנה, או לבריכה או לים. ללכת עם כובע, לשבת בצל ולא להיחשף לשמש הרבה.

כל זה חשוב גם לילדים וגם למבוגרים. כיום בהרבה בתים יש מכשירים של מים שנותנים מים קרים כל הזמן ולא מסתמכים על בקבוקים במקרר שלפעמים שוכחים למלא ורוצים לשתות ואין אז תנצלו את זה.

בזמן שאני כותב לכם את המדור האינטרנט שלי פתוח על אחד ערוצי החדשות וכתוב שם שבירושלים ילד נפל מחלון של בית בקומה שניה ונחבל ואמבולנס מפנה אותו במצב קשה לבית חולים ושוב אני לא מבין מה יש לילד לטפס על חלון? זה מסוכן מאוד...

ילדים חמודים, הקיץ הזה והחופשה הזו חייבים להסתיים בשלום ואנו רק בשבוע השלישי שלה ויש עוד כמה כאלה. יכול להיות שחלקכם חושבים שאני קצת מגזים בהטפה שלי על השמירה על כללי הבטיחות אבל אני אמשיך במדור שלי כל עוד שאוכל כי אני לא רוצה לפגוש ילדים שנפגעו בבתי החולים אלא בהופעות ובמקומות שמחים.

שבוע נפלא,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על קבוצת עובדים מחברת "ויזה כאל" אשר אספו כסף וקנו הרבה מתנות עבור הילדים החולים בבית החולים "שניידר".

קבוצת העובדים הצטרפה אלי ביום חמישי האחרון להתנדבות בית החולים שניידר שם חילקנו מתנות ושיפודי ממתקים לכל הילדים המאושפזים בכל מחלקות בית החולים.

זה היה כיף וחוויה לראות את הילדים וההורים שמחים ומחייכים.

ישר כוח!

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי מיתר ואני בת 14 וקוראת באופן קבוע את המדור שלך. יש לי בעיה גדולה עם ההורים שלי. אני רבה איתם כל יום מחדש ויש ברוגז והרבה בכי וצעקות. ההורים שלי מגבילים אותי לחזור עד שתיים עשרה בלילה חזרה הביתה והרבה מהחברים שלי חוזרים יותר מאוחר זה מרגיז ומעצבן אותי שההורים של הורסים לי כך את החופש. אולי יש לך עצה בשבילי איך לשכנע אותם לחזור יותר מאוחר. תענה לי דחוף.

תשובה: למיתר החמודה, לצערי אני לא יכול לתת לך עצה אחרת. אני מסכים עם ההורים שלך במאה אחוזים כי אני חושב שלנערים בגילך אין מה להסתובב ברחובות אפילו שזה קיץ וחופש גדול אחרי חצות הלילה. ההסתובבות הזאת בלי לעשות כלום או ישיבה בגינות ציבוריים או פארקים מובילה רק לבעיות והסתבכות לפעמים עם החוק. הישיבה הזאת וחוסר המעש מביאים אלכוהול שאסור ועוד דברים אסורים אחרים ובמיוחד את כנערה מתבגרת אין לך מה מהסתובב בלילה ברחוב.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על מארז למידה והנאה לחופשת הקיץ לחוויה משותפת לכל המשפחה עם הדמויות האהובות מבית דיסני, בכיכובם של פו הדב, מיקי מאוס וחבורתו, נסיכות ופיות דיסני, מכוניות, צעצוע של סיפור ועוד מותגים רבים ואהובים.

המארז המיוחד של השירות הבולאי וחברת וולט דיסני ישראל וחברת קלסיקלטת כולל: מארז צבעוני עם הדמויות האהובות של דיסני, גיליון "הבול שלי" - עם מגוון בולים של דמויות דיסני האהובות, חוברת פעילות "לומדים עם דיסני: מספרים וספירה" - חוברת הפעלה לילדים, איתה יוכלו הילדים ליהנות משלל הפעלות - לחוויות לימוד מהנות ומעשירות, עם שלל מדבקות ושישה עמודי תלת מימד, 4 גלויות מדהימות בתלת מימד של הדמויות האהובות, משקפי תלת מימד עם הדמויות האהובות של דיסני, מדבקות צבעוניות עם דמויות דיסני ופאזל ייחודי של "מועדון החברים של מיקי מאוס".

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

שאלה: למה כלבים אוהבים את השפה העברית?

תשובה: בגלל שמות העצם...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!