אני מקווה שאתם נהנים בחופש ושומרים על עצמכם מלעשות שטויות שמצטערים עליהן לאחר מעשה

מדור תחילת הקיץ

דברים מהלב

שלום ילדים,

אני מקווה שאתם נהנים בחופש ושומרים על עצמכם מלעשות שטויות שמצטערים עליהן לאחר מעשה.

אני פוגש ילדים רבים בהופעות שלי ברחבי הארץ בקייטנות בקניונים או במקומות אחרים ותמיד כייף מחדש לראות כל כך הרבה ילדים צוחקים ושמחים. אנו בימים שלאחר משחקי היורו וחגיגת הכדורגל שהציפה אותנו. מצד אחד זה היה כייף לפגוש את החברים ומצד שני זה היה יותר מידי זמן ועכשיו שהכול נגמר זה הזמן לתפוס את ההורים ולעשות דברים משותפים. לא בכל היציאות צריכים לבזבז כסף! ישנן הרבה הופעות ומקומות בילוי בחינם. אני בטוח שאם תבטיחו להורים שלא תשגעו אותם ותרצו לקנות כל דבר הם ישמחו לקחת אתכם.

לפני שבוע הופעתי באחד הקניונים וראיתי ילד צורח ושוכב על הרצפה וצועק על אימא שלו שהיא אימא רעה כי היא לא קונה לו גלידה. כל האנשים מסביב עמדו וראו את הילד המפונק הזה שמדבר ומתנהג לא יפה לאימא שלו שסיפרה לי שהילד רוצה לקנות כל דבר שהוא רואה והיא כבר קנתה לו היום דברים ב- 50 שקלים ושזה קורה להם בכל פעם שהם יוצאים לבלות. הצעתי לה שבפעם הבאה לפני שיוצאים מהבית הם יסכמו ביניהם מראש שקונים דבר אחד בלבד כתנאי ליציאה מהבית ואם הילד לא יסכים הם פשוט יישארו בבית עד שהילד ילמד להתנהג. ילדים אתם חייבים ללמוד להתנהג יפה כשאתם יוצאים עם ההורים. כך תוכלו לבלות בכיף ולהעביר את הקיץ בשלום.

בעוד כחודש אני חוגג יום הולדת 15 לתוכנית הרדיו שלי בשידור חי! אם אתם רוצים להיות מוזמנים, שלחו אלי בקשה לפקס 03-5352806.

אז קיץ מהנה לכולם,

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שני אחים, שי ויוסי מפתח תקוה.

השכנים שלהם טסו לחופשה בחו"ל והשאירו שני כלבים בבית. שי ויוסי לקחו על עצמם אחריות להוריד את הכלבים שלוש פעמים ביום לסיבוב בחצר, למלא להם אוכל ומים ולתת להם חום ואהבה עד שהשכנים יחזרו מהחופשה.

ההורים שלהם סיפרו לי שהם עושים את זה באהבה גדולה ושלמרות שלשי ויוסי עד היום לא הרשו להכניס כלב הביתה הם שוקלים עכשיו מחדש להביא כלב לאחר שהבנים הוכיחו שהם אחראים.

כל הכבוד על המעשה הטוב.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נועה ואני בת 14 ואוהבת לקרוא את המדור שלך. אני גרה ברמת גן ורציתי לשאול אותך אולי יש לך רעיונות לתת לי איך להעסיק את האחים שלי בקיץ חוץ מלראות טלוויזיה ולראות סרטים. אני יודעת שאתה מופיע הרבה ושאתה מפעיל הרבה ילדים. אני מאוד אשמח לקבל ממך רעיונות איך להפעיל את האחים שלי בקיץ. מחכה לתשובה מהירה, נועה.

תשובה: נועה החמודה, שמחתי לקרוא את המכתב שלך ולראות כמה שאת אחות בוגרת ואחראית ועוזרת להורים שלך עם האחים הקטנים שלך בתקופת הקיץ. לכן, אני יכול להציע לך להיכנס לאינטרנט ולחפש הפעלות לילדים ומשחקים כי את יכולה למצוא שם שפע של הצעות לפעילות עם ילדים כמו דפי צביעה, עבודות יצירה. זה הזמן גם לקחת ספר מהספרייה ולהקריא לאחים שלך סיפורים, אפשר לתת משימות בבית – לנקות, לסדר ולמיין את המשחקים השונים ואני בטוח שה יעשה את ההורים שלך מאושרים. בהצלחה, איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "הקמע" שחיבר קאזו קיבואישי תרגמה לעברית דנה זייברט בהוצאת כתר.

שומרת האבן הוא הראשון בסדרת הקמע, מסדרות הקומיקס המצליחות בעולם.

אבא של אֶמילי ונאבין נהרג בתאונה, אימא שלהם מנסה להתחיל איתם חיים חדשים בבית ישן מאוד - אבל אז היא נעלמת באופן מסתורי. דרך דלת קטנה במרתף אֶמילי ונאבין עוברים לעולם מקביל, ובו מפלצות קטלניות, יצורים מוזרים, רובוטים משונים וארנב מופלא אחד. שם הם גם מוצאים את הקמע. הקמע יעזור להם להתגבר על סכנות. הקמע יגלה להם את כוחם האמיתי.

הקמע יוביל אותם להחלטה שתשנה את עולמם לנצח...

 

הבדיחה השבועית

שאלה: למה פיל וגירפה נכנסו לכלוב ויצאו שלושה?

תשובה: כי למה היא גם חיה!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!