השבוע אני משתתף בימים שלישי ורביעי בערים נתניה ואשדוד במופעים גדולים של ארגון בטרם לבטיחות ילדים

שבוע בטרם

דברים מהלב

שלום ילדים,

חג השבועות מאחורינו ועכשיו נכנסים לשגרה עד סוף הלימודים.

את חג השבועות אני חגגתי בעיר רומא שבאיטליה ששם הופעתי בפסטיבל ליצנים מאוד גדול וססגוני. היה מאוד מרגש וכייף לפגוש ליצנים מכל העולם וזאת חוויה שאני מקווה שתחזור על עצמה.

רומא היא עיר יפיפייה ומאוד נהניתי שם. כשחוזרים לארץ מהר מאוד חוזרים למציאות והחלום נגמר...

השבוע אני משתתף בימים שלישי ורביעי בערים נתניה ואשדוד במופעים גדולים של ארגון בטרם לבטיחות ילדים. במופעים אלו נחשוף את הילדים איך לשמור על עצמם מתאונות שמתרחשות בבית, בבית הספר, בגינת המשחקים, כשרוכבים על אופניים או כל סוגי הגלגליות חייבים לחבוש קסדה וללבוש מגינים לברכיים ולמרפקים כדי להישמר מפציעה בעת נפילה. כל נושא הבטיחות הוא מאוד חשוב לצערי הרב ילדים את כל הילדים שלא נזהרים ולא שומרים על עצמם ונפצעים בתאונות שיכולנו למנוע אותם אני פוגש בבית החולים לילדים שניידר ששם אני משמש כליצן רפואי שמטפל בילדים ועוזר להם בעזרת הצחוק והשמחה כמובן ביחד עם הצוות הנפלא של הרופאים האחיות הפיזיותרפיסטית ושאר החברים אנו עושים הכל שהילדים יעברו את התקופה הקשה הזאת בצורה הכי "טובה" שאפשר.

אבל ילדים, ישנן תאונות שאפשר למנוע אם נחשוב לפני הפציעה.

חומר ידע רב על בטיחות ילדים וכל מה שנכון לעשות אתם יכולים למצוא באתר האינטרנט של ארגון בטרם לבטיחות ילדים ואני ממליץ לכל ההורים ללמוד את נושא הבטיחות בבית שבתחום אחריותכם וכך תחסכו סבל רב מכם ומילדיכם ויפה שעה אחת קודם.

מאחל לכולנו שבוע של בטיחות ושבוע נפלא ואוהב,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על קרן שגרה ברמת גן וחברתה שיר.

קרן ושיר חזרו הביתה מבית הספר וראו איש שובר חלון של מכונית ברחוב לא רחוק מתחנת המשטרה.

הן רצו לתחנת המשטרה וקראו מהר לשוטרים שהיו שם. השוטרים יצאו החוצה ותפסו את הגנב.

כל הכבוד לכן על התושייה והנכונות לעזור. זהו מעשה טוב בשמירת רכוש של אנשים.

וגם אתם ילדים, אם עשיתם או שמעתם על מעשה טוב שלכם או של חבריכם כתבו אלי וספרו לי על כך.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נטע ואני לומדת בכיתה ו‘ וגרה בתל אביב. אני רבה עם ההורים שלי כל הזמן. הם חושבים שאני עדיין ילדה קטנה ואני כבר מרגישה גדולה ועצמאית. אני יודעת שאתה אבא לילדים ורציתי לדעת האם גם אתה רב וצועק וכועס על הילדים שלך? כי איציק הליצן אמור לא לכעוס ולצעוק על ילדים... מה אני צריכה לעשות עם ההורים המעצבנים שלי? תענה לי דחוף נטע.

תשובה: לנטע החמודה, קודם כל, בבית אני אבא לכל דבר לילדים שלי. אבא שהעבודה שלו זה להיות איציק הליצן, כמו שאבא שלך עובד בעבודה שלו. התפקיד שלנו כהורים לכוון אתכם ולהכין אתכם לחיים. לפעמים זה יותר קל ולפעמים זה יותר קשה. וגם כשאני צריך אני מרים קצת את הקול שלי ועושה "סדר בבלגן" כאבא והילדים שלי למדו להפריד את זה שאני אבא שהוא גם חבר לבין זה שאני איציק הליצן. אני מציע לך לשבת לדבר על כך עם ההורים ולהגיע להסכמים שיהיו מקובלים על שני הצדדים. וההורים לא מעצבנים, הם אוהבים ודואגים לך וכשאתם הילדים לא מבינים אז קצת מרימים את הקול ונרגעים. קבלי את זה באהבה. שלך, איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "עץ הזית הקסום" שכתבה לורי עין-שלו, עם איורים של ריטה הורביץ-בארי בהוצאת אופיר ביכורים.

"העבודה והפרנסה חשובות הן, אך חשוב יותר להיות בשמחה ואושר, להיות נוכח קשוב ומחובר לילדך, משל עודך ילד קטן מאושר וחסר דאגות" כי השמחים והמאושרים – הם שמתגברים על כל המכשולים.

"עץ הזית הקסום" בהוצאת "אופיר ביכורים" נולד מתוך צורך אמיתי של המחברת לענות על סוגיית המשפחות החד הוריות.  

הספר מספק הצצה מופלאה לעולמה של אם חד הורית אשר מוצאת כוח להגיע ללב ילדיה בדרך היחידה שהם מבינים: באמצעות עולם של דמיון, יצירתיות, נתינה, הקשבה, שמחה ואהבה אין קץ. האם מצליחה ליצור חיבור אמיץ ומרגש זה עם ילדיה באמצעות ההתחברות שלה עצמה לילד הפנימי שלה/שבתוכה.

הרי כולנו היינו פעם ילדים, בואו לא נשכח זאת כמבוגרים.     

עץ הזית שופע אור וקסם הן בשל העלילה המקורית והמרתקת הצפונה בין דפיו והן בשל האיורים מאירי העיניים אשר מלווים אותו.

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: מה אומר קיר אחד לשני?

תשובה: ניפגש בפינה...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!